Trendspotting Lucie: Hororem jsou lodičky do ostré špičky

Na Lucku jsme narazili v Novém Jičíně a musím podotknout, že se rozhodně nedala přehlédnout. Ihned jsme ji museli oslovit a poptat se na to, od koho co má, a jaké má názory na současný styl oblékání žen. Zjistili jsme zajímavé postřehy této mladé dámy, o které se teď s vámi podělíme.

21.7. 2010 06:17:45 | ankety & názory | Julia

Lucie - pracuji pro český internetový portál (marketingový poradce) a dálkově studuji, Nový Jičín

Odkud máš oblečení, které máš zrovna na sobě a kolik co stálo?

Mám na sobě sako ze sekáče (asi za 120 Kč), stejně jako psaníčko - to jsem pořídila za padesát korun. Sukně a šála jsou z HMka, kde nakupuju nejčastěji, a stály každá zhruba 150 Kč. Boty Catwalk jsem koupila ve výprodeji v Deichmannu před třemi lety a dala za ně kolem tří set. Ostatní doplňky jsou z New Yorkeru.

Kde nejraději nakupuješ?

Vzhledem k možnostem tady na Ostravsku je to právě H&M. Pak přichází na řadu second handy, kde ale musí mít člověk při hledání hodně trpělivosti, a aukro nebo e-bay. Dříve jsem jezdila za nákupy do Prahy, především kvůli Zaře, kterou zbožnuju, dnes už ale na to není tolik času, takže jsem se naučila nehledět tolik na značky a hledat věci tam, kde je to pro mě dostupné. Zjistila jsem, že na skvělé kousky se dá natrefit i v New Yorkeru nebo v Tescu ( F&F), chce to jen umět je dobře kombinovat.

Co je podle tebe v současné době nejvíc in a co je nejvíc out?

Co je pro někoho out může být pro jiného vrchol modernosti a naopak, takže je to opravdu dost subjektivní. Mně už se nelíbí ( a jsou tedy podle mého názoru out) např. tříčtvrteční legíny, zdobené gelové nehty, přílišná upravenost a umělost, prvoplánové výstřihy, trička s třpytivými nápisy, hororem jsou pro mě lodičky do ostré špičky. In je naopak dlouhodobě přirozený a nenucený vzhled, v současnosti mě nejvíc baví např. květinové vzory a s nimi spojený romantický, country nebo hippie styl, prvky osmdesátých let jako zvýrazněná ramena, dlouhá volná tílka z přírodních materiálů, klasické ray-ban brýle, barevné krátké nehty a samozřejmě vintage kousky. Jen už mě ten humbuk kolem všeho vintage trošku vytáčí, věci z babiččiných skříní řada z nás nosila za posměchu okolí už dávno a najednou je z toho celosvětový fenomén.

Kde bereš inspiraci pro svoje outfity?

Inspirují mě především časopisy a také mladí lidé ze zahraničí. Skvěle se oblékají nejen Francouzky, ale i Angličanky, Němky a další Evropanky ze západnějších zemí, byly k tomu vedené už odmala. Myslím, že i v Česku se situace stále zlepšuje a rozdíly budou brzy smazány. Díky módním blogům je navíc nyní mnohem snazší být stále v obraze

Linky:

REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně