Muži léto 2010

A konečně se dostáváme k čistě mužské záležitosti! Nejedná se ale o to jaký je "on", nýbrž o to, co je "in".

12.8. 2010 07:36:56 | móda | Irca

Léto, léto mý, celý to léto jsem tančila! Milí pánové, muži, mužíci, borci i týpci, pokud toužíte, aby vaše „vyvolená“ s vámi léto nejen protančila, mějte na paměti, že i menší módní rozhled vám může nejen nahrát ale můžete s ním i vyhrát :-).

Muži, mlži, plži

Nebojte se vylézt ze své ulity a ukázat, co ve vás opravdu je! Co na sebe v  nehorázných vedrech, abyste se nestali hlavním hrdinou scénky s názvem Faux pas? A v čem vyjít, když horko vystřídá „letní mrazík„? Zde pár, snad dobrých, rad…

Dějství I. aneb co na sebe?

Letošní léto se vyznačuje několika styly. Námořnický, který nenabízí pouze proužky, ale také přímo námořnické motivy a barvy bílé, modré, červené. Na druhém břehu stojí kostky, kostky a zase ty kostky. Frčí jednoznačně kostkáče (kostkokraťasy), které je vhodnější sladit spíše s jednobarevným vrškem. Nechybí ani khaki, safari nebo vojenský styl. Věčná džínovina se také pro tento rok neztratila.

Stále více v kurzu jsou světlé obleky z přírodních látek, jakými je například bavlna. Hodí se jak k formálnějším příležitostem, zkombinované s košilí a kravatou, tak pro volný čas, spolu s tričkem či polokošilí.

Nebojte se ani doplňků, jako jsou například klobouky a mačkané šátky. Nezapomeňte na kvalitní sluneční brýle.

Neopomenutelnou by měla být také vůně, protože sebedokonalejší trendy model nezabezpečený proti potním žlázám nezachrání opravdu nikoho.

Dějství II.: Největší prohřešky aneb už nikdy:

  • nahoře bez - jedině na koupališti, pláži nebo zahradě
  • spálený do ruda - mazat se a mazat, červené fleky na mužnosti moc nepřidají
  • ponožky v sandálech - ačkoliv pro ženy je rok 2010 přelomový a ponožky by měli nosit i do lodiček, pro muže je toto téma zatím tabu.

Dějství III.: Adrenalin aneb hurá do plavek

Averzí ke „klasickým“ plavkám trpí již řadu let značná část populace. I přesto, ale starou dobrou klasiku seženete v každém obchodu se sportem.

Na výběr je samozřejmě také  řada pánských plavek, které končí délkou těsně nad koleny. Nemusíte tedy nutně vytahovat staré šortky, ale můžete si udělat radost a koupit plavky, které vás na rozdíl od bermudů nepotáhnou ke dnu jak vodnímu tak módnímu.

Zlatou střední cestou jsou boxerky výraznějších barev a nápaditých motivů. Mezi zajímavé značky patří Bruno Banani, Ralph Lauren,Tommy Hilfiger a 69Slam.Poslední zmíněná byla vytvořená partičkou surfařů z Austrálie, jejichž mottem je „Když už mám umřít mladý, tak ať mi to sekne!“ V jejich kolekci naleznete i luxusní spodní prádlo, při jehož výrobě se používá kvalitní mikrovlákno.

Horkou novinkou jsou push up slipové plavky. Zde by se ale dalo polemizovat nad tím, do jaké míry se novinka rovná  pojmu „in“.

Dějství IV.: Úplně ale úplně nejvíc „in“

Naštěstí pro rok 2010 určili módní návrháři kupu „in“ barev, vzorů a střihů, tudíž výběr je velký a projdete- li pár jakýchkoliv obchodů určitě najdete něco, co se vám bude líbit a bude zároveň „v“.

REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně