Shotgun Benefice - Kde hudba baví i pomáhá

Někdo by mohl říct, že uspořádat hudební akci na pomoc někomu je klišé.

15.9. 2010 09:39:35 | reporty | wil-m

Shotgun Benefice - Kde hudba baví i pomáhá

Někdo by mohl namítat, že taneční akce toho s takovým line upem asi moc nevydělá. A ten někdo by mi taky mohl líbnout zadnici :).

Co je staré, pominulo

Původní festival byl sice odvolán, jeho dobročinná verze však ožila vlastním životem a když jsem se dozvěděl o narychlo svolané akci Shotgun Benefice, moc dlouho jsem se o účasti nerozmýšlel. A když se objevila možnost odvozu tam i nazpět, bylo jasno i když musím i já uznat, že nešlo o line up snů. Sny a majetek mnoha lidí však vzala uprostřed prázdnin velká voda a pomoci jim aspoň touto cestou bylo pro mne to nejmejší, co jsem mohl udělat.

Hle, je tu nové

Z původního line upu zůstalo torzo, které se vešlo na jedinou stage, rozdělené do třech stylových bloků. V první to byl chill out a dubstep, v druhé drum and bass a v tom posledním zaznělo techno. Původně jsem myslel, že budeme v areálu ještě za světla, ale pozvání na letošní poslední grilovačku  náš příjezd odložilo až na asi půl dvanáctou. Na tomto místě jsem ještě nebyl, přivítal nás krásně jasnou hvězdnou oblohou, dost mrazivými teplotami a odhadem asi tak mezi sto padesáti a dvěmi stovkami lidí - matika mi nikdy nešla :). A tak nastal čas na malou obhlídku nevelkého areálu. Stage vévodila dvě plátna a aparát s poměrně kvalitním zvukem. Dále tu byly čtyři mobilní záchodky, dva pracovníci ochranky, jeden univerzální bar a jeden na míchané drinky - za něj a za barmana, který nás po celý večer rychle a s úsměvem obsluhoval patří můj velký dík. Jo a taky za stánek s rychlým občerstvením.

Hudba je šance

 V době našeho příchodu za mixem stála osvědčená dvojice ze stáje Shadowbox - 2K a Sweg, s typicky „shadowboxím“ zvukem a rozjetou atmosférou. Už letmý pohled do nepočetného publika odhalil nápadný počet dredů a převahu dnb fanoušků. Jako další nastoupil DJ Ark s posledním dnb setem toho večera. Shoda jmen s francouzským hudebním producentem je však čistě náhodná :) Bohužel se ukázalo, že ačkoliv dnb publikum je početné, nemá příliš pochopení pro jinou hudbu a během následujícího techno setu Daha s Gingerem se začali po posledním drinku na baru pomalu, ale jistě vytrácet. Ačkoliv se dvojice DJů snažila seč mohla, míchala starší věci s novějšími, návštěvníků neustále ubývalo. Spyro zamixoval daleko přímočařejší věci, především staršího data vydání, ale mezi nimi například i poměrně nové Black Block od Modeselektor. Elektrabel svoje výtečné live techno hrál odhadem pro třicet tanečníků a následnému Monotypeovi na place křepčila už asi jen desítka vytrvalců a tak to podle jeho slov zůstalo až cca do 5:45, kdy akce skončila. Z line upu bohužel kvůli nemoci vypadl Click Joe.

Díky!

Když jsem s postupujícím večerem poznal všechny vlastnosti areálu, zjistil jsem, že s větší návštěvností pořadatelé ani nepočítali - ad záchodky, bar a vývařovna s postupně docházejícím sortimentem a dva pracovníci ochranky. Na daný počet lidí naprosto dostačující a člověk se tak cítil trochu jako na freečku a díky potkávání stále stejných tváří  trochu jako v klubu. Vtipná byla situace k ránu, kdy téměř všem došly cigarety přičemž v areálu nebyly po celou noc k sehnání. V té době bylo jasné, že když se k vám přiblížil cizí člověk, nebylo to ze sympatií, ale kvůli kuřivu :). Velký dík pořadatelům za tuto akci, kde byla celou noc cítit dobrá a uvolněná nálada. Díky našemu ochotnému řidiči za odvoz tam i zpět. Díky za pozvání na grilovačku. Díky DJům za to, že hráli bez nároku na honorář. A díky všem, co dorazili, jen škoda, že nás na této jedinečné a patrně neopakovatelné akci nebylo více.

PARTYINFO

Shotgun 2010 Benefice

11.09.2010 Areál Kristýna, Hrádek nad Nisou
DJs: 2K + Sweg, Milky (live), Daho + Ginger, Jeny, Peet, Skuban, Spyro, Elektrabel (live), Monotype, Ark, Zero, Tomig, Mooris, Click Joe
Cena: 100
REKLAMAREKLAMA