Využijte podzim a připravte pleť na zimní mrazíky

Říkáte si, kdo potřebuje pomoc? Že bychom udělali zase jednou dobrý skutek? Ano, udělejte. A začněte přímo u sebe a svojí pleti, která po létě volá o pomoc.

23.9. 2010 14:34:36 | móda | Veronika

Každá pleť i vlasy jsou po létě narušeny slunečním zářením, slanou vodou, častým plaváním v bazénu, přestože jsme se snažili je pečlivě hydratovat a chránit. Můžeme pozorovat různé příznaky, více vrásek, bledost, suchou pleť, pigmentové skvrny, svědící pokožku a akné. Podzim je ideální doba na regeneraci a přípravu na zimní období, kdy opět svoji pleť vystavíme zátěži v podobě mrazů, suchého vzduchu, přetopených místností a nedostatku vitamínů.

Vitamínový koktejl

Oblíbené rčení „jsi to, co jíš“, zde platí dvojnásobně. Na pleti se nám hned projeví nedostatky ve stravě a naše stravovací hříchy. Dokonce i problémy s vnitřními orgány (např. játry a ledvinami) či hormony se nám projeví nehezkými pupínky. Tomu všemu se ale dá zabránit. Pojďme tedy začít pečovat o svou pleť zevnitř. Každá pleť potřebuje dostatek vitamínů, minerálů a zdravých tuků, které projasní vaši pleť i vlasy. Velkým pomocníkem jsou mandle, které obsahují spoustu vitamínu E, který se přidává i do krémů proti vráskám, dále selen a mastné kyseliny. Na vysušenou pleť jsou ideální omega-3 mastné kyseliny, které jsou obsaženy v rybách (hlavně v lososech). Další nezbytný prvek je zinek, který nejen podpoří vaši imunitu, ale prý má až 85% účinnost proti vzniku akné. Obsahují jej ústřice, krůtí maso, mořské plody, mléko a vejce. Z vitaminů nezapomeňme na nejznámější vitamin C, který je také skvělý jak na imunitu, tak na vrásky. Hledejte ho v kiwi, pomeranči, mangu a papáji. Vitamin C spolu se železem také působí proti kruhům pod očima - jezte dostatek červených a žlutých paprik. Velkým hitem a pomocníkem jsou na podzim dýně. Ty jsou velmi bohatým zdrojem beta karotenu, který je v našem těle přeměněn na vitamín A a je nezbytný pro naši pleť. Dýně obsahují také vápník, železo a vitamin C. Samozřejmostí je i dostatečný příjem neslazených tekutin - dávkovaných po malém množství průběžně celý den.

Očista dočista

Ideální zahájení podzimní péče o pleť je peeling. Ale pozor, odborníci doporučují s ním počkat až do října, až bude sluníčko mírné a nepoškodí citlivou očištěnou vrstvu pleti. Na peeling můžete zajít do salonu, či ho provést sami doma. Rozhodně ho však neprovádějte často, pleť se potom mastí a tvoří se akné.

Hydratovat, hydratovat, hydratovat

Když je kůže dehydratovaná, jeho bariéra proti nebezpečí znečištěného okolí a volných radikálů je nízká. To vše dělá kůže náchylnější k poškození a rychlému rozvoji příznaků stárnutí . Pro hydrataci pleti jsou ideální výrobky a séra s kyselinou hyaluronovou. Tato kyselina působí jako magnet pro vlhkost a zablokuje ji vytvořit ideální prostředí pro zdravou a krásnou pleť.

Na podzim jsou i nezbytným pomocníkem masky. Dobré je zvýšit frekvenci jejich používání oproti normálu, tak 2-3 krát týdně a prostřídat jejich zaměření např. antiaging, hydratační, vypínací, vitamínovou, revitalizační. Před nanesením masky je ideální udělat si parní lázeň, kdy se nám pleť nahřeje, póry otevřou a vyčistí a zrychlí se krevní oběh. Do horké vody můžeme přidat i sáček s bylinným či antioxidačním čajem.

Čas regenerace

Podzim je takový mezičas mezi pro pleť náročným létem a zimou. Je to tedy ideální doba pro regeneraci a relax těla, duše i pleti. Ideální je používat hydratační denní krémy a výživné krémy a séra na noc. Také je dobré pravidelně docházet na odborné kosmetické ošetření a vyčištění pleti.

Pigmentové skvrny

Po létě nám často zůstanou nepěkné pigmentové skvrny, které ale můžeme potlačit či úplně odstranit vhodnými přípravky a zákroky. V první řadě pomáhá peeling, bělící přípravky z lékárny a laser. Pro příští letí sezónu je to pro nás znamení, že musíme použít krém s vyšším ochranným faktorem, jinak se nám skvrny vrátí či vytvoří nové.

Zázrak jménem ultrazvuk

Na závěr vám musím prozradit mé nové tajemství mladé pleti. Objevila jsem ho nedávno a nejprve jsem se k tomu stavěla spíše skepticky a na ošetření šla spíše kvůli výhodné cenové nabídce.

Řeč je o ultrazvukovém liftingu. Procedura trvala asi 25 minut, kosmetička mě odlíčila, potřela obličej a dekolt čirým gelem a 15 minut mi ultrazvukovou pistolí příjemně masírovala obličej. Bylo to příjemné, ale říkala jsem si skepticky, jak to může fungovat? Paní kosmetička mi to podrobně vysvětlila. Poškozený tonus pokožky na obličeji, současně vznikající vrásky a objevující se převislá kůže souvisejí zejména se stavem svalů, které kůži napínají. Klasická péče pouze kosmetikou proto nestačí, protože působí pouze na svrchní část pokožky. Je třeba zajistit zpevnění a výživu svalstva, zpomalení stárnutí pokožky a udržet její mladistvý vzhled.

Byla jsem ošetřena postupně dvěma pistolemi přístroje. Elektrostimulační pistole s bílým světlem byla navržena pro stimulaci obličejových svalů, a lze jí tedy zpevňovat svaly. Bílé světlo produkuje endorfin a činnost vazivových buněk, které produkují kolagen, elastická vlákna a intersticiální látky, čímž se zlepšuje tonus a úroveň vlhkosti.

Ultrazvuková pistole je schopna zintenzivnit proudění krve a tudíž i vyživování a okysličování, a to díky zvýšené produkci kolagenu a elastických vláken. Díky tomu dochází ke zpevnění a změně napětí svalů, revitalizaci a ochraně pokožky proti stárnutí.

Toto ošetření je už nyní často využíváno místo botoxových injekcí - říkala mi paní kosmetička a já ji po šokujícím pohledu do zrcadla uvěřila. Už po jednom ošetření mi zmizela rýha mezi obočím a drobné vrásky kolem očí.

Jistě, existuje i spousta jiných kosmetických zázraků, ale radši vám zde doporučím něco, co jsem opravdu sama vyzkoušela a vím, že funguje, než abych vyjmenovávala jaké všechny procedury si můžete kde objednat aniž bych znala jejich skutečný účinek.

Dejte rady dohromady

Nejkrásnější a nejzdravější pleti samozřejmě dosáhneme kombinací všech výše zmíněných rad. Tedy zdravým jídlem a přísunem vitamínů a minerálů, kvalitní denní i noční péčí o pleť, kde první místo má jak hydratace a výživa pleti, tak i pomoc odborníků. Jen tak naše pleť bude krásná, hebká, mladistvá a rozzářená.

REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně