Další fajnová Flow se slabší návštěvností

Večírek Flow, jak to vypadá, našel díru na trhu pouze teoretickou.

26.11. 2010 08:05:53 | reporty | slamitch

Nabízí sice výborné premiéry aktuálních úspěšných zahraničních jmen (nyní dvojice Audiofly), klubbeři však zatím až na výjimky extra nereagují. „Special guest“ posledního dílu utančil Roxy pěkným do (tech-)house i lehce progressive laděným setem a návštěvnost opětovně neodpovídala jeho věhlasu (a tedy asi i ceně).

Foto: Flow [www.techhouse.cz]

Kulisa víceméně stejná

Od mé říjnové návštěvy se toho na Flow Romana Raie a Fattyho M příliš nezměnilo. Zvuk neuchvátil (některé opět dokonce popudil), návštěvnost rekordy nelámala (při setu hostů se parket zaplnil, ale zbytek klubu zel prázdnotou), turistů bylo dost, host hudebně potěšil a vizuálně jsme se až na výjimky příliš nepoměli. Nevěřícně jsem koukal hlavně na projekci, která první část noci víceméně jen střídala kroužícího Buddhu se jmény právě hrajících. Naštěstí do toho kolem 0230 VJs spolu s osvětlovači pořádně šlápli a my se dočkali jak kreativnějších obrázků (koláže, na jaké jsme od Phase zvyklí z dřívějška) či třeba neodolatelné kombinace tmy, odlesků diskokoulí a „hvězdné oblohy“ promítané jak za DJs tak na postranní zdi. A nutno uznat, že i samostatná light show při pohledu z balkónu pak vypadala působivě, s citem dělaná a slušně využívající nové „krápníky“ s bílým světlem tekoucím shora dolů (Standa umí :)).

Hosté vs domácí opět 1:0

Lineupem jsme se oproti předchozím dílům odlišili alespoň tím, že před hlavním hostem residenti odehráli samostatné sety, ač se původně internety tvářily jinak. Fattyho úvodní set jsem bohužel nestihl, ale prý se i přes brzkou hodinu tančilo nezvykle bujaře. Naopak jsem stihl posledních pár minut Romana Raie, na nějž se také naopak moc bujaře jásat nedalo. Romanův aktuální deepově načichlý zvuk neměl svůj moment a nejenom já jsem se na pomalé desky bez extra vývoje zvládal při nejlepší vůli jen lehce a nenadšeně pohupovat. Zásadně nepomohlo ani spíše necitelné mixování. Ale kdo má vždy svůj den, že.

Přesně v 0215 se však za CD playery postavila anglicko (Anthony Middleton) italská (Luca Saporito) dvojice ve Španělsku žijících DJs Audiofly a po lehkém rozehřátí v podobě pomalejšího a monotónnějšího tribalu nám naservírovali výborný, vskutku neodolatelně taneční dvouhodinový set. Pánové se střídali po jedné desce, hudebně brouzdali hlavně současných house / tech-house vodách beze strachu gradovaných až progressive melodiemi a prvky, hraní je vyloženě bavilo a došlo i na nyní oblíbené legrace v podobě tracků s folklórními motivy a další aktuálnosti. Pravda, nešlo o výbuch inovativních postupů a přicházely i chvíle hudební a atmo stagnace, ale v součtu to šlapalo jedna radost a šlo o opravdu moc pěknou a jednoznačně příjemnou taneční záležitost. BTW v biu je jejich styl nazýván a deadly, dirty, jackin, tech meets electronic house.

Chvilka rezidentů ve formě a šup na Buk

Jak úvod před Audiofly nebyl ideální, navázaní se residentům povedlo na jedničku. Roman Rai a Fatty M hráli tak, jak je již chvíli známe, tj. presentovali kombinaci deepovějších a monotónnějších tracků a aktuálních hitovějších věcí, spolehlivě drtících zahraniční kluby. Spokojeně jsem si tak dalších 30 minut trsal, ale nakonec jsem již solidně vyprázdněný klub opustil ve prospěch divokého Vivacity+ Bukanýru. Tomu kraloval breakbeat Trnqua s perfektně citlivě house Cubikem a retro breakbeat Kaidomem v závěsu. Jen takové ZOO to nemuselo být :o)

Přibližný Line-up

22.00 - Fatty M
00.00 - Roman Rai
01.15 - Audiofly
03.20 - Roman Rai + Fatty M

Chill out: nikde nikdo… [pozn.: nejde o jméno projektu :]

PARTYINFO

Flow

20.11.2010 Roxy, Praha
DJs: Audiofly, Roman Rai, Fatty M
Cena: 150 / 200
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně