Griid - Hawtinova tajná zbraň

Když spojí své mozky lidé jako Etienne Noreau-Hebert , Gareth Williams, John Acquaviva, Nick Bugayev, nebo Richie Hawtin, může vzniknout jedinečný produkt.

6.8. 2010 10:06:38 | technologie | _clean

Griid - Hawtinova tajná zbraň

Nedávno uvolněný software Griid je toho příkladem. Je výsledkem společného snažení posunout možnosti interakce umělce s prostředím ve kterém přetváří své myšlenky a nápady do hudby.

Kontroluj Ableton na dálku

Griid je platforma pracující na multidotykové technologii používané společností Apple ve svých produktech iPhone/iPod Touch a iPad. Tento mřížkový matrix spolupracuje s hudebním softwarem Ableton Live a díky bezdrátové technologii umožňuje ovládat a spouštět jednotlivé clipy se samply v reálném čase, přímo z těchto zařízení. K dispozici jsou dva matrixy, lišící se svou velikostí. Na iPhone je k dispozici 4x8 a na iPad s větším displayem 8x16.

Vyjímečnost tohoto software je hlavně v naprostém propojení s Abletonem Live, kdy jednotlivé clipy odpovídají rozmístění v sekvenceru, včetně barevného schématu. Bezdrátová technologie a sofistikované uživatelské prostředí zase přináší naprostou svobodu při ovládání, takže není třeba mít před sebou display počítače nebo laptopu.

Kam dál?

REKLAMAREKLAMA