Chcete mít Vuchu v uchu nebo na krku? Udělejte krok vpřed a vystupte z řad kovových řetízků a nebarevných ozdob!

Kdo navštívil letní Code:Mode, určitě si všiml originálních náhrdelníků a náušnic pod značkou Vuchu. Kdo tam nebyl, má možnost zamilovat si je teď. Mě už to postihlo. Ano, milí čtenáři, I´m in love with Vuchu design...

31.8. 2010 10:43:04 | móda | Cattie

Když nastal čas přestat jen snít a začít něco dělat

Vsadím se, že každý o něčem sní. Někdo o výhře v loterii nebo o opáleném týpkovi se zelenýma očima, jiní o cestě kolem světa. Pak tu jsou tací, kterým stačí jehla s nití, trocha barevné látky a sen se promění v realitu ani nemrknete. Taková je Michaela Macháčková. Ta se výrobou šperků zabývá už čtvrtým rokem a stále vymýšlí nové a nové věci. Kouká kolem sebe a co jí cvrnkne do nosu, to se pokusí sama vytvořit, možná trochu vylepšit a pak to nabídnout svým (spokojeným) zákazníkům. Nejdřív vyráběla náušnice - odtud vzešel název Vuchu (v uchu); pak přišly na řadu brože a nakonec textilní náhrdelníky. Na výrobu úplně prvního náhrdelníku padla Michaely oblíbená šála. Z rozstříhaných kousků růžové látky a stříbrných korálků vytvořila moc pěkný kousek a dnes v něm dělá parádu její kamarádka.

Co teď a co potom?

Čím se Míša inspiruje? Vším, co je kolem ní. Vidí hezkou látku a hned ví, jak bude hotový náhrdelník vypadat, včetně ozdob a doplňků. Všechno, co nese značku Vuchu, je kvalitní ruční práce, a to třeba i včetně pytlíčku, ve kterém se prodávají a následně i perou textilní náhrdelníky. Momentálně zkouší i výrobu textilních náramků, aby tak dovedla svou tvorbu k dokonalosti v podobě kompletu. Do budoucna by měl mít každý Michaely náhrdelník štítek s tištěným nápisem Vuchu. Míša všem čtenářkám vzkazuje: "Nebojte se být pořádně vidět a už vůbec se nebojte barev!"

Kde hledat?

Tyto výrobky lze zakoupit ve vybraných obchodech v Praze, jako například Parazit Fashion Shop (Karlova 25), Julius Fashion Shop (Ostrovní 20), Hard-De-Core (Senovážné nám. 10) nebo Pour Pour (Vinohradská 74).

Linky:

REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně