Koktejlová Elektra lehce zvýšila laťku

Ač nově zrekonstruovaná Fléda přivítala první návštěvníky již v druhé půli září, teprve první "koktejlová" Elektra měla ukázat, jak funguje zaběhlá klubovka v novém prostředí.

7.10. 2010 09:43:29 | reporty | PePe

Foto: Eweleena

Fléda vytunila podobu

Z velice povedených upoutávek na novou sezonu v klubu Fléda mohl leckdo nabýt pocit, že zde skutečně proběhla demolice a jen včasný zásah stavitelů zachoval tento kulturní stánek dalším pokolením. Ve skutečnosti se změnilo vlastně jen to, co dříve nebylo naprosto vychytané: klubu chyběl opravdový menší parket, který plácek naproti baru v předsálí nemohl nikdy nahradit.

Magion k poslechu i k tanci

Nyní již Fléda svůj plnokrevný menší sál má a po dobu konání Elektry na něm úřadovali vysocí úředníci z ministerstva Magion.Na muziku v jejich podání se názory během party lišily, někteří tancovali jako o život, pro nás tvořila výbornou kulisu při nesčetných společenských setkáních. Elektra totiž vždy byla a pořád je svátkem podobně hudebně smýšlejících lidí nejen z Brna a okolí, takže kromě hudebního faktoru tvoří nezbytnou náplň pobytu na party také sociální složka.

Tvyks ukázal vlídnější podobu

Když jsme dorazili do klubu, v hlavním sále již svou vizi současné taneční scény předestíral pražský expatriot v Berlíně, DJ Tvyks. Jak prozradil po svém setu, v Berlíně se mu žije nádherně a bylo to i lehce rozeznatelné v tom, co hrál. Někdejší zachmuřené britské elektro-nu-cosi experimenty vystřídala úletově skočná kosmopolitní berlínská škola. A byl to pořád Tvyks, kterého můžeme řadit mezi nejosobitější DJe, kterými naše vlast disponuje.

Moonbootica uvařila hlavní sál

Co říct o Moonbootice, jejím zvuku a osmi stech lidí v sále a přilehlém okolí někomu, kdo na Elektře nikdy nebyl? Snad jedině to, že musí někdy přijet a sám to zažít! Sálu sice po celý večer dominovala modrá barva, ale atmosféra byla stejně žhnoucí jako teplota; v ostatních prostorách klubu bylo příjemně a čerstvý vzduch se vždy někde našel.DJské a producentské duo Moonbootica z Hamburku dokázalo splnit dlouhá očekávání českých partypeople a předvedlo správně uvrzaný, správně rozeskákaný a správně dramatický set okořeněný vlastními hity. Ohlasy na ně se nelišily: perfektní mejdan, výborný set, dokonalé.

Video: Moonbootica at Elektra, Fléda part 1

Spokojený Orbith, Wolscha dorážeč

Orbith nasadil po jejich výkonu spokojené klidnější tempo a také jeho set hodnotím jako to lepší, co kdy zaznělo na Elektrách. Závěrečný Wolscha se rozhodl uhnat všechny zbylé bojovníky a soudě podle roztrsaného sálu se mu dařilo výborně. Závěrem se sluší dodat stručné subjektivní hodnocení party a klubu:

Ivka: Moje zatím třetí Elektra mě překvapila nepřijemně ve chvíli, kdy na krajních barech došel rum a vzápětí i cola. V koktejlové sezoně to nedělá moc dobré jméno, věřím, že příště budou zásobovači barů o dost odvážnější. Pochválit musím záchody, fronta na dámských toaletách se zdá být minulostí.

PePe: Standardně se mi líbil rozesmátý Fly, sympatická obsluha, celková atmosféra  v klubu. Nelíbil se mi nedostatek pitiva na barech (whisky, rum, nealko) a to už v hodně brzkou noční hodinu (ale to není Nic, co by se nedalo lehce spravit). Musím pochválit zvuk na vedlejší scéně, který zde neustále držel tanečníky.

Linky:

Video: Moonbootica at Elektra, Fléda part 2

PARTYINFO

Elektra Vodka & Martini

01.10.2010 Fléda, Brno
DJs: Moonbootica, Tvyks, Orbith, Wolscha, Fly
Magion bar: Deep'n'Ruth + Wilhelm, Click Joe
Cena: 200 / 250
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně