Víkend v Roxy: pátek jen rozehřál před sobotní lekcí

Strávit dvě noci po sobě v Roxy bylo náročnější, ale dobrou volbou. Trávovo Acid Box sice celkově nepřesvědčil a očekávané vystoupení SCSI-9 dokonce, ač mělo své momenty, zklamalo, ale alespoň naladil na o to lepší sobotu. Sasha Funke byl totiž v excelentní formě a Flow jednoznačně vysvětlil, co že to je ten aktuální, zábavný a zajímavý DJing. Více takových hostů!

4.6. 2010 06:30:25 | reporty | slamitch

Víkend v Roxy: pátek jen rozehřál před sobotní lekcí

Foto: Flow; Dancer [www.techno.cz]

Za 200,- je to skoro zdarma ;o)

Na rekonstrukci se chystající Roxy nabídlo návštěvníkům (a na další akce podobné stále nabízí) velmi slušný deal. Akce "zaplať 200 a přijď v pátek i v sobotu" by byla lákavá i při obyčejnějším obsazení, ovšem při kombinaci hudebně spřízněných akcí s tak luxusními headlinery byla neodolatelná. Alespoň tedy měla být. Pravdou je, že snad většina v pátek potkaných známých dorazila i den poté, to ale nijak nelepší výsledný návštěvostní poměr skoro 1:2, kdy Acid Box byl poloprázdný a Flow plná.

Svítíme a hrajeme, co to jde

Co měly oba večery společné, je opravdu slušný zvuk konečně korespondující s kvalitou aparatury (pravda, pátek zněl trochu vzdušněji s menším "tahem na bránu") a povedenou vizuální stránku, ač samozřejmě nemluvíme o návratu do zlatých časů obřích vos a podobných vylomenin. Vizuálně v pátek zajímavě zafungoval velký live + DJ pult s nápisem Acid Box, táhnoucí se skoro po celé délce pódia, které tak vypadalo mnohem masivnější a vyšší a tím nezvyklým pocitem "zdi" determinovalo nás pod ním. Sobota zase měla prostřední část stropu schovanou bílou nafukovací "matrací", skrze níž prosvítala všelijaká světla a která navíc asi i akustice pomohla. Světelně jsme se díky Ondřejovi obě akce zase poměli a metál si zaslouží obzvláště za sobotní citlivou práci, kdy jsem vskutku často překvapeně koukal na skvělé sladění hudební a světelné změny (vrcholu) či navozování atmosféry. Navíc nás oba dva večery zase fascinovala kombace laserů, zrcátek a zrcátka scanů, která umí prostor rozsekat na mnoho malých kousků. Co projekce? Acid Box sice průměr, ale na Flow se povedlo velké plátno propojit v jednu velkou projekci (většinou se jedná o 2 menší symetrické) a Budha kroužící vesmírem (nebo kolem televize vysílající jméno headlinera) byl sice dokolečka dokola, ale stejně moc pěkný a až strašidelně 3D působící. K tomu navíc nutno pochválit ne zcela známé VJské umění vypnout vysílání, když se to hodí.

Rozpačitý Acid Box

Pátak by takový, jak jsem již naznačil, rozpačitý. Před SCSI-9 jsem stihl Charlie Navigatora prezentujícího povětšinou slušnou hudbu cca Tráva stylu, ale s často nepřesvědčivými mixy a v nejistých kombinacích. Neurazil, i bych si chvílemi trsnul, ale rozhodně nepřesvědčil (a to dokonce ani chvilkovým poskakováním vedle hrajících hlavních hvězd ;o) Samotné moskevské duo SCSI-9 (small computer system interface) ovládající své menší kontrolery po stranách obřího mix pultu (proto to velké pódium) před sebe natáhlo slušnou koncentraci "inženýrů", kteří (jsme?) však nakonec (a že jsem to kontroloval) extra potěšeni nebyli. Deep upový tajemný začátek vypadal zajímavě a naznačoval doufané velké zvukové dobrodružství, ale po chvíli už jsem se dostali do lacinějších elektro-housových vod, které mne překvapovali jen tím, kolik tracků jsem znal, a zakončení patřilo příjemnému, ale nikterak vyjímečnému deepu. Hmm..

Finální Tráva se pak (stejně jako minule) přes úvod hrozící nudně uniforním minimalem dostal až ke své 'magic", kdy vás set už vtahuje sám svým vírem, ale dokonce ani ta už ten večer nějak nebyla tak magická. Příští vydání s opěvovaným Steve Bugem je další šancí býti řádným mejdlem, tak snad už to vyjde.

Sascha má řádnou Flow

Sobota byla oproti pátku (a vlastně i bez ohledu na něj) velmi slušným mejdanem, ač se klub pořádně zaplnil až kolem 0130. Kdo ví, třeba zafungovala kreativní reklama samotných residentů, kterou upřímně doporučují shlédnout :o)).

Každopádně před i po hlavní hvězdě hrálo residentní duo Roman Rai & Fatty M a třebaže si je internetoví znalci (a to nemyslím jako urážku, jedná se vskutku o lidi, jejichž hudební názor něco říká) opětovně slušně podali (mluvilo se dokonce o prasácky hraných hovadinách, atp), mne osobně pánové nijak neurazili, ba naopak. Hrály se pěkné aktuální taneční tracky, které by i do setu headlinera sedly, a mixy i podání také bavily. Stylově šlo o aktuální "house" směsku oldschool nálad, minimalových prvků, Luciana :), občasných závanů karnevalové nálady či dechových orgií, house, deepových feelingů, tribalů, etc. - prostě o aktuální rovnou párty hudbu kolem 130 bpm, co by se v Berlíně neztratila.

Samotný headliner byl pak cca 2,5hodinovým hudebním snem. Naprosto neimagový Sascha Funke spravedlivě střídal CD i vinyly a názorně vysvětlil, co je to být ''pan DJ", obvzláště pak v prvních 2/3 svého setu. Bylo to taneční, bylo to deep i hypno, bylo to velmi psychedelické, dávalo to smysl, mělo to i vrcholy a bylo to super zamíchané. Osobně vidím top v psychedelické Caribou - Sun kráse, při níž jsem se rozplýval a tešil na blížící se koncert zároveň, ale perel jsme slyšeli nepočítaně (hrdě presentuji na fórech vykutané názvy Gadi Mizrahi - "Oh Love", Hot Chip - One Life Stand (Carl Craig Remix) či Jimpster - Sleeper). A hlavně prostě člověk cítil, že tak to má být a hrát a že je to tak dobré. Mělo to prostě atmosféru setu. A pravda, lidé neskákali do stropu, spíše postávali, ale alespoň že neutekli :).

U obou příště navi

Co dodat? Přístí Acid Box se Steve Bugem má šanci reputaci vylepšit, Flow s DJ T udržet, a "příští" porekonstrukční Roxy omámit novým kabátem, tak uvidíme. Vyhlídky jsou na všech frontách nadějné.

Přibližný Line-up

pátek
22.00 - Tráva & Charlie Navigator
01.00 - SCSI-9 live
03.00 - Tráva

sobota
22.00 - Roman Rai & Fatty M
01.00 - Sascha Funke
03.20 - Roman Rai & Fatty M

PARTYINFO

Flow

22.05.2010 Roxy, Praha
DJs: Sascha Funke (Ger), Roman Rai, Fatty M
Cena: 150 (předprodej) / 200
REKLAMAREKLAMA