Další rozpačitý Acid Box

DJ Tráva to se svým večírkem nemá lehké. Zve si opravdu aktuální, ve světě známá a fajnšmekry žádaná jména, tentokráte minimalem proslaveného mága Steve Buga, ovšem nízká návštěvnost mu již 3x uštědřila slušný direkt. Aktuálním důvodem mohla být United Island konkurence, ale také nemusela. Každopádně šlo o trochu rozpačitou párty, kde bohužel ani zmiňovaný mág extra nekouzlil.

7.7. 2010 06:17:05 | reporty | slamitch

Další rozpačitý Acid Box

Pes, kde je ten pes, když ani brouk nezabral?

Acid Box má někde zakopaného psa, jinak to nevidím. Pravda, jeho hosté u nás sice nelámou „most wanted“ rekordy, ale zase jsou ve světě tak etablovaní, že by turisté, šuškanda a řádné promo měly přinášet lepší návštěvnostní výsledky. Možná je to konkurencí, kterou minule byly čarodějnice a nyní United Islands, ale upřímně řečeno tomu tolik nevěřím. Konkurence je jedna věc, ale rozhodně není všechny klubery požírající. Vždyť minule nás na S.C.S.I.-9 byla vskutku hrstka a i tentokráte, ač chvíle největšího "kotle" působily o trochu lépe, to vypadalo na pro Roxy hodně nepěkný výsledek. Když jsem kolem 00.50 dorazil, napočítal jsem na parketě necelou stovku lidí a mimo něj to vypadalo na podobné číslo. Pak se to sice trochu zvedlo, jakž takž prořídle zaplnilo a lidé dokonce výskali a podporovali DJe, ale stejně se nemohu ubránit obavám o budoucnost Acid Boxu. Vždyť vezměme v potaz, že Steve Bug, aktuální to headliner, je opravdu brán za jednoho ze zakladateků minimalu, má na triku hraní v top klubech a dokonce už před 2 lety byl vybrán jakožto míchač a selektor 37. dílu prestižní Fabric kompilace. Při jeho setu na narozeninách klubu Fabric si prý lidé dokonce skoro lezli po hlavách, aby se dostali do už tak plné místnosti.

Underground oldschool feeling

Kromě kvalitních a zatím bohužel extra nechtěných hostů je na Acid boxu sympatický jeho underground feeling, snad nezpůsobovaný jen zmíněnou menší návštěvností (:o). Tlumenější světla, spíše s pár osvětlenými disco koulemi v pozadí a několika výbuchy při vrcholech, jednodušší retro letáky, nevyšperkovaný samotný nápis Acid Box i lehce neumělá, občas dokonce nijak zvlášť líbivá, projekce hrající si hodně se jmény DJs, to vše dohromady vytváří nečekaně znatelný rozdíl oproti "konkurenci".

Techno a Oceán

Můj příchod zastihl residenta právě končícího jeden z jeho prvních setů hraných kromě z CD/vinylů i za pomoci počítače a ač pohled na parket mi dal slušnou ránu, hudba můj neveselý pocit ihned změnila. Nešlo sice o nic extra tanečního, také těch pár přítomných zatvrzele postávalo, pro uši to však bylo naprosto super. Tráva nás krmil pomalejším valivým soundem inteligentního nespěchavého a občas nadubovaného techna, na něž dnes někde narazit je vskutku rarita a jež poslouchat je pro mne velké blaho. Dokonce mi to připomnělo DJ Hyda, což už je něco.

Deskou a překvapením večera pak bylo zařazení z vinylu epesně znějícího Oceánu od Significat Other. Jak jsem píseň dříve nedocenil, nyní mne metaforický text ("Není kam se dát. Jen oceán.") a moc pěkný deep zvuk doslova uchvátil. Na jmenování Significat Other - Mongo.Love za tuzemskou desku dekády, jak učinil David Urban, asi něco bude...

Disko i techno brouk

V avizovaný čas už Steve Bug postával vedle DJ Trávy, aby se vskutku v nezvyklém mžiku připojil svým notebookem a malým kontrolerem, prokázajícím úžasné mimikry skoro splynutím s mixpultem, k němuž byl přiložen. Steve pak prokázal excelentní schopnost probudit neživoucí klub a během doslova pár minut dostat na parket snad každého přítomného (samozřejmě kromě za DJem pečlivě pokukujících inženýrů ;o). Bohužel to bylo za cenu pro mne trochu otravného a zbytečně lacině bouchajícího nu school house zvuku, který mi dokonce asocioval jemnější verzi Chrise Sadlera. Po rozhýbaní lidí se však plynule přešlo k techno zvuku trochu ostřejšího ražení než předtím presentoval Tráva a který by se dle přítomných znalců moc hodil na Ultimu, jakožto vzor současného techna. Já, přiznávám, stále vůbec nadšený nebyl, jelikož mi ani toto nepřišlo extra zajímavé či rozhýbávací, ovšem zbytek klubu zahrnující i znalé turisty (jeden DJe dokonce tvrdě povzbudil "I know you can do better" :) se nečekaně pěkně bavil. Steve Bug se totiž nebál pracovat s lidmi, t.j. pustit třeba set výrazně dolů a chvíli na to jej zas pěkně zvednout (mixy a celkovou strukturu má opravdu za 1), což se publiku velmi líbilo. Dokonce dávali své potěšení najevo, obzvláště při takové návštěvnosti, nečekaně hlasitě. Výskali si, co to šlo, a pan DJ si za pultem spokojeně a nadšeně potancovával. A abych nevypadal jako úplný negativista, nutno přiznat, že samozřejmě i já jsem několikrát nadšeně výsknul a zavrtěl se :)

Bukanýr dobíjí

Přiznávám, že po docela urputném a dlouhém hledání "mého šálku" v setu headlinera jsem již neměl sílu vnímat následného DJe Trávu (hrál BTW i nový pěkný Buschwacka! singl), natož uzavírajícího  Raidema. Po chvilce pak přišla očekávaná nutnost utéci na Bukanýr, který mne tak překvapivě rychle dobil svou atmosférou, sluníčkem i super house / deep / progressivem, že jsem jako již tolikrát najednou překvapeně zjistil, že zrovna hraje odvedle dorazivší Roman Rai, já trsám jak ďas a venku je opravdu den. Bukanýrská rána prostě rocks jako nic jiného a Acid Boxu držím palce.

Přibližný line up

22.00 - Raidem
00.00 - Tráva
01.00 - Steve Bug
03.00 - Tráva
04.30 - Raidem

PARTYINFO

Acid Box

25.06.2010 Roxy, Praha
DJs: Steve Bug, Tráva, Raidem
Cena: 150 (předprodej) / 200
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně