Armin Only - Arminova Mirage noc

To, že se v Holandsku konají snad ty nejlepší taneční párty v Evropě, není třeba opravdovým fanouškům kvalitní elektronické hudby připomínat.

23.11. 2010 09:25:50 | reporty | Langy

Armin Only - Arminova Mirage noc

Tato země taneční hudbou žije a pořadatelské agentury udělají vždy vše proto, aby návštěvník dostal maximum za to, co si zaplatí. A přesně tak tomu bylo i v případě luxusní tranceové noci Armin Only - Mirage , kterou připravila společnost Alda Events.

Znovu v Jaarbeurs

Je sobota 13. listopadu a v půl osmé ráno vyrážíme autem do 1052 km vzdáleného Utrechtu. Není to poprvé, co se vydávám tímto směrem, a proto cesta za poslechu hudby a za skvělé nálady utíkala rychle a po německých dálnicích opravdu pohodlně. Po několika zastávkách na občerstvení nás navigace navedla přímo ke komplexu Jaarbeurs a něco málo před jednadvacátou hodinou jsme zaparkovali přímo na hlavním parkovišti. Natěšeni tím, co nás bude čekat, jsme se v autě zbytečně nezdržovali a po půl hodině menších příprav jsme vyrazili rovnou do areálu. Po vyřízení našich vstupů se sympatickými asistentkami jsme si za 5 Euro uložili tašku s věcmi do perfektních lockerboxů. Pak už následovala jen klasická a důkladná bezpečnostní kontrola a byli jsme konečně tam.

Hudební produkce začala po odbití dvaadvacáté hodiny příjemným intro setem, který nás doprovázel při procházení a omrknutí celého obrovského tanečního prostoru. U vchodu do haly nás zpočátku zaujal stánek s merchandisingem se spoustou triček, čepic a dalších věcí souvisejících s daným večerem nebo labelem Armada. Nechyběl ani free record shop, kde se za příjemných 17 Euro prodávalo aktuální album Mirage ve dvouCD speciální edici. Na barech se platilo opět žetony, které jste si museli zakoupit ve speciálních pokladnách. Tentokrát se ale s nimi platilo i ve stánku s merchandisingem. Po obou stranách celého prostoru se nacházelo dostatek barů s velmi rychlou a početnou obsluhou, takže na drink jste nečekali déle než jednu minutu. Tentokrát byl v nabídce i Red Bull místo tradičního holandského Go Fastu. Pro majitele VIP vstupenek byly po stranách haly vybudované speciální terasy, které tak zajišťovaly lepší výhled na celou show. Vše bylo doplněno velkými projekcemi, aby ani ti vzadu nebyli o nic ošizeni. Ještě před tím, než odstartovala hlavní show, se na pódiu mezitím vystřídali zpevačky Susana s písní „Closer“, dále tmavovláska Nadia Ali a Ana Criado. Ale to hlavní mělo teprve přijít.

Welcome to Armin Only

Intro set byl u konce, partypeople začali vytahovat své mobilní telefony a fotoaparáty. Každý, kdo chtěl a mohl, si tak zvěčnil začátek hlavní show a příchod samotného Armina. Z reproduktorů se za tónů krásného intra „Desiderium 207“ ozvalo „Welcome to Armin Only, Mirage“. Na scénu byla pomalinku spouštěna zpěvačka Susana a při poslechu jejího hlasu naběhl příjemný mráz po zádech snad každému, kdo se na tento večer opravdu těšil. Na intro navázala úvodní Mirage a na scéně se objevili i Benno de Goeij s klávesami, hudbu doplňoval orchestr a kapela Baggabonz. Arminův bratr Eller van Buuren vše doplňoval svou kytarou. Poté se za djským pultem pomalinku objevovala postava toho, kvůli komu se do Jaarbeurs vypravilo na 15.000 fanoušků. Nastoupil Armin a rozjel svou smršť toho nejlepšího z tranceu.

Na svém hraní si dal opravdu záležet. Hned ze startu odehrál takové pecky jako „Go Fast“ od Orjana Nilsena, nádherný track „Aisha“, dále známou „Platinum“ v remixu od Bena Golda atd atd atd. Nemá cenu se rozepisovat více k jinak luxusnímu tracklistu. Odehrál spoustu vynikajicích mash-upů, remixů a velkou většinu své vlastní produkce. Během večera několikrát opět vystupovali již zmiňované zpěvačky a svým hlasem show obohatili i další osobnosti jako Cathy Burton a Christian Burns. Během hraní tracku „Remember Love“ projektu DJs United ( Armin jedním z členů) byla odvysílána i speciální projekce s textem:

In Memory of The Loveparade and Support to The Victims Family Members and Persons Injured During The 19TH Edition of The Legendary Event. Remember Loveparade.

V části celonočního setu, kde Armin sázel jednu klasiku za druhou, společně s ním vystupoval i Benno de Goeij z projektu Rank 1. Publikum jásalo na Airwave, Café del Mar, Strange World nebo 1998. Euforie byla cítit na každém rohu. S blížícím se koncem nás Armin ale stále nešetřil. Maximálně jsme si užili „Forbidden City“ Marca Simze a „Direct Dizko“ v remixu Sandera van Doorna. Úplný závěr byl také parádní. Nádherná „Burned with Desire“ a všichni vystupující společně na scéně. Obrovský potlesk pro Armina a také pro všechny ostatní, kteří se podíleli na této opravdu vyjímečné tranceové noci. Pořád se mi vybavují vzpomínky na tuto událost a musím napsat, že pro mě osobně toto byla ta nejlepší tranceová noc vůbec. Hudebně opravdová lahůdka. Pro fandy tohoto hudebního směru a zvuku Armina to byl neuvěřitelný zážitek. Alda Events umí a vše bylo na špičkové úrovni.

Příští rok v únoru vyjde z vystoupení v Utrechtu oficiální DVD. A už teď se můžeme těšit na červen 2011, kdy se Armin Only uskuteční také u našich sousedů v Bratislavě.

Video: Armin Only Mirage - Official Opening

PARTYINFO

Armin Only Mirage

13.11.2010 Jaarbeurs, Utrecht
DJs: Armin Only
Cena: vyprodáno
REKLAMAREKLAMA