Duo Rodarte navrhovalo baletní kostýmky

Sestry Laura a Kate Mulleavy, kteří se skrývají pod značkou Rodarte, navrhly baletní kostýmy pro nový film režiséra Darrena Aronofskyho Černá labuť (Black Swan).

10.12. 2010 08:03:41 | móda | Butterffly

Značka Rodarte byla založena sestrami Laurou a Kate Mulleavy v roce 2005 v Kalifornii. Sestry oblékaly známé hvězdy jako je Cate Blanchett, Keira Knightley, Michelle Obama nebo Dita von Teese.

„Bylo to úžasné, byl to pro nás velký okamžik. Myslím si, že naše estetické cítění přirozeně zapadá do filmu,“říká Laura o jejich navrhování pro film.

Příběh se odehrává v baletním prostředí, takže nejtěžší prý pro návrhářky bylo navrhnout baletní sukýnky. „Tento kus oblečení patří do ztraceného krejčovského umění. Sukýnku nelze půjčit, musíte vlastnit svou. Každé baletní studio má svůj vlastní archiv, kde jsou všechny sukně uloženy a jsou v perfektním stavu. Snažili jsme se vyrobit krásné, ale funkční sukně, které jsou vyrobeny ze třinácti vrstev tylu, který trčí ven od těla,“ říkají sestry. Baletní kostýmy byly navrhovány pro Natalii Portman, Milu Kunis či Vincenta Cassela.

Jak se jim návrhy povedly, můžete posoudit již 7.4.2011 v českých kinech, kdy má film Černá labuť premiéru.

Video: Black Swan - official HD trailer

Linky:

REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně