Ian Void: Určitě ode mě uslyšíte jiný techno sound

Ian začal opět skládat hudbu a s novým soundem se představí i v brněnském Perpetuu. A komu fandí ve fotbale, když Anglie neslavně vypadala. Více v rozhovoru.

30.6. 2010 06:45:40 | rozhovory | Nois

Ian Void: Určitě ode mě uslyšíte jiný techno sound

- Nois: Ahoj Iane, je to už dva a půl roku, co jsi hrál naposledy v klubu Perpetuum na warm upu na Apokalypsu. Jak na tento večer vzpomínáš?

- Ian Void: Ahoj, na tuto skvělou party si vzpomínám velmi dobře! Atmosféra v klubu byla doslova vroucí a tím mám namysli i vysokou teplotu, která tam byla.

Hrál jsem 3 hodiny a sáhnul jsem i po hodně oldskůlových deskách. Doufal jsem, že se do Perpeta zase někdy vrátím, díky!

Po pár leté pauze jsi začal opět hrát a produkovat... jak ti tato pauza prospěla?

Především jsem se začal soustředit na záležitosti, které jsou pro mě opravdu důležité. Sice mám teď méně hraní a ani desky už nechrlím takovou rychlostí, ale za tím co dělám a vydávám si opravdu stojím. Baví mě hrát směsici různých stylů. Někdy, když je člověk moc zahleděný do jednoho stylu, ztrácí určitou objektivitu, proto je občas nasnadě podívat se na celou situaci trochu jinýma očima a kolikrát to člověku pomůže získat nový pohled na celou záležitost. A to jak v hudbě tak v normálním životě.

Jaký je aktuální sound Iana Voida a kdo jsou tví oblíbení producenti?

Určitě ode mě uslyšíte jiný techno sound, než který mě bavil 2-3 roky zpět, kdy jsem hrál hodně tvrdě. Aktuálně mě baví rozmanitá rytmika a troufám si říct, že hraji i melodičtěji. Do svých setů jsem začal míchat prvky breaků a dubstepu, ale v základu se stále držím pořádného techna. Neustále objevuji nová jména, především z UK, ale mezi mé oblíbené stálice patří James Ruskin a Luke Slater.

V Anglii se před lety mluvilo o krizi taneční scény, jaká je u vás situace nyní?

Co se týká techna, je zde jen pár techno akcí a ty se zaměřují především na aktuální minimal sound. Nicméně troufám si říct, že taneční scéna není v krizi - v masové oblibě je tu drum n bass, dubstep a znovu i house. Scéna není mrtvá, jen techno nyní trochu v ústraní.

V anglických i mnoha dalších evropských klubech se v posledních letech zavádí protikuřácké zákony. Dotýká se to, z tvého pohledu, celkové atmosféry těchto akci?

Nemyslím si, že by to přímo škodilo atmosféře v klubech, ale samozřejmě je to pro mnohé opruz, když si musí jít zakouřit ven. Já sám si při setu velmi rád zapálím, a proto rád hraji v zemích, kde je to ještě povolené. Zhruba před rokem jsem si ale svém live hraní zapálil v jednom anglickém klubu a okamžitě za mnou přilítla ochranka a chtěli mě vyhodit...

Jak už jsi sám řekl, momentálně nevydáváš moc desek. Můžeme se přesto v brzké době těšit na nějaké novinky z tvé dílny?

Do svých setů zapojuji hodně “polotovarů” a zkouším jak ně lidé budou reagovat. Tvrdě teď pracuji na svém osobitém soundu a nemám zatím v plánu vydat nic, s čím bych nebyl na 100% spokojen. Určitě ale vydám pár tracků pod nějakým pseudonymem a budu s napětím čekat na ohlasy.

Můžeš nám popsat, jaká cesta tě čeká ve čtvrtek z Portsmouthu do Perpeta?

Portsmouth, kde bydlím, se nachází asi 80 km od letiště Heathrow, kam dojedu vlakem. Letadlem pak přiletím do Prahy, kde opět nasednu na vlak, který mě doveze do Brna. V pátek se pak vlakem opět vracím opět do Prahy, kde zůstanu další dva dny a budu si užívat.

Sleduješ Mistrovství světa ve fotbale a fandíš jako správný Angličan svému týmu?

Miluji fotbal, ale v době, kdy odpovídám na tvé otázky, už je náš tým na cestě domů. Upřímně řečeno, hráli jsme dost špatně, takže je mi jedno, že už jsme vyřazení, německý tým si zasloužil vyhrát. Přesto budu mistrovství nadále sledovat a těším se na zápasy, které bude hrát Brazílie, Argentina a Nizozemsko.

PARTYINFO

Hi-Fi Special

01.07.2010 Perpetuum, Brno
DJs: Ian Void, Jerry, Nois, UPgrade + LJ Doxster
REKLAMAREKLAMA