Dance Valley 2010: Propršené údolí

Ne, letos se opravdu počasí na Dance Valley nepovedlo. Na dohled holandského hlavního města celé hodiny pršelo a pršelo. Naštěstí nebyla nouze o skvělé DJské výkony. Podobně jako na Nature One jsme vsadili na trancovou stage a udělali jsme jedině dobře.

15.8. 2010 11:52:25 | reporty | Paya

Dance Valley 2010: Propršené údolí

Foto: www.dancevalley.com

A podobně jako v případě Nature One ušetřím pravidelné čtenáře rave.cz popisu, jak to na Dance Valley vlastně vypadá, protože jsem z něj referoval už v minulých třech letech. Čili stručně - organizace na světové úrovni. Co se pro letošek změnilo? Musím říci, že pořadatelé tentokrát nepřízeň počasí trošku podcenili, přechody mezi open-air stagemi nebyly bez bláta a alespoň symbolické přístřeší by se rozhodně sneslo. Kreativita lidí naštěstí nezná mezí, takže ve spolupráci s celtami, deštníky a pláštěnkami jsme nakonec vlastně nezmokli. V čem šestnáctý ročník obřího holandského festivalu nezklamal? Nabídkou celkem 4 party oblastí, 24 scén a parádní výzdoby - trancová stage letos nesla podobu obrovského opeřence, hlavní scéna vypadala jako hrad. V hudební nabídce nechyběl praktický žádný styl dance music. A ještě pár poznámek k organizaci - mimořádně super catering, perfektně zvládnutá doprava, absence front. Nechyběly lockerboxy, široký merchandising, Flügel a Jupiter area, Coca-Cola sestřičky, plážový okrsek, ruské kolo, to vše v parádním prostředí rekreačního parku Velsen.

Berlínské čekání

Ihned po našem příchodu jsme bleskově utíkali na A State Of Trance stage, protože zde právě exhiboval talentovaný Dash Berlin. Přivítal nás klasikou Catch od Kosheen, velmi povedeným songem Tritonal - Suede ve Stoneface & Terminal Remixu a další klasikou Janeiro od Solid Sessions. V první řadě jsme se brzy dočkali skvělého mash-upu Push - Universal Nation a Dash Berlin - Till The Sky Falls Down. Vzpomínky na mnohé minulé parties v nás vzbudila bomba Art Of Trance - Madagascar. No a nebylo by to dokonalé vystoupení, kdyby na samotný závěr chyběl singl Waiting. Text písně společně s Emmou Hewitt zpívali všichni, co dvě hodiny po poledni zaplnili Secret Valley s trancovou scénou. Zůstali jsme u ní samozřejmě i poté, protože další na řadě byl Menno De Jong, který nás extrémně potěšil na Nature One. Zabodoval hymnou Sensation od Cygnus X, aktuálním trhákem Dustin Zahn - Stranger To Stability, Tiëstovou vokálovkou Love Comes Again a ve finále - stejně jako na Nature One - klasikou The Roc Project feat. Tina Arena - Never.

Menno opět uspěl, sklidil velký potlesk a uvolnil místo dalšímu borcovi, který nás potěšil na Nature One, v Čechách nesmírně oblíbenému DJovi jménem Markus Schulz. Netrvalo dlouho a údolí se málem propadlo pod skákajícími trancery během housové bomby One od švédské mafie. Rozhodli jsme se pak k prohlídce celého areálu. Otravovala nás při tom bohužel už třetí přeháňka. Na hlavní scéně jsme míjeli Hernana Cattaneo, na housové stagei jsme mrknuli na Rooga, resp. jeho projekt Hardsoul. Před deštěm jsme se pak schovávali v jednom z největších stanů, kterému tou dobou vládl Sultan. Naši přízeň si získal klasikou Underworld - Two Months Off. Dlouho jsme však nevydrželi, Markus nás lákal i nadále, takže jsme se na konec jeho setu přece jen vrátili a mohli tak slyšet sérii Schulzovy produkce vč. hymny české Transmission s názvem A New World. A pak už, dámy a pánové, král Gareth. Nezastírám, že jsme se na něj těšili opravdu hodně. Naneštěstí Gareth Emery vystihl časem svého hraní to úplně nejhorší počasí z celého dne. To však díkybohu nezabránilo, aby podal skvělý výkon.

Arminův déšť

Nástup likvidační, Tiëstovo C’mon. Následně geniální věc Bedrock - Heaven Scent (Greg Downey Remix), o malou chvíli později celý dav odzpíval Oceanlab a jejich On A Good Day, zaskákali jsme si na Automanual od Marca V, zasnili se při klasice As The Rush Comes od Motorcycle a jako správní fanoušci Paula van Dyka jsme si zalétali na skladbu We Are One. Gareth zařadil i Tiëstův Lethal Industry a ikonické Café Del Mar. Závěr patřil zničujícímu tracku Dustin Zahn - Stranger To Stability. Čekala nás půlhodinka Rank 1 Live a Benno s Pietem si na ní opět dali záležet - milovníci jejich produkce jásali nad And Then, Airwave nebo Cygnus X - Superstring v Rank 1 vizi. Na řadě poté byla už jen úřadující světová jednička podle hlasování DJ Mag Top 100 DJs, holandský trancový princ Armin van Buuren. Nástup předvedl neuvěřitelný - mash-up geniálních skladeb od Faithless, Insomnia vs. Not Going Home. Jen pár minut poté definitivně přestalo pršet a Armin zničil dav Swedish House Mafia - One. Po více než 4 hodinách otevřené oblohy bylo načase pořádně si zahopsat.

Nedalo nám to a odskočili jsme si alespoň na chvilku na hardstyle. Příslušný stan byl nacpaný k prasknutí, vrcholilo totiž přestavení Southstylers Live aka Walt & Zany, neboli fúze poloviny Showtek, legendárního Zanyho a MCDV8. Vrcholem jejich živého hraní byla nepochybně hymna festivalu Decibel z roku 2006. Odbila devátá hodina večerní a na hardstylové scéně už zbýval čas jen pro sólové vystoupení made by Zany, který se nenechal pobízet a odstartoval ultraklasikou The First Rebirth od Jones & Stephenson. Zželelo se nám Armina, a udělali jsme dobře. Po návratu na ASOT jsme se nestačili divit a málem jsme nezvládli udýchat novinku Faithless - Tweak Your Nipple (Tiësto Remix). Bylo skvělé si takovouto parádu užít na tak výborném zvuku. Armin do konce času vyměřeného letošnímu Dance Valley zúročil ještě klasiky Binary Finary a Direct Dizko, těsně před 23. hodinou pak vystřihl závěrečnou skladbu. Nic nemohlo být příznačnějšího, než za efektů dlouhého ohňostroje hrající song Armin van Buuren feat. Cathy Burton - Rain. Farewell, deštivé údolí!

PARTYINFO

Dance Valley 2010

07.08.2010 Spaarnwoude, Amsterdam
DJs: Mark Knight, Tocadisco, Hernan Cattaneo, Dada Life, Armin van Buuren, Gareth Emery, Markus Schulz, Rank 1 (live), Menno De Jong, Dash Berlin, Carl Cox, Umek, Christian Smith, Fischerspooner, Sander Kleinenberg, Technoboy, Proteus, A*S*Y*S, Tom Harding, Fausto, JP, MC Da Silva, Rush, Pet Duo, Frank Kvitta, Marco Remux, Marko Nastic, Showtek, Zany, Dutch Master, Southstylers (live), Alex Kidd, Mark Sherry, MC Tha Watcher, Gregor Tresher, Erick E, Roog, Hardsoul (live), Jean, Randy Katana, Hardwell, San, Remy, Paul Lomax, Jamie Anderson
Cena: 62,5 €
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně