Patty Fox - ta, která oblékala Oscary

Módní svět přišel o jednu z význačných osobností - Patty Fox, módní tvůrkyně, reportérka a spisovatelka podlehla 26. září rakovině vaječníků.

1.11. 2010 06:32:33 | móda | Iska

Patty byla mimo jiné přední tvůrčí vůdkyní internetového nákupního impéria MyShape, kde se můžete obléct od kalhotek po kabát, dokonce zde najdete i nabídku kompletních outfitů a vybírat si můžete ze široké škály značek.

Dále se věnovala i bytovému designu - 6 let pracovala jako módní ředitelka pro televizní pořad Divine Design, kde designéři s mistry řemesla mění a upravují bydlení „obyčejných“ lidí.

Z modelky ředitelkou

Patty Fox začínala v módní branži jako modelka pod agenturou John Robert Powers v Los Angeles. Posléze přesedlala na místo prodavačky v Saks Fifth Avenue v Beverly Hills, kde se vypacovala až na  regionální ředitelku pro 14 obchodních domů Saks.

V tomto období také zastávala funkci ředitelky Fashion Group International pro pobočku v L.A. a vedle toho pracovala i jako módní reportérka v ranní talk show Regise Philbinse „A.M. Los Angeles“.

Módní kritička a stylistka

Povšech těchto pracovních zkušenostech se Patty rozhodla začít sama podnikat v oblasti módní produkce. Často se objevovala jako módní kritička a komentátorka v televizních talk show, také produkovala módní události, například Výroční slavnost pro Rodeo Drive v roce 1997, při které byla uzavřena hlavní dopravní tepna Beverly Hills, aby se zde modelky mohly prohánět po dva bloky dlouhém mole.

V devadesátých letech se Patty díky Fredu Haymanovi a samozřejmě i svému talentu dostala k pozici stylistky celebrit a hvězd červeného koberce na každoročních Academy Awards, kdy řada umělců získává dnes už legendární cenu Oscar. Po odstoupení jejího objevitele Freda Haymana převzala Patty Fox místo módní koordinátorky celé této události.

Na základě svých zážitků a zkušeností napsala Patty i dvě knihy „Star Style: Hollywood Legends as Fashion Icons“ a „Star Style at the Academy Awards“, které jsou obě samozřejmě o stylu a módě.

REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně