Morcheeba přijela do Prahy představit svou novou desku

Britské seskupení Moorcheba, které funguje více než deset let..

21.10. 2010 07:04:37 | reporty | Kickit

...letos po nedávném vystoupení na Rock for people podruhé zavítalo do Čech. Představilo se v holešovickém klubu SaSaZu. Byl to koncert ve znamení čekání a očekávání.

Foto: Michita [www.rave.cz]

Hluboká kapsa a pevné nervy

Morcheeba přijela do Prahy představit svou novou desku "Blood Like Lemonade" což je sedmá deska této formace.  Letos se již u nás prezentovala na festivalu Rock for people a nutno podotknout, že velmi povedeným koncertem. Nyní ovšem vyměnila festivalové prostředí za komornější a zavítala do pražského klubu SaSaZu, kde začátek koncertu byl ohlášen již na osmou hodinu a pro mnoho diváků bylo překvapením, když se v tuto dobu ještě mačkali před zavřenou branou klubu. Holt pražský klub SaSaZu je klub, který si s tímto hlavu neláme. Lidé se museli obrnit nejenom trpělivostí při čekaní před klubem, ale i hluboko sáhnout do peněženky, když si chtěli dát nějaký drink v restauraci. Poté co byl konečně umožněn vstup do klubu, nastal další nepříjemný okamžik, když se lidé mačkali v šatně a nemohli plynule vejít do klubu, dokonce někteří čekali před klubem i hodinu na dešti. Pro Pražáky možná běžná situace, ale nedalo by se situacím tohoto typu nějak vyvarovat? Nad avizovaným začátkem koncertu pořadateli na osmou hodinu tedy zůstává rozum stát.

SaSazu tak trochu jinak

Klub SaSaZu je klubem, kde jsou peníze cítit všude a prosklené VIP balkóny to jenom dokládají. Z těchto lóží si člověk dole připadá trochu podřadně. Prostor trochu nápadně připomíná halu na taneční párty, s tím rozdílem, že zde je všechno trochu jinak, než je zvykem. S trochou nadsázky by se dalo říci, že SaSaZu je jakousi výletní lodí první třídy do světa nemainstreamové hudby. Interiér je vskutku nevšední, nevím, v kterém jiném pražském klubu jsou ohromné reklamní billboardy nad barem, návštěvníka baru oslní nejenom záře z nich, ale i pohled na lístek při placení. Dramaturgie klubu je bezesporu zajímavá, ale organizace jim poněkud ještě vázne.

Čekání na Morcheebu

Předskokanem Morcheeby byl písničkář Simon Lynge, který do tohoto prostředí moc nezapadl, a jeho písně jednoduše vyšuměly dříve, než se k divákům dostaly. Toto vystoupení by lépe zapadlo do nějakého komornějšího klubu i prostředí. Lehce po desáté hodině se na scéně konečně objevila všemi očekávaná formace britské kapely s navrátivší zpěvačkou Skye Edwards. První písně se ujala s přirozeností jí vlastní (píseň "The Sea“ z alba "Big Calm" dostala do sálu trochu nostalgie). Samotný setlist přinesl osvědčené písně jako například "Be Yourself" a "Beat Of The Drum" z nového alba a na samotný závěr léty ověřenou skladbu "Rome Wasn't Built In A Day". Tato kapela funguje více jak deset let a těžko něčím překvapí a pražské vystoupení nebylo vyjimkou. Lidé přišli poslechnout hlavně sametový hlas Skye a toho se jím dostalo. Poměrně slušně zaplněný prostor holešovického klubu zaplnila věkově různorodá skupina lidí a všichni si písně této kapely užili plnými doušky.

"Rome Wasn't Built In A Day" na závěr

Skye Edwardsová dodala Morcheebě po svém návratu ze sólové dráhy opět lehkost a svým charisma uchvátila většinu lidí v sále. Svoji červenou róbou si umanula nejednoho muže. Dokonce jednoho z nich z první řady pozvala na podium a ten si mohl potřást rukou s celou kapelou a vyznat se z lásky k ní. Její zpěv naplnil sál pozitivní atmosférou a při refrénu její nejznámější písně "Rome Wasn't Built In A Day" zpívala většina lidí v sále. Morcheeba je kapelou, která by si zasloužila propříště jiné prostředí než holešovický klub SaSaZu.

PARTYINFO

Morcheeba

16.10.2010 SaSaZu, Praha
Live: Morcheeba
Cena: 590 (předprodej) / 950 (VIP)
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně