Pánové s kabelou, batohem či igelitkou?

Poslední dobou se kolem mě rojí diskuze, v čem mají muži přenášet své osobní nezbytnosti.

2.11. 2010 06:18:24 | móda | Veronika

Opravdu až doteď jsem žila v tom, že je to přeci úplně jasné a není o čem polemizovat. Často se pohybuji v centru Prahy, kde neustále potkávám lidi, za kterými se obdivně otočím a jsou pro mě inspirací.

Většina jsou stylově oblečení, ať už ve značkách či z řetězců, mnozí z nich mají osobitý, originální styl a mnozí kopírují slepě trendy. Takže většinu času žiji v tom, že už i v Česku jsou krásně oblečení lidé, kteří se nebojí vystoupit z davu, ukázat svoji osobnost a neschovávat se ze strachu z nových věcí do tmavých neforemných pytlů, celoročně stejných bot a triček s firemními logy.

A všichni tito lidé - pokud se zaměřím na muže, nosí pánské kabely přes rameno. Sláva! Muže s batůžkem tam nepotkáte, pokud se neběží maraton. Dobře, co se týče mladé generace, myslím, že tam už je to oblečení v pořádku nebo alespoň jde směrem kupředu, ale dneska bych se ráda zamyslela nad pánskými kabelami, batohy, igelitkami a vším možným, v čem muži přenášejí své věci a proč se tomu někteří z nich brání a posmívají.

Přirozený vývoj

Přemýšlím, proč je toto téma stále tak citlivé, proč u někoho vyvolává rozhořčení a opovržení, že dnešní muži nosí „kabelky“ neboli pro mě normální tašku přes rameno? Ano, v dobách minulých muž opravdu nic nosit nepotřeboval, mobil neměl, dvacku strčil do kapsy - stejně se tu nedalo nic nakupovat, klíče dal na karabinku houpající se u pasu a někteří zvláště pečující o svůj vzhled - hřeben do kapsy. Ale dnes je to jiné. Muž má minimálně jeden mobil, velkou peněženku plnou karet, peněz, dokladů a vizitek, polovina z nich i playstation, kterého nezbytně musí tahat všude s sebou, klíče od bytu, auta, kanceláře, od bytu milenky atd... Prostě dnešní muž už svůj arzenál neschová po kapsách či nerozvěsí na šnůrky na krku.

Proto přirozeným vývojem je pořídit si malou, stylovou kabelu, která všechny tyto poklady pojme a muž může pohodně vše přenášet a mít po ruce. Dobře, už víme, že tedy muž kabelu potřebuje. Ale jsme u jádra problému a to jakou? Chce přeci vypadat stylově a sexy a rozhodně ne zženštile. Ale proč si stále řada lidí myslí, že nosit kabelu je jen ženská záležitost?

Jednou a provždy - není!

Pánové, podívejte se, ve světě už je všichni nosí a upřímně vypadá to zatraceně dobře a sexy... Můžete se inspirovat i u celebrit, fotbalistů, závodníků - a to přeci nejsou žádná béčka a mají styl - jelikož na to platí drahé módní stylisty. Nezáleží, zda kabela je značková, kožená, látková či plastová... každý si již najde svoji, která odpovídá jeho životnímu stylu. Někdo ukáže loga známých módních firem, nejpopulárnější je samozřejmě Louis Vuitton, Gucci a Armani - v tom ale nebudete moc originální, jelikož je nosí všichni, ale ženám to přijde velice sexy - víte, jak podvědomě hledáme movité zabezpečovatele rodinného krbu :-). Nebo můžete jít naopak originální cestou a koupit si nějakou šíleně barevnou, graficky popsanou kabelu, s graffitti a podobně. Meze se nekladou. Jediná podmínka, na co nezapomeňte, je čistota. Žádné zaschlé fleky od pití a jídla, zapáchající zbytky potravin či roztrhané švy - to rozhodně působí odpudivě podobně jako špinavé ruce, špína za nehty a rozšmajdané boty. Nezapomeňte, že jde vždy o celek!

Batohy jen do lesa a na sport

Takže prosím vyhoďte staré, odrbané sportovní batohy, absolutně srazí váš vzhled a překážejí v metru a vybízejí kapsáře ke krádežím. Povolují se pouze do hor, na túry a na sport - ale i tam prosím nenoste špinavé a flekaté batůžky, ale pořiďte si pěkný nejlépe značkový (dnes to už není drahé, Puma měla super batohy za 300 korun v akci).

Igelitky

Ty prosím nenoste vůbec! Ani na nákup... pořiďte si stylovou látkovou tašku s pěkným a moderním potiskem, může být i s dlouhými uchy, která se nosí přes rameno (lépe se vám nákup ponese) a budete i na nákupu styloví ( věřte, že v potravinách probíhá velké procento seznámení) a také ekologicky ohleduplní k životnímu prostředí - což může udělat dojem i na potencionální partnerku a být vhodným tématem k rozhovoru.

Posmívači

Jistě narazíte na kritiky a posmívače se pánským kabelám, ale víte co je zajímavé? Vždy to jsou muži! Neznám jedinou ženu, které by se pánské kabely nelíbily, nebo by se jim smála. Proč tedy někteří muži? Nejspíš protože sami jsou zamrzlí v dobách minulých, absolutně neznají trendy, nepečují o sebe a vyznávají heslo: správný chlap má "smrdět" potem i na fotce. Takovým se nezavděčíte ničím, co souvisí se vzhledem, módou, ba i hygienou.

Takže doufám, že již máte jasno a zdravé sebevědomí vrhnout se do toho a pořídit si stylovou malou či velkou pánskou kabelu. Budu se na vás těšit v ulicích!

REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně