Beatcase Roxy zaplnil a vyšťavil nejenom dubstepem

Plná Roxy si v sobotu divoce zatrsala jak na extra eklektický a bohužel lehce nespojitý set pána Breakage...

14.10. 2010 09:03:27 | reporty | slamitch

Beatcase Roxy zaplnil a vyšťavil nejenom dubstepem

...tak na následné Skreamovo masivní dubstepové vychytávky. Navíc nám pak oba ráno neplánovaně naservírovali něco klidnějších rytmů na Bukanýru. Detaily a lehké bulváry v reportu.

Dubstep asi táhne

Kdo by to byl řekl, že v Čechách rozhodne nepříliš mainstreamová, ponejvíce dubstepová jména Skream a Breakage zaplní Roxy takovým způsobem, že bude problém najít místo na tanec. Pravda, prvně jmenovaný spolu s kolegou Bengou před dvěma lety tamtéž zařídili skvělý a slušně zaplněný mejdan, ale i přesto mi množství lidí v sobotní Roxy vyrazilo dech. Už když začínal Breakage, byl problém najít rozumný prostor pro pořádné si zahopsání, ale ke konci jeho setu už šlo opravdu o (navíc dosti divokou) hlavu na hlavě, takže jsem raději po zbytek večera zvolil pobyt na pódiu, kde to sice nehrálo tolik a motalo se asi milion lidí fotoaparáty, ale dalo se přeci uhlídat alespoň nějaké místo (a také výhled na kamarádsko - vodkově - hudební laškování obou pánů). Neříkám, že jde o pro mne ideální stav, ale zase atmo tak byla více než slušná a navíc to Roxy i slušné vodkové orgie rozjíždějícím hlavním hostům rozhodně přeji :)

I eklektismus musí mít hlavu a patu

Ghonzalese jsem, pardon mu, slyšel jen chvilinku, takže raději nebudu soudit a hned se vrhnu na Breakage, který přišel pěkně včas a hned od začátku mu na pódiu dělal parťáka / dohlížeče Skream. Vodka pánů tekla dosti proudem :) a bylo čím dál tím veseleji, když třeba hned u jednoho z prvních tracků překvapil Skream Breakage nečekaným a povedeným rewindem, oba se zasmáli i objali a já tak  čekal mnoho. Bohužel jsem pak vskutku slyšel mnoho, a to možná až moc. Ten první hvězdný set, Breakegův, byl totiž sice extra eklektický v rozpětí od dubstepu přes zlomené rytmy až po Around the world od Daft Punk, ale bohužel šlo o zmatenou, trochu divně míchlou a nespojitou, tedy kontraproduktivně barevnou směsku. Tak nějak mi to přišlo bez atmosféry, že dokonce i většinou slušné tracky (hrál BTW dost vlastních věcí) zněly podivně. Drumbácy nerozskákaly, ostré věci také moc nefungovaly a ano, diskošky pobavily. Klapat to začalo snad až poslední čistě dubstepovou a opravdu slušně mixlou půlhodinku, kterou však zase (naštěstí díky extra dobré náladě obou zúčastněných jen decentně) poznamenala dvě technická faux pas. Zaprvé, jeden Pioneer (Breakage hrál z notebooku ovládaného přes CD playery a trochu zbytečného sampleru/efektoru) počal chvílemi vypadávat, což kupř. zruinovalo jeden luxusně připravený mix. Za druhé když se k mixpultu opět postavil i Skream, pánové si spolu hráli s přehazováním šavlí, z nichž jedna zůstala Skreamovi v ruce takovým způsobem, že museli rychle přepojit player na jiný kanál. Dobrou zprávou je, že ostatní šavle držely a hlavně, že CD bylo po upozornění, jež přišlo bohužel až po začátku Skreama, vyměněno opravdu během minutky a Roxy se tak ukázala býti profi. A profi se ukázali dokonce i páni DJs, kteří ač už načínali druhou vodku a Skream se na své hraní už evidentně klepal, zvládli prostřídání se dle slíbeného lineupu, t.j. v 0200. Jinak nutno podotknout, že pro některé, jejichž názoru věřím, byl Breakage set naopak extrazábavnou peckou, oproti "divné věci divně hrajícímu nakalenému" Skreamovi, t.j. oproti pro mne, jak se níže rozbásním, jasnému králi večera.

Skream: Dubstep morda s éterickými pasážemi

Pravda, ten dlouhán nakalený rozhodně, co si budeme povídat, byl, ale k hraní se postavil vskutku nečekaně seriózně, a to nejenom v porovnání s (ano, imho dosti okouzlujícím) masivním egotripem na Pohodě, kde za povzbuzování MC-ho vracel některý track snad 5x a ani se nesnažil míchat. To v Roxy se nahrbil (a občas si slušně zaskákal a jednou i na DJ pult vylezl, OK :) k CD playerům a dával jak ďas, ač mu to Breakage vskutku mnohokrát překazil "vtipným" nečekaným rewindem. Někdy to sice bylo humorné a i to sedlo, ale ke konci se, co jsem viděl, Skream už ani moc nesmál. První trackem byl jeho aktuální album uvádějící Perforated, aby následovala nějaká hrozná morda, v kterémžto střídavém duchu se nesl celý ten zabijácký set. A já, jak jsem díky nemoci rozhodně neměl v plánu tančit, jsem to proskákal celé. Skream se totiž vskutku snažil, přemýšlel dopředu, super míchal, resp. velmi přesně přehazoval desky, někdy nás dokonce nalákal začátkem jedné bomby, kterou ale nechal vybuchla v jinou, nečekanou (a ano, Breakage mu to zrewindoval...), aby to často na moment krásně zastavil nějakým pomalejším atmosféričnem (kupř. Skream - I love the way). Dokonce mne i rozesmál hudebním vtipem, kdy brutálně se valící metalo-dubstep zarazil právě čímsi vskutku jemným snad dokonce s houslovým či jakým motivem. Zajímavé je, že to vše zvládl z opravdu mini taštičky na CD, která nabízí otázku, jak moc mohl pracovat na selekci. Ať je to však, jak chce, šlapalo to náramně, což se dá zkontrolovat třeba i na videu (které BTW potvrzuje většinu výše napsaného, plus ukazuje hraní ze 3 zdrojů). Škoda byla jen konce, kdy do mikrofonu děkující Breakage i dohrávající Skream se imho snažili trochu moc a jejich hecování fungovalo snad až kontraproduktivně.

Video: Beatcase - Skream

Video: Beatcase - Skreamovo úvodní Perforated

Dobré zprávy na závěr

  • Trackem večera rozhodně byla Skreamem zahraná minimálně 3x zrewindovaná Ms. Dynamite (Redlight .feat Ms Dynamite "What you talking about!) a trochu snad i můj milovaný Magnetic Man - Mad, což si neodpustil ani jeden z pánů
  • Na parketě i kraji pódia to v Rxy velmi slušně hrálo. Nešlo sice o orgány masírující subbasy, ale bylo to pěkné.
  • Roxy chillout je vskutku nádherný (ač samotný vybělený klub trochu postrádá atmosféru)
  • Kdo dorazil k ránu na Bukanýr, užil si nečekaný poklidný set jakýchsi pánu Skreama a Breakage, kteří se o po vodkovém maratonu nejenom v pohodě dostali na tu legendární loď a dokonce slušně komunikovali, ale ještě se jim chtělo i hrát. Big up!
PARTYINFO

Beatcase Special

09.10.2010 Roxy, Praha
DJs: Skream + Breakage, Ghonzales, Tuco
chill out: Stanzim, Touchwood, Ahz, Rade, Nitrous
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně