Černý princ Rytmus dosnil na Flédě svůj cikánský sen

Brněnský počátek roku nabízí několik dobrých tradic...

2.2. 2011 09:40:11 | reporty | Jan „ian“ Hromek

... - třeba na Rytmuse se v tuto dobu mohli fanoušci jít podívat snad už čtvrtou sezónu za sebou.

Foto: Branislav Šimončik

V klubu černých bund

Co tahle kulturní konstanta může ještě přinést nového? Překvapení z vyprodané Flédy těžko, neskutečné postavy z kolotočářsko-cirkusáckého polosvěta taky nepřekvapí. Takže jen další rekordy v počtu zastávek Black Prince Tour a lidí, co si koupí lístky. A jakoby se v chápání Rytmusovy osobnosti ještě víc přesunul důraz ze slova rapper na to cikánský. Letos už v sále naprosto chyběli hip hoperští mládenci v teplákovkách, co na sobě mají „fajky“, místo nich zachmuření černí panteři, stylové zlatokopky, holky, co ještě pár let zpět kroutily zadečky na techno stejně obratně jako dnes na RnB. Publikum připomínalo než hip hopový koncert sraz převážně romské mládeže, s čímž určitě problém nemám, naopak to považuji za zajímavý fenomén, co mě baví. Místo XXL šusťáků a kšiltů na stranu převládaly černé kožené bundy jako svérázný symbol luxusu a společenského postavení nebo alespoň představy o něm.

V narvaném klubu se samozřejmě zle pohybovalo, kouř z cigár se dostal do posledního švu oblečení, místo na baru i pití do skla se vyvažovalo zlatem. Zvukár heavy metalista, rozumět i slyšet šlo mizerně jak samotné hvězdě, tak předskakujícímu Davidu Steelovi. Holčičí dance battle o jakousi cenu, atmosféra spíš oddaná a spiklenecká, než že by z hudby bořila dům. A samozřejmě fotbalové pravidlo, že gól padne vždy, když se jde po dlouhém čekání na záchod nebo do fronty na pivo :-). Tady se tedy v mém případě přesně v tento okamžik začalo.

Ale všechno má svůj konec

Rytmus svou show utáhl tentokrát sám a musím říct, že i když trvala obligátní hodinu, chvílemi vázla. Třeba pro ten zvuk, jak už jsem psal. Bez hostů Rytmo taky šahal prakticky jen pro osvědčené hity z obou sólových alb. Zazněl syrově podaný Cikánsky sen, samozřejmě Zlatokopky, během kterých bylo chřestění obřích kruhů v uších návštěvnic ještě strašidelnější a pohazování černými „koňskými“ ohony spletených vlasů ještě zlověstnější, Daj mi ešte jednu šancu, Salalaj, snad jediná věc od Kontrafakt Dáva mi, symbolická Všetko má svoj konec, pak už se lidi ze sálu doslova vylili na ulici do nočního Brna.

Rytmus pomalu doždímává svou roli cikánského kluka, který to dotáhl ze sídliště vlastní pílí a umem až do poroty Superstar a do pozice regulérní celebrity. V jeho tvorbě se jako mantra opakuje, že má svůj plán, svůj cíl, kam směřuje. Jsem zvědavý, zda svou cestu neztratil a nezbloudil někam, odkud se bude jen těžko vracet. Komerčně má vše spočítané, otázka je, nakolik se ještě cítí především jako umělec. Tak uvidíme víc zase za rok?

Video: Rytmus dává Zlatokopky

PARTYINFO

Rytmus

28.01.2011 Fléda, Brno
Live: Rytmus + David Steel, Tom Malar
DJs: Yaksha + Zato
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně