Pojďme se nebát být cvoci...

Jedno takové krásné, příjemné posezení jednoho slunečného odpoledne v pražské růžové zahradě mi přineslo hodně zajímavých poznatků, skvělých nápadů a vůbec pěknou vzpomínku.

29.9. 2010 06:17:05 | móda | Julia

Společnost mi totiž dělala inteligentní a krásná česká designérka Zuzana Pšeničná, neboli C>OK.

Co? Pastelka?

 Zuzka je už vlastně zběhlý člověk, co se týče designu a své vlastní kolekce. Jak můžete vidět na obrázcích, specializuje se na doplňky pro holky, které sama vyrábí a to z…. pastelek. Ano úplně pravých z přírodních materiálů, které plní svou funkci pastelky i nadále, ať už ji máte na svém krku nebo v uchu. Do party pastelkám Zuzka nápaditě přidala také jejich věrné kamarády, a to ořezávátka. Přiznejme si, tento nápad je hodně kreativní, ale zcela jistě může lidem přijít i tak trochu ztřeštěný. I na to jsem se Zuzky zeptala, sama totiž svou kolekci nosí a několikrát se setkala s nechápavými pohledy kolemjdoucích z konzervativnějším pohledem na svět. Avšak jak sama Zuzka tvrdí, takových je spíše méně než více a jelikož poptávka po jejích výrobcích stále roste, určitě se tomu plánuje věnovat i nadále. 

Zrození nápadu

Jak ji to celé napadlo si Zuzana s přesností nevzpomíná, ale jistě si pamatuje, že to bylo již během studia na střední designové škole, kde se experimentování se vším nedalo vyhnout, chtěla se ale lišit od všech ostatních neméně kreativních studentů, a tak si řekla, že příště si do školy vezme náušnice kdy levou bude pastelka a pravou ořezávátko. Sama nečekala, jaký to sklidí úspěch a na internetu proto zřídila svůj malý a úplně první mini-obchůdek. Jak čas ubíhal a číslo objednávek rostlo - přišel čas si vymyslet jméno, udělat logo a trochu to své malé dílo zastřešit. No a jelikož je Zuzka s počítači velká kamarádka, nedělalo ji to velké potíže, značka CVOK tak vznikla těsně před začátkem letního Code:Mode, kde tato designérka představila jak svou pastelkovou kolekci, tak i další variace své kreativní fantazie…

Pastelkou to začíná, ale nekončí...

Dnes sice pastelky a ořezávátka tvoří pořád velkou část Zuzaniny kolekce, ale rozhodně nejsou to jediné, co brand Cvok nabízí. Jelikož jsou všechny výrobky ručně dělané, je jasné, že zlaté ruce této mladě dámě nechybí a proto se také rozhodla šít oblečení a tašky, lít odznáčky z přiskyřice s vlastním designem a prostě se plně věnovat tomu, co ji baví nejvíce - pomáhat lidem vyniknout v šedivosti stereotypů, nebát se vyčnívat a to v jakémkoliv věku.

Budoucnost, na co se blýská?

Ano, ačkoliv je Zuzka teď v posledním ročníku na škole a pořád ji ještě pořádně zaměstnává studium, už zasněně tvoří plány na to, co bude po květnových státnicích, do čeho se pustí a jak bude své „hobby“ rozvíjet. Má spousty perspektivních nápadů - buď se jedná o rozpracování vlastního e-shopu, komisního prodeje doplňků přes obchody nebo i to, že se již vzdělává v počátcích tvoření šperků z oceli. Ať už se ale vydá jakoukoliv cestou, víme, že určitě bude dělat to, co má ráda, a moc ji v tom držíme palce.

Linky:

REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně