Fashionary - sketchbook

Zajímáte se o módu a rádi ji tvoříte? Neradi si své návrhy kreslíte na kus ubrousku, který jako jediný máte u sebe a následně ho nemůžete najít? Tak mám pro vás žhavou novinku, která vás těchto obtíží zbaví. Pořiďte si Fashionary!

4.11. 2010 06:30:24 | móda | Butterffly

Co to je Fashionary?

Fashionary vymyslel Penter Yip v roce 2009. Svým nápadem chtěl usnadnit a urychlit práci módním designérům, kteří s navrhováním oblečení stráví spoustu času. Název Fashionary vznikl sloučením anglických slov fashion a diary. Přeložit bychom to mohli jako módní deník či skicář. V tomto skicáři, který je vyrobený z materiálu příjemnému na dotek, nalezneme různé informace o módě a zároveň ho využijeme pro rychlé skicování, které nám usnadní předkreslené šablony.

V nedávné době se také vedle skicáře pro dámské oděvy objevil i skicář v pánské verzi, který ocení jak módní návrháři pánského oblečení, tak slečny, které si rády oblékají své muže. Rozdíl mezi pánskou a dámskou verzí je v tom, že každý obsahuje informace speciálně pro dané pohlaví (v pánské verzi najdeme hlavně šablony mužů).

Co ve skicáři najdeme?

Ve skicáři najdeme před 400 šablon, do kterých můžeme ihned začít kreslit. A nejvíc úžasné je, že tyto šablony jsou sotva viditelné, protože jsou vytvořeny tečkovanou čárou, takže pokud byste si chtěli jen něco zapsat, šablony vám v tom nebrání. Můžete přes ně psát jako by to byly prázdné papíry. Stránky skicáře jsou vyrobeny z vanilkového papíru, který vám zaručí, že se vaše kresba jen tak snadno neocitne na straně druhé. Skicář je vyroben ve formátu A4, který vám umožní snadný přenos skicu do počítače.

V této kouzelné knize dále naleznete módní a textilní slovník, ve kterém najdete tabulky velikostí, 1300 různých značek, prádelní štítky (standardizované v EU i v USA), typy švů a stehů, měsíční kalendář a spoustu dalších vychytávek, které vám přijdou vhod. Dále v něm naleznete oddělení pojmenované příslušenství, kde najdete informace týkající se tašek, klobouků, bot, spodního prádla ale i make-upu či vlasů. Velmi oblíbené jsou stránky se slovníkem látek, kde najdete okolo 160 popisů tkanin a jejich vzory.

V e-shopu na stránce www.fashionary.org si skicář můžete zakoupit jak v dámské i pánské verzi a také si na nich můžete prohlédnout jednotlivé stránky knihy. Na těchto stránkách si také můžete samotnou šablonu dámy nebo muže zadarmo stáhnout.

Fashionary byste měli mít vždy u sebe, protože tento skicář je totiž doslova šitý na míru každému člověku, pro kterého je móda život.

REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně