Vlasy letošního podzimu

Ráno nebo večer nahlédnu do skříně a nedělá mi moc veliký problém, vybrat to správné oblečení a jak se oblékat na podzim, se dočtete v jiném článku. Ale co udělat s vlasy? Nechat je jen tak volně, či si udělat nějaký drdůlek? Co letí letos na podzim, Vám ihned prozradím.

16.9. 2010 06:19:55 | móda | Butterffly

Vlasová kosmetika 

Nejprve si zmíníme, jak se starat o naše vlasy v sychravém počasí. Pokud jste se o vaši hřívu přes léto moc nestarali, je dobré začít nějakým přípravkem s obnovující péčí. Proteiny obsažené v nich vlasovou strukturu hloubkově regenerují a tak vlasy získají zpět svůj lesk, hebkost a budou opět plné života. Na trhu si můžete zakoupit různé šampony, kondicionéry, kúry, ale třeba také i noční sérum, které se o vaše vlasy postará během vašeho spánku. Pokud jsou vaše vlasy ale příliš zničeny, určitě se obraťte na kadeřnický salon, kde se o vás postarají profesionálové a kde si rovnou můžete nechat zkrátit konečky vlasů. Zkrácením se odstraní roztřepené konečky a vlasy naberou další potřebnou sílu.

Při mytí vlasů zásadně používáme šampon, který je určen podle našeho typu. V dnešní době, se dělá celá řada mycích prostředků, takže si můžete vybrat i více druhů a střídat je. Nejlepší je ale v této době používat šampon například s obsahem jojobového oleje, který naše vlasy hydratuje a pomůže vlasy chránit před nepříznivými vlivy prostředí. Nemusím připomínat, že si v tomto období své vlasy musíme také chránit před škodlivým deštěm a větrem a to už jak deštníky, tak i různými pokrývkami hlavy (čepice, kloboučky, šátky).

Na podzim také můžete zkusit třeba novou barvu vlasů. Letět budou všechny odstíny hnědé a červené. Novinkou jsou letos melíry neonovými barvami a barvou blond lila.

Podzimní účesy     

Tak naše kštice vypadá jako ze škatulky, ale teď jaký účes z nich vyrobit? Co je v tomto období in? Samozřejmě ofina (i sestříhaná), kterou si učešeme na stranu nebo si ji uhlazenou dáme za ucho. Nic nezkazíme i pěšinkou (patka) na stranu a uhlazenými rovnými vlasy ale i sexy velkými vlnami. Jestli už vás nebaví mít pořád dlouhé vlasy, zkuste různé střižená mikáda, která oživíme různě barevnými melíry.

Letošní hitem je účes „Pixie cut“ neboli skřítkův střih. Při tomto střihu jsou vaše vlasy extrémně krátké. Tento účes si třeba nechala udělat herečka Emma Watson, která o novém vzhledu říká: „Miluji to. Je to ta nejsvobodnější věc, kterou jsem dosud udělala.“ Jestli se pro tento účes rozhodnete, určitě se nejdříve poraďte se specialistou, který vám řekne, zda je tento účes právě pro vás. Mnoho lidí pro tento účes totiž nemá odpovídající tvar a velikost uší.

Dalším typem jsou různé drdoly vyčesané na jakémkoliv místě hlavy - nejlépe co nejvýše. Drdoly můžou být uhlazené nebo si z něho můžete vytahat pár pramínků. Vlasy také nemusíte hned vázat do drdolu, ale můžete si z nich vyrobit i nějaký tvar, např. mašli. Oscar de la Renta se nechal inspirovat stylem Kleopatry a jeho modelky nosí copy, do kterých mají zapleteny stuhy různých barev. Zac Posen používá stejný styl, ale nepoužívá stuhy, nýbrž přímo obarvené pruhy vlasů.

Takže šup před zrcadlo, učesat a vyrazit ven.

REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně