Gregor Tresher: Nezůstávat na místě

Druhá koktejlová edice brněnské klubové noci Elektra se blíží. Vyzpovídali jsme headlinera tohoto dílu...

4.12. 2010 09:17:32 | rozhovory | PePe

...německého DJe a producenta Gregora Treshera, který se na Elektru vrací po svém nezapomenutelném předloňském výkonu. Přečtěte si, proč pojmenoval své první album A Thousand Nights či jaký má vztah k techno labelu Drumcode.

- PePe a Deivis: Ahoj Gregore, vracíš se do Česka, což je super! Jak sis užil loňskou party Hradhouse na hradě?

- Gregor Tresher: Bylo to dokonalé! To prostředí mě dostalo. Byl tam úžasný dav partypeople, kteří vypadali, že si to perfektně užívají a mě osobně se tam hrálo skvěle.

Vraťme se k tvému (nyní již legendárnímu) tracku A Thousand Nights. Proč sis vybral právě takový název a co se v této skladbě odráží?

Název mě napadl, když jsem tento track dokončoval. A v průběhu tvorby celého alba se také stal jeho titulem. Co se v něm odráží? Spousta klubových nocí, které mě v životě potkaly, ať už jako hosta na party nebo jako DJe. Právě noční život a taneční hudba mě při skládání tohoto alba nejvíce ovlivnily.

Co všechno se od těch dob u Tebe změnilo?

No vlastně jsem celou tu dobu jezdil po světě a hrál a je to přesně to, co miluju. Co se týče produkování, prošel jsem množstvím experimentů napříč styly a s různým vybavením. Pro mě a mou produkci je vždy velmi důležité vyvíjet se a nezůstávat na místě.

Jsi zakladatelem značky Break new soil. Jaká je filozofie tohoto labelu a kam bys ho chtěl posunout? Jeho název zní dost experimentálně...

Založil jsem Break new soil především proto, abych mohl vydávat vlastní muziku, ale pak se rychle stalo platformou pro producentské počiny dalších umělců z řad mých přátel. Je to hlavně techno a house label, základna, kde můžu vydávat muziku, kterou mám opravdu rád. Neexistují zde stylové hranice, rád bych i nadále vydával muziku v celém širokém spektru stylů.

Loni jsi byl na turné ke svému albu Life Wire. Jak lidé reagovali na tvou hudbu v živém provedení?

Bylo to skvělých šest měsíců a díky turné jsem se dostal na spoustu míst. Během šňůry jsem odehrál jen pár live-actů, ale zkušenost to byla k nezaplacení. Nerad bych hrál live-acty nějak pravidelně, protože jedna z věcí, kterou mám rád na DJingu, je to, že můžu pořád hrát nové skladby. Hodně rychle by mě znudilo, kdybych měl hrát pořád ty samé kousky dokola.

Všimli jsme si, že tě remixují velice zajímavá jména. Čí remix považuješ za nejvíce inovativní či překvapivý pro tebe samotného?

Tak na to mám docela jednoduchou odpověď. Je to remix mého tracku "The Life Wire", který složil Petar Dundov. Když mi poslal své dílo, totálně mě to vzalo. Když jsem pak loni odehrál svůj set v Záhřebu, navštívil jsem Petara v jeho studiu. Byl jsem unešen z toho, kolik má doma analogových mašinek. Všechny je můžete slyšet v jeho muzice.

Tip: Poslechni si Petarův remix The Life Wire

Existuje někdo, koho bys rád uvítal jako remixéra svých skladeb, ale dosud nebyla možnost se zeptat?

Jistě, je to spousta lidí a já stále hledám remixéry pro mé další album!

Před krátkou dobou jsi vydal 4 své tracky na labelu Drumcode. Někteří lidé tento label považují za špičku současné techno music. Můžeš, prosím, odhalit, jak tato spolupráce probíhala?

Před nějakou dobou jsem poslal titulní track "Sidewinder" přímo Adamovi Beyerovi a líbil se mu. Tak jsem vytvořil ještě další dvě skladby, aby byl release kompletní. Všechno to probíhalo dost oldschoolově, jako bych někam posílal rané demo :). Jsem fakt šťastný, že moje díla vyšly na Drumcode, protože tento label mám už dlouhá léta hodně rád.

Díky za Tvé odpovědi!

Já děkuju a těším se opět do Brna!

PARTYINFO

Elektra Manhattan Edition

10.12.2010 Fléda, Brno
DJs: Gregor Tresher, Leon, Orbith, Deivis, RoBoTech
2nd: Fake May, Manack, Mint, Andrew N
Cena: 220 (předprodej) / 260
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně