Peter Pea: Prodejem hudby už asi nezbohatnu :-)

Rozpustilá banda říkající si Tuzexx proslula...

23.6. 2010 09:15:47 | rozhovory | PetrD

Peter Pea: Prodejem hudby už asi nezbohatnu :-)

Foto: www.idj.cz/pepe

...na jihu Moravy zejména neúnavnou propagací "starého dobrého techna" na akcích Cosmix. Jejich další aktivitou je i klubovka La Fete, která se vrací do Perpeta v pátek 25. června. Hostem této akce bude DJ Peter Pea, kterého vyzpovídal tuzexxák D!Rock.

- D!Rock: Čau Pražáku, jak to jde v Praze? Jezdíš ještě vůbec okopávat vinohrad?

- Peter Pea: Ahoj, beru to jako mírnou provokaci, pořád ještě se pokládám za Moraváka v Praze :). Vinohrad ale už okopávat nejezdím, naokopával jsem se ho dost v minulých letech. V poslední době jezdím maximálně sbírat hrozny a potom samozřejmě užívat si zasloužených plodů těžké práce.

Budeš  hrát na akci La Fete v brněnském Perpetuu, budeš mlhovat a pouštět nějaký r’n‘b? Když tam mám ty narozky?

To jsi udeřil hlavičkou na hřebíček :). Patřím k příznivcům řádné mlhy, husté tak, že by se dala krájet. Pamatuješ si přece na akce v Břeclavské Koruně, kdy nešlo vidět na krok a DJ si svítil obrovskou lampičkou - a jaká tam byla atmosféra! Takže ano, mlhovat budu, dokud mi někdo nesebere tlačítko! Bude k tomu i řádný stroboskop? Už jsem dlouho nezažil takovou party jako za starých časů a spoléhám na Tuzexx, že právě takovou dokáže připravit!

A co se r’n’b týče, nejsem si jistý, zda ti vyhovím - vše záleží na tom, jestli ve chvíli, kdy vyslovíš své narozeninové písničkové přání, bude k dispozici internet - pak ti to z youtube samozřejmě rád pustím třeba i tvé oblíbené Kabáty! A jestli můžu zase chvíli vážně, převážně se chystám hrát ostré electro s lehkou příchutí techna.

Vyšel ti teď další release, co je zač?

Ano, u Naked Records vyšlo mé další EP s názvem „bez názvu“, tedy Untitled99. Jedná se o remix EP, kromě originálu se na něj vešly 3 různobarevné verze, jejichž autory jsou přední čeští tvůrci Elektrabel, Shamot a producentské duo Kepy & Iary D. Stylově se EP vine od experimental techna až po progressive.

Jak to vlastně vidíš s prodejem svých tracků?

Popravdě, nedělám si iluze, že bych kdy prodejem vlastních tracků mohl něco vydělat. Samozřejmě, už pár let jich mám asi desítku v mezinárodních distribucích, ale myslíš si, že z toho kdy něco káplo? Kompletní produkci stáje Naked Rec. můžeš najít brzy po vydání na ruských underground FTP serverech společně s warez a jiným zakázaným ovocem. Že by to byla známka kvality produkce, když se o ni zajímají i ruští piráti? Proto se můj mateřský label rozhodl jít jinou cestou: Kdo chce, může podpořit tuzemskou tvorbu zakoupením tracku. Kdo nechce, má možnost stáhnout si ho zadarmo. Naším cílem je, aby se kvalitní domácí produkce dostala k uším co nejvíce posluchačů, takže DJs, nemusíte si nás nutně kupovat, hlavně nás hrajte!

Připravuješ  nějaké další EP, popřípadě remix?

Otázka do pranice, ano, připravuji. Musím se vrátit k první otázce tohoto rozhovoru, jako víno totiž zraje mé připravované Vinohrad EP, kde budou tentokrát čtyři originální tracky. Dalším EP, které finišuji, je Diagnose pt.2, které vydá další český nezávislý label Isis rec. Remixů jsem za poslední roky slibil hned několik, přednost dostane ten, kdo se první ozve, kde že to stojí :). Jsem zastáncem toho, že muzika se nedá uspěchat, to je jako chtít někde ohnout křehkou múzu a dát si s ní rychlovku na stojáka. A to přece není ono!

A na závěr, jsi administrátorem webu iDJ.cz, co je zde nového?

Nový je především obsah - to hlavní, co dělá server dobrým serverem. Týdně přibude na IDJ padesát až sto nových tracků od jeho členů (včetně domácích celebrit), většinu schvalujeme, pokusy o vykrádání nebo nevyžádané remixy samozřejmě mažeme. Všiml jsem si taky, že uživatelé začali aktivněji využívat kalendáře akcí na svých profilech, a taky mám pocit, že se zdárně diskutuje v diskusích. To všechno mě těší, vnímám, že uživatelé už pokládají iDJ server za svůj :).

Linky:

PARTYINFO

La Fete

25.06.2010 Perpetuum, Brno
DJs: D!rock (live), Peter Pea, MilanK, Barf, T.C.O.
Cena: 50
REKLAMAREKLAMA