Pomozte zachovat bezplatné testování na HIV!

Jsou věci, o kterých se nemluví, protože to není slušné. A jsou věci, o který nemluvíme, protože z nich máme strach.

13.9. 2010 06:21:33 | life style | Miloslav "Kombajn" Hamřík

Přenos HIV v poslední době roste

Jednou z takových věcí je i nemoc AIDS a HIV. V poslední době jako kdyby o ní nebylo slyšet. V naší republice přitom oficiálně žije 1245 (+ 327 cizinců bez trvalého pobytu) HIV pozitivních osob. Většina nakažených, ale o své nemoci ani netuší.

Alarmující je fakt, že přenos HIV v poslední době opět roste. Všemi obávaná choroba si razí cestu mezi nás všechny. Už dávno neplatí, že ohroženi by se měli cítit jen homosexuálové. Víc jak třetinu nakažených tvoří heterosexuální jedinci.

Charitativní společnost Dům světla, která poskytuje bezplatné testování HIV, prevenci a infolinku nyní zažívá jedno z nejtěžších období. Společnost nutně potřebuje sehnat do 24. listopadu co nejvíce finančních prostředků, jinak vážně hrozí ukončení její činnosti. Projekt dostavby Domu světla totiž přesáhl plánovaný rozpočet a vedení  nyní řeší dluh stavební firmě ve výši 1.234.000 Kč a nábytkářské firmě 100.000 Kč.

Neboj se podpořit Centrum Dům světla

„Při realizaci projektu se postupně objevovaly nedostatky vzniklé při stavbě domu před mnoha lety. Tyto nedokonalosti však neobjevil architektonický průzkum, který se prováděl před zahájením rekonstrukce. Projekt se tak navýšil o 1.500.000 Kč. Dostavět jsme museli, pokud bychom stavbu zastavili, již těžko bychom ji někdy v budoucnu dodělali“, říká ředitel Domu světla Miroslav Hlavatý.

Nebojte se podpořit Centrum Dům světla a jeho aktivity! Můžete tak učinit i tím, že budete šířit banery na jeho podporu. Ještě lepší pomocí ovšem bude drobný příspěvek ve formě dárcovské SMS. Více informací naleznete na www.aids-pomoc.cz. Přispět můžete také přímo na účet ČSAP u Komerční banky: 51-664650217/0100, do kasičky v Domě světla či zaslat dárcovskou DMS AIDSPOMOC na číslo 87777 (cena SMS je 30Kč).

REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně