dMIT.RY, Felix! a Thiew představují novou párty W.A.R.P.!

Od ledna bude mít Praha další kvalitní mejdan. Ponese jméno....

19.1. 2011 10:06:18 | rozhovory | Charlotte

... W.A.R.P a vedle dalších akcí se stane pravidelnou nocí klubu Chapeau Rouge. Nedalo mi to a zeptala jsem se třech rezidentních DJs na několik otázek.

- Charlotte: Ahoj, pro ty, co vás ještě třeba tak dobře neznají, můžete sebe navzájem v krátkosti představit?

- dMIT.RY: Takže ahoj. Pro ty co mne vůbec neznají, tak já jsem dMIT.RY. Hrát jsem začal necelé 4 roky zpět na svých nocích Heartbeats v již zavřeném klubu Bordo, kde jsem měl tu čest představit českému publiku jména jako Hostage, The Bulgarian, Pola-Riot, Peter Carvell a další. Následně jsem rozjel stále nedokončený koncept Neo Violence, který má za úkol představovat, především českému publiku, producenty a DJs, které máme rádi. Časem by se měl tento koncept už konečně stát i booking agenturou atd. Pod tímto jménem se pořádají, či spolupořádají i různé taneční party. Chvíli jsem byl s Felixem! residentem party Plastique goes Elastique v pražské Radosti FX a krom W.A.R.P.u jsem se nedávno stal i residentem především brněnské akce Burning Beats. A jinak jsem ten, kdo z nás tří nejvíc chlastá a pak běhá po klubu bez kalhot :D.

- Thiew: Taky všechny zdavím, jmenuju se Vladan a už sedmý rok působím na scéně jako DJ Thiew. Mnozí mě znají hlavně jako drumandbassového dje a promotéra. Od roku 2004 se plně věnuju svým akcím které pořádám v menším městě na Valašsku pod názvem Break Art. V roce 2009 jsem taky rozjel svou druhou akci s názvem Get Wasted, která se plně věnuje odnožím electra, housu, dubstepu atd. Od letošního roku jsem se taky sám začal krom dnb věnovat tomuhle stylu a po mém přesunu z Moravy do Prahy se mě v tomhle obzory ještě rozšířily.

dMIT.RY

- Felix!: Rovněž zdravím. Někdo říká, že jsem prý kocour a DJ, co nezkazí žádný mejdan :D. Hraju už zhruba devět let, dřív jsem si říkal Andrey, ale jak jsem měnil během prvních let zvuk, změnil jsem si i nick. Byl jsem v redakci Xmagu, nebo psal pro poslouchej.net. Nejčastěji mě můžete slyšet v Praze, kde kromě "electro" mejdanů dělám akce ve stylu nu disca a indie house. Jinak jsem procestoval republiku křížem krážem, hrál na mnoha významných akcích, na několika festivalech, ve většině známých i méně známých klubech. Znají mě i na Slovensku, kde už jsem měl tu čest hrát několikrát v Bratislavě a v Nitře, nebo Košicích. V poslední době jsem se vrhnul i na produkci, která je ještě v začátcích, nicméně jsem vydal už pár remixů na slovenském Splash recordings. Všechny skladby si můžete poslechnou na mé facebook fan page nebo soundcloud. Miluju hudbu, rád ji shromažďuji, archivuji... baví mě hrát, baví mě objevovat nové zvuky, baví mě kvalitní mejdany... baví mě jarní obloha, baví mě vůně přírody, ale i zvuk velkoměsta, baví mě svět, ať už jsou jeho podoby všelijaké. Nemám ambice stát se světovým top DJem, rozhodně ale chci, aby na mě lidé jen tak nezapomněli :).

Jak vás napadlo, že začnete hrát spolu a že uděláte společnou párty?

dMIT.RY: Thiew nás zhruba před rokem pozval právě na jeho mejdan ve ValMezu Get Wasted a bylo to super. Jednalo se o druhý díl. Pak jsme se tam vrátili i na díl čtvrtý a prostě si padli do noty. Ještě před tím jsme zkusili udělat větší mejdan, kam jsme si pozvali člena Aquasky, ale z dalšího pokračováni jaksi sešlo z několika důvodů. Všichni tři spolu teď občas jezdíme po republice jako Get Wasted tour a udělat mejdan v Praze, kde všichni tři bydlíme, byl jen další logický krok.

Thiew: S mým příchodem do Prahy jsem se otevřel více novým žánrům a v takovém případě je dle mě logické, teda pokud nechci zůstat jen u poslechu, si najít lidi, kteří budou sdílet podobný vkus a budou mít potřebu nějakým způsobem se posunout někam dál. Rozhodně jsem nemusel dlouho hledat, Dmitry a Felix! tohle všechno mají, takže si myslím že jsme si všichni velice rychle padli do noty. Krom toho každý z nás měl nějaké zkušenosti a když se tohle spojilo, nemohlo to dopadnout jinak než spolupráce na vlastní párty...

Felix!: Sedli jsme si jak hudebně, tak lidsky a každý do nějakého nového nápadu přispíváme tím nejlepším, co umíme a dovedeme. Fakt si myslím, že jsme silná trojka. A i když každý hrajem trochu odlišně, dohromady to sedí perfektně. Ale to ať už každý posoudí teď v sobotu 22. ledna v Chapeau Rouge.

Felix!

Můžete představit koncept vaší párty a proč zrovna název W.A.R.P.?

dMIT.RY: Samotný koncept se vlastně skrývá v názvu samotném. Seděli jsme v hospodě u piva a přemýšleli, co vymyslíme. Všichni tři jsme chtěli mejdan, kam budou chodit mladí lidé, kteří nebyli odkojeni technem, nebo klasickým housem, což je zas naše generace. Ta, co začíná pomalu ale jistě chodit do klubů, si žádá něco jiného a není pravda, že jenom hip-hop. A stejně tak, jako my v jejich letech jsme chtěli, aby to pořádně bouchalo a bzučelo, tak to chtějí i oni (samozřejmě, že se nevztahuje na všechny). A tak jsme si řekli, který track za poslední dobu, nejvíce vyjadřuje tento zvuk a všichni tito lidé ho budou znát? Odpověď byla jasná hned - Warp od taliánů The Bloody Beetroots. Pak jsme tomu velmi rychle přidali pár teček pro vyznačení zkratky We Are Rave Propaganda a bylo hotovo.

Video: The Bloody Beetroots ft. Steve Aoki - WARP

Felix!:Je to přesně tak jak říká Dmitry. Neustále se zvukově posouváme dál, baví nás nový svěží sound a chceme ho pouštět publiku, které na něj slyší. Takže proto i to heslo a tím vlastně i celý název akce. Jen doplním, že už máme v hledáčku několik opravdu zajímavých zahraničních jmen, které bychom do budoucna rádi přivezli, ale bez podpory návštěvníků to nepůjde. Bylo by vhodné poděkovat i vedení klubu Chapeau Rouge, které nám dalo prostor a důvěru.

Thiew: Rozhodně se chceme zaměřit na to, aby tahle akce měla svou specifickou atmosféru. Jak říkal, myslím, před chvíli Felixák - hudebně jsme všichni tři velmi rozmanití, takže každý by si měl určitě přijít na své. Nebudu mluvit jen za sebe, když řeknu, že hlavní je pro nás energie, abychom návštěvníky naší party udrželi na parketě celou noc s pocitem že se opravdu baví!

Čím myslíte, že to je, že České Republice se mejdany v podobném duchu stále vyhýbají?

Felix!:Lidé jsou to hodně zakonzervovaní. Jakmile na ně vytáhneš něco, co neznají - něco nového, začnou se toho najednou bát. Rozhodně nejsme jediní, kdo se tu o něco takového snaží, je tu pár hodně dobrých akcí na které se vozí aktuální a zajímavá jména a samozřejmě je potřeba zmínit i radiový pořad Vibrátor a stejnojmennou párty. Bohužel stále se to nevyrovná tomu, co se děje malý kousek za našima hranicema, třeba v Polsku, nebo Maďarsku.

Thiew: Myslím že lidi v ČR se neumí otevřít ničemu novému, mají svůj oblíbený styl a ten pořád dokola jedou. Nemám jim to tak úplně za zlé, ale přece jenom mě mrzí, že ve světě má tahle hudba tisíce fanoušků a u nás je zatím pár nadšenců, kteří si na párty opravdu zajdou. Zároveň si taky ale myslím že velkým přínosem pro takovou menší osvětu je Facebook, který nabízí x možností, jak si cestu k téhle hudbě najít. Tisíce stránek na Facebooku se věnuje tomuhle stylu a tisíce lidí se k nim připojilo, takže myslím, že by to mohlo jít k lepšímu.

Thief; foto: rudeboy [www.shadowbox.cz]

dMIT.RY: Ony se jí nevyhýbají, spíše lidé jim. Já sám na stránce Neo Violence každý týden doporučuji několik zajímavých tipů na podobné mejdany kolem českých hranic a zároveň zvu lidi i na akce v ČR a řeknu vám, že téměř každý pátek a sobotu nějaký takový je. Ne všude, ale je! Málo kdy je tam nějaká zahraniční star, ale to vůbec neznamená, že hudebně nebo jinak by ten mejdan měl být špatný. Ale všeobecně vzato, jak říká Felix, je ČR prostě velká konzerva a média tu neustále propagují to samé, co před pěti a více roky, nemluvě o tom, že za celou tu dobu žádné nově silnější médium nevzniklo. A mám pocit, že Facebook to nezachrání.

Jak vidíte vaši akci a vůbec akce v ČR za několik let?

Felix!: Za několik let? Myslím, že ani jeden z nás nejsme vizionář, jsme jen DJové, co lidem pouští hudbu kterou milují a když na ni lidé tancují a reagují, vrací nám tím hrozně moc energie. Když to takhle bude fungovat i za několik let a na naši akci, bude to jednoduše super.

dMIT.RY: Přesně, nikdo z nás není zas až takový jasnovidec a i já osobně do budoucna moc nemyslím a radši tomu dávám volný průběh. Za několik let, haha. Nejdřív musíme obstát v našem tzv. trialu v Chapeau Rouge a pak si třeba dovezem i ty Bloody Beetroots, aby nám oficiálně schválili název :D. Ale to vše bude záležet, jako vždy, na Vás - návštěvnících. Takže přijďte... na náš mejdan vyjádřit názor svými upocenými od tance těly... :).

Thiew: Je těžké předvídat budoucnost naší akce... myslím, že první díl ukáže jestli jsme si vybrali správný směr a od toho se bude odvíjet vše další. A k akcím celkově... jak říkala moje babička: „Nějak bylo, nějak bude :-).“

PARTYINFO

W.A.R.P.

22.01.2011 Chapeau Rouge, Praha
DJs: Felix! + D.Mit.Ry + Thiew
Cena: zdarma
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně