Broken Revue #47: Lomený výraz

Zdravím všechny příznivce polámaných beatů u nové Broken Revue. Nejdříve prohodíme pár slov s novým členem Drumandbass.cz, pak koukneme na nějaké ty akce a celé to jako vždy zakončíme několika střípky ze scény.

13.10. 2010 09:25:42 | rozhovory | Acid

Broken Revue #47: Lomený výraz

SMario: „Super Mario? U téhle hry jsem strávil hodně času“

- Acid: Ahoj, jak se vede?

- SMario: Ahoj. Na tuhle otázku můžu odpovědět jen jediným zpusobem - jsem celkem spokojený. :)

Kdesi jsem zaslechl, že SMario je zkrácenina ze Super Mario. Co tě vedlo k tomu, že ses identifikoval s tímto zručným italským instalatérem? :)

Abych byl upřímý, tak u téhle hry jsem sice strávil hodně času, ale tohle nebyl ten rozhodující důvod - DJ nick spíše souvisí s mým křestním jménem Marián. Zdrobnělinu nebo kratší verzi tohodle jména nahradila přezdívka Mario a když jsem začal hrát, tak „SuperMario“ byla jasná volba. :) Každopádně to neudělalo radost žádnému grafikovi - z počátku jsem hrál většinou b2b s DJem Olim a na plakátu jsme zabrali nejvíce místa - proto přišlo zkrácení jen na SMario.

Žhavou novinkou je tvoje nové členství v bookingu Drumandbass.cz. Jak k tomu došlo? Prostě přišla nabídka, nebo byl snad nějaký iniciační rituál a test odvahy? :)

Težká otázka - sám na ni nemám přesnou odpověd. :) Nabídka přišla od Beasta67 na konci července - nebyl to prý spontání nápad z minuty na minutu, ale zvažoval to nějaký ten měsíc dopředu. Za poslední rok jsme se na stagi potkávali dost často, ale to nejen s ním - svůj podíl „viny“ mají i další, lobisti jako je Medan, Freakox a Kachni :) (děkuji jim za podporu - od nich mně to fakt potěšilo). Na otázku členství snad taky ani nešlo reagovat jinak než ji přijmout. Počítám, že iniciační rituál byla účast na DrumAndBass.cz Night v Roxy. :)

Momentálně bydlíš v Praze, ale původně jsi z Frýdku-Místku a pokud se nepletu, stále se staráš o tamní akci Naa:sh:up. Jaké to je pořádat akci prakticky na druhém konci republiky? Stíháš to časově?

Čas? Co to je? :) Jak už jsi zmíníl v současnosti bydlím v Praze, ale vazbu s Moravou/Slezskem mám stále silnou. Frýdek-Místek je srdcová záležitost - vzpomínky na dětství, školy, Djské začátky a tak vůbec, protože kousek od F-M jsem vyrůstal. „DOMA“ se už více citím v Ostravě - nejen že jsem se tam narodil, mám tam část rodiny a teď už i trvalé bydliště, ale i po 6 letech v hlavním městě mám typický severomoravský přízvuk - krátky zobák jak jinak. Na ostravské „scéně“ jsem vyrostl, takže mám i blízsko k dnb, který Ostrava prezentuje. Promotér nebo DJ, který to má hozené podobně jako já, musí počítat s tím, že v autě stráví mraky hodin a od toho se vše odvíjí. Roční nájezd km mám už někdě okolo 60 tisíc, proto veškeré ostatní zájmy tak musely jít bokem, čímž trpí okolí i vztahy… Bo prostě není čas... :)

Za poslední rok se toho naštěstí hodně změnilo. Přehodnotil jsem priority a Naa:sh:up už trochu omezuju - navíc se ukázalo, že v malém městě jako je F-M lidi nechtějí každý měsíc jména z celé ČR nebo zahraničí, ale stačí jim lokální DJs na úkor ceny za vstup. Ponaučení pro nás - snažíme se udržet kvalitu oproti kvantitě s vírou, že to někdo ocení. To je důvod, proč pod hlavičkou NAA:SH:UP máme s klukama z MKTbros v plánu už jen 2 open-airy a 2-3 klubovky do roka. To se sice může zdát málo, ale opak je pravdou. Vše se musí začit chystat s několika měsíčním předstihem a výsledky stojí za to - organizační tým je stále větší a silnější, ohlasy jsou taky lepší = jedeme dál … :)

S DJ Holderem z brněnského Redrumu jste jednu dobu vystupovali společně jako HOLARIO. O co přesně šlo a jak to s vaším projektem vypadá v současnosti?

Přesně už nevím, jak to vzniklo - byl to nejspíš zase nějaký ten alkoholový hec, kdy jsme měli dostatek techniky na stole a zkusili to oba najednou (2x CDJ a mix + 2x gramofon a mix). :) Lukáš (DJ Holder) hraje více pohodových „zpívánek“ a já naopak zas tvrdší věci. Když jsme to zkombinovali ze 4 decků byl to výborný kompromis někde uprostřed. Už nám nikdo nemohl vyčítat že hrajem moc měcce nebo naopak tvrdě. :) Naneštěstí si Lukáš musel dát pauzičku od hraní kvůli operaci kolena a ani vzdálenost nám nedovolila pravidelně zkoušet nově věci, proto teď máme „tvůrčí krizi“, kdy se prezentujem každý sám za sebe. Rozhodně není všem dnům konec. Snad nám třeba konstalace hvězd dovolí na něčem pokračovat co nejdříve.

Co poslouchal Smario předtím, než začal být drumandbassovým Smariem?

Ty mi teda dáváš zabrat - hlavně mozkovým závitům. :) Hudbu mám nejspíš trošku v genech. Děda byl kapelník v dechovce a hrál na klarinet a saxofón, ale tenhle styl mi nikdy neučaroval, i když celá rodina zpívala, kde mohla (hlavně na oslavách :)). V dětství se mí soukmenovci v okolí hodně věnovali kytaře, tudíž i já jsem do toho (řekněmě pod tlakem být jedním z nich) spadl a ne moc úspěšně to zkoušel - v té době mně více zajímal zpěv, který mi šel tak nějak sám od sebe. Změna přišla pubertě, kdy jsem samo začal mutovat a bylo i po zpěvu :D. Na základce se ke mně nějak dostala kazeta Metallicy a jednu dobu mě kytarovky úplně pohltily. Nedlouho na to k nám dorazily „polské“ kopie Prodigy a tím se u mě nastartoval zájem o elektronickou hudbu. Na střední už to pokračovalo kazetou legendárních Gardenzitty, nějaké Spiral Tribe, Oktekk. Lego a Mozaika záznamy, následně první taneční akce a bylo jasno. Přestalo mi stačit být jen posluchač a okolo r. 2001 jsem poprvé zkoušel hraní za gramci. :)

Tvůj aktualní TOP5 skladeb?

Novinky moc nečekej. :) Jill Scott - It's Love (Falcon & Dreazz Remix) Bad Company - Hysteria (Hive Mass Hysteria Mix) Future Prophecies - Magnetic Mindscape - The Vulture Katharsys - Q bot

Jaké máš plány do budoucna?

Hory a prkno snad co nejdřív - jinak moc neplánuju a spíš beru věci tak jak přijdou. Jediné, co bych chtěl jěště dodělat, je ministudio doma. Není nad to mít možnost se vyblbnout kdykoliv.

Kam mají vyrazit fanynky a fanoušci, pokud si tě chtějí poslechnout na živo v nejbližších týdnech?

Teď, po Roxy v Pze a narozkách Basscoffee v Ústí nad Labem, mě čeká víkend s Prolixem (15.10. Resolution v Ostravě, 16.10. Chronic v Kladně), 27. 10. Sušice s Wenkowsoundem, Chapeau Rouge v Pze, v prosinci DNB DNA na Favále a před vánočními svátky domácí prostředí = STOUN ve F-M. Foto: Rdo, Debbie (Shadowbox.cz), Drumandbass.cz

Party tipy

Dnešní průlet akcemi začneme páteční Bushí v klubu Roxy, kam zavítají Icicle a Hybris (ex Robot Death Squad). Určitě dobrý způsob, jak zahájit víkend. Doporučujeme všem, ale obzvláště fanouškům deep DnB. Pateční večer můžete rovněž strávit v pražském Abatonu na akci s názvem Czechpoint, kde zahraje polský DJ a producent One Way. Na sobotní večer doporučujeme hned dvě destinace. První je výlet do Kladna na Prolixe, který zahraje na party Chronic. Druhou možností je pak návštěva Art klubu v Opavě, kde bude řádit D.Kay na premiérové akci Cirkus 01. V pátek 22. října budeme mít na výběr opět z více možností. Budete-li se pohybovat v okolí Prahy, rozhodně si skočte do Abatonu na Junglist Unity s Ed Rushem a disko nakládači Dirtyphonics. O zábavu budete mít určitě postaráno. To platí v případě, že se vypravíte do Brna na další díl Break4Beats, kam přijede představit svoji novou desku DJ Fresh. Třetí a poslední možností je výprava do Českých Budějovic na akci Therapy Sessions, kde budou skotačit pekelníci Katharsys, Limewax a Audiotrix. V polovině následujícího týdne (tj. ve středu 27.10.) si pak budete moci zajít na dvojku Camo & Krooked, která bude honit desky v pražském klubu Matrix.

Co se hodí vědět…

  • Pokud holdujete deepovějším polohám DnB, v žádném případě si nenechte si ujít nový Esprit podcast s pořadovým číslem 18. Mlask!
  • Venku je i novej, zpravodajskej a Narovinu zlomenej podcast 015 od ahZ a KamCZi. Stahujte zde.
  • DJ a producent Hemoglobin dává volně ke stažení jednu ze svých nových skladeb - Strange Voices.
  • Philip T.B.C.spouští remixovou soutěž pro své nové album. Máte zájem?
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně