iDJ Baahra: I taneční hudba může být harmonicky a melodicky pestrá

Elektronická hudba s prvky jazzu, housu, minimalu nebo progressivu?

21.6. 2010 06:24:39 | rozhovory | Leonita Aki

iDJ Baahra: I taneční hudba může být harmonicky a melodicky pestrá

To nabízí talentovaná začínající  DJane Baahra, která se věnuje také zpěvu a vlastní produkci. Její profil určitě stojí za shlédnutí :).

- Leonita Aki: Ahoj Báro, jsi nováčkem na poli DJingu, jak je to dlouho, co jsi se tomu začala věnovat?

- Baahra: Již dlouhou dobu jsem měla nutkání proplout trochu hlouběji do žánru elektronické hudby. Být jejím pouhým konzumentem mi jaksi nestačilo, ale pro nedostatek času a možností se mi do vln DJingu podařilo proplout až na začátku letošního roku.

Kde byl ten prvotní impuls? Kdy sis řekla, že to zkusíš a kam vedly tvé kroky?

Prvotní impuls? To musím sáhnout hluboko do dětství, kdy jsem nadšeně pozorovala svého bratrance doma za mixážním pultem, který přede mnou mával vinyly a já nadšeně tančila do rytmu undegroundových pecek :)... Už tehdy jsem věděla, že až bude jednou správný čas, zkusím se za mix postavit i já. Cesta k němu však vedla přes různé hudební žánry a umělecké počiny...

Působila jsi i jako zpěvačka, co nám k tomu prozradíš?

Zpěv je jedním ze způsobů, kterým vyjadřuji sama sebe. Své emoce, náladu.. Je to úžasný pocit, když můžete prostřednictvím hlasu vyjádřit vše, co je ve vás a vést tak své myšlenky k posluchačům..A samozřejmě se mu věnuji i nadále, nyní jsem se však přesměrovala ze svých jazzových kořenů, a společně s formací Proud-M pracujeme na novém hudebním projektu.

Tvoje hudební kořeny se váží hlavně k jazzu, co se ti na něm líbí nejvíc a jak jej propojuješ se svojí nynější zábavou v DJingu a produkci taneční hudby?

Jazzová hudba je velmi barvitá, hravá a není prvoplánová.. Myslíte si, že už ji chápete, ale ona vás stejně obejde velkým obloukem, vybafne zezadu a vy zjistíte, že vlastně vůbec netušíte... Je to překvapení za překvapením. Z jazzových harmonií je cítit jistá geniální vynalézavost, která vás nikdy neomrzí. Pokud se vám podaří propojit její harmonie s jiným žánrem, dává vám to neomezený prostor pro tvoření. Snažím se z obou žánrů vytáhnout to zajímavé a nenásilně je spojit.

Na iDJ.cz jsi způsobila docela rozruch, krásná dívka se zajímavou produkcí může pouze vyčnívat mezi ostatními profily. Zahltily tě zprávy od fanoušků a obdivovatelů :)?

Zájem posluchačů i kolegů z branže potěší každého. Pro mne osobně je to jako hnací pohon k lepším výkonům a inspirace. Navíc jsem se díky iDJ seznámila i s několika producenty na stejné vlně, se kterými si vzájemně vyměňujeme názory a rady. To je pro člověka velký přínos, protože každý potřebuje slyšet názor na jeho tvorbu z obou stran hudební scény.

Hraješ v současné době někde?

V současné době se prvotně věnuji produkci, ale v průběhu léta budu vystupovat na menších komornějších akcích.

Jak budou vypadat tvoje sety?

Ráda pracuji s tracky, které cítím pod svou kůží. Potom mám pocit, že jsem do setu ze sebe dala vše. Přitom kladu důraz nejen na rytmický tep skladby, ale i harmonickou návaznost, snažím se, aby každý set měl svůj příběh. Přitom si ráda zahrávám s prvky minimalu a progressive house, protože pro mne právě tyto žánry představují neuvěřitelnou energičnost a hravost a tímto směrem se snažím vést každý svůj set.

Chodíváš se někdy bavit do klubu? Kam a na jaký druh hudby / akcí?

Jistě... Nemám vyhraněná konkrétní místa. Jsem schopná se vyřádit na rockovém koncertu, taneční akci, či relaxovat na jazzové session. Pokud jde o zábavu, zaleží mi spíše na tom s kým, než kde.

Jaké máš plány do budoucna, co se elektronické hudby týče?

Samozřejmě bych se ráda chtěla intenzivněji věnovat DJingu jako takovému a věnovat mu více času. Velice mne naplňuje, když vidíte, jak lidé vnímají a cítí hudbu, kterou jim vy pouštíte do žil :).

Dále jsem velmi nadšená ze spolupráce s DJem Marshallem, který je i velice talentovaným producentem, se kterým nyní pracujeme na novém soundu v rámci elektronické hudby, společně s mým zpěvem. Už dlouho bych chtěla prosadit myšlenku, že i taneční hudba může být harmonicky a melodicky pestrá.Ve své vlastní produkci budu i nadále experimentovat na poli jazzy & house music.

Linky:

REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně