3G ve Fabricu: Not Enough Time for Nic Chagall

Na návrat do ostravského Fabricu jsem se těšila už dlouho. O to větší bylo mé zklamání...

29.9. 2010 06:18:05 | reporty | Tevi

... ze skutečnosti, že se tam za tu dobu, co jsem tam nebyla, mnoho nezměnilo. Vlastně ve mně Top Class Night 3G vzbuzovala stejné pocity, jako jiné večírky už dříve. Prvotní nadšení  z line-upu a dlouhé očekávání, průměrná zábava během večera a konečně výborný zážitek z výkonu headlinera. 

Foto: Helak

New Generation by si zasloužila více pozornosti

Cestu na stage v prvním patře si během večera nenašlo mnoho návštěvníků, možná proto se stala příjemnou oázou, kde se člověk nemusel tlačit (jako na hlavní stage) nebo kde nemusel mrznout (jako na Tech Stage). Příjemné prostředí ale nebylo jedinou předností této bašty mladých DJů. Hudba, ta tu rozhodně stála za to. Hlavně příznivci housu si zde přišli na své, a to konkrétně při setech Energyho a La Funka. Dovoluji si poznamenat, že by nebylo na škodu, kdyby New Generation DJs dostali příležitost zazářit i jinde než v nuzně zařízeném kumbálu, ke kterému se člověk dostává přes staré oprýskané schodiště a ještě bez jakékoli navigace.

Čekání na potlesk

Na hlavní stagi krátce po mém příchodu zářil Bon Finix. Na parketě bylo tou dobrou ještě velmi příjemně poloprázdno, což sice Bona asi příliš netěšilo, ale hosté si jeho set zajisté o to lépe vychutnali. Plocha se začala plnit zároveň s příchodem Martina Grednera, který se rozhodl publikum naladit na trancovou vlnu. Začátek jeho setu byl poněkud ospalý, a to nejen díky upliftingovým skladbám, ale hlavně proto, že si pauzami až příliš často vynucoval potlesk. Postávat v jásajícím davu a čekat, až opět uslyším hudbu, mě po chvíli přestalo bavit, takže jsem zvolila návrat na stage v 1. patře.
Na main stage jsem se vrátila, až když na led stěně za DJským pultem zářil nápis „Welcome!!! Cosmic Gate“  a za pultem stál Claus Terhoeven, publiku spíše známý jako Nic Chagall. Ten si o pozornost říkat nemusel, dav šílel a Nic sypal jeden hit za druhým. Mnozí fandové mu před nosem mávali rukama, někteří v nich drželi mobily, na jejichž displejích nejspíš stály názvy požadovaných skladeb…

Hity, které nestárnou

Jsem fanouškem Cosmic Gate ještě z dob jejich starých hitů, a tak mě velice potěšilo, že mnohé z nich zazněly i dnes v Nicově setu. Singly jako Back to Earth nebo Fire Wire tvořily harmonickou symbiózu se skladbami a remixy z posledních let. Při úvodních beatech písně Not Enough Time (s vokálem Emmy Hewitt) se budova Fabricu zatřásla - tak silná byla reakce nadšeného publika. Podobně potěšil hosty party 3G Paul van Dykovou hitovkou Home (samozřejmě v Cosmic  Gate remixu). Čas, který se celý večer poměrně vlekl, se rozhodl přidat na tempu právě mezi půl druhou a půl čtvrtou hodinou ranní. Jak jinak si vysvětlit, že doba, kdy nás polovina Cosmic Gate zásobovala kvalitním svižným trancem, tak rychle utekla?  Na závěr zařadil Nic Chagall vzpomínku na Exploration of Space a tento německý gentleman uvolnil místo Laydee Jane.

Přichází královna

Ta se nenechala zahanbit, takže tancechtivci u hlavní stage po Nicu Chagallovi dlouho netesknili. O Laydee Jane se dlouhou dobu mluvilo jako o české trancové princezně, není tomu tak. Laydee Jane je pro mě královnou českého trancu. Je to snad jediná hvězda českého DJského nebe, která mě při žádném ze svých vystoupení nezklamala. Jinak tomu nebylo ani tentokrát, skvělý výběr tracků a vstřícná komunikace s publikem zajistily dobrou zábavu až do časných ranních hodin.

Pak už ale hurá na vlak, kde jsem si cestou domů mohla v klidu projít dojmy z celého večera. Bravurní výkony  headlinera i Laydee Jane povýšily tuto klubovku z bahna průměrnosti do kategorie vydařených večírků. K tomu, abych se mohla bezvýhradně ztotožnit s podtitulem „Top Class Night“ mi však něco chybělo.

PARTYINFO

3G

17.09.2010 Fabric, Ostrava
DJs: Cosmic Gate, Sven Wittekind, Lay Dee Jane, Bon Finix, Martin Gredner, K Sandra etc.
Cena: 200 (předprodej)
REKLAMAREKLAMA