Screamadelica se ke dvacetinám dočká luxusní edice

Všichni fanoušci Primal Scream musejí plesat. Na trh se v březnu dostane opravdová lahůdka Collector’s Edition pro všechny sběratele z jejich řad.

24.11. 2010 06:51:19 | nové desky | Jan „ian“ Hromek

V září 2011 to bude 20 let, kdy Primal Scream vydali legendární Screamadelicu - album, které psalo hudební dějiny. Indie-rocková parta totiž požádala o produkci veličiny jako The Orb nebo DJe Andrew Weatherall a výsledkem je stylově nezařaditelná a rozvolněná nahrávka, kde se mísí rocková hudba s housovou taneční elektronikou, dubem a třeba i gospelem.

I její rozesmátý acidový obal předvídal, že 90. léta budou hodně veselá a vypečená dekáda. Album je dnes uznáváno za jasnou klasiku a pravidelně boduje ve všemožných žebříčcích kultovních, historických, epochálních nebo prostě nejlepších alb.

A co na Collector’s Edition dostanou fanoušci dnes?

Třeba celkem čtyři CD (popř 2LP) plné hudby: album dostalo remasterovaný zvuk, dále záznam z koncertu v LA z roku 1992, sbírku remixů a The Dixie Narco EP, které obsahuje i epos Screamadelica, který se na album nedostal.

 Komplet obsahuje i DVD film o vzniku alba, repliku trička, které se tisklo ke koncertní promo tour, DJské slip-maty, 50 stránkový booklet atd. A ještě zajímavost, cena pro před-objednávky se pohybuje přes 90 Ł.

Screamdelica live

Fanoušky v Británii a Austrálii čeká další lahůdka, Primal Scream si zopakují koncertní šňůru (z valné části už ale vyprodanou), kdy s původní show projedou ostrovní a australská velká města.

Track list remixů

1. Farley Mix 7”
2. Loaded 7”
3. Farley 7”
4. 7” Mix (Wetherall)
5. Terry Farley Extended 12” Mix
6. Hypnotone Brain machine Mix
7. BBG Mix
8. Higher Than The Orb
9. Higher Than The Sun 12”
10. American Spring Mix
11. 7” Edit
12. Graham Massey Mix
13. Scat Mix
14. High, High, High (Massey)
15. I’m Losing More Than I Ever Had
16. Ramblin Rose

Track list EP The Dixie Narco

1. Movin’ On Up
2. Stone My Soul
3. Carry Me Home
4. Screamadelica

Video: Primal Scream - Loaded

PARTYINFO

Screamadelica Live 2011

07.08.2011 KC Vltavská, Praha
Live: Primal Scream, Little Barrie
Cena: 710 (předprodej) / 890
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně