Martin Solveig: Srovnání s Davidem Guettou mi lichotí

Martin Solveig je bezesporu asi největší hvězdou letošní Sensation - Wicked Wonderland. Přesto, že je Martin Solveig stále v jednom kole, a tak domluvit si s ním nějaký termín je téměř nemožné, povedlo se nám ukrást patnáct minut z jeho oběda a podrobit ho krátké výpovědi.

24.5. 2010 14:46:19 | rozhovory | Jaromír Koc

- Jaromír: Martine, letos si asi nejočekávanějším headlinerem Sensation v Praze. Jak ty tuhle akci v bílém vnímáš? Ceníš si toho, že patříš mezi vyvolené, kteří tam mohou hrát?

- Martin Solveig: Jsem za tu nabídku strašně rád a moc si toho vážím. Jsem součástí Sensation od roku 2009 a tyhle akce mají v sobě vždy něco velmi magického a tajuplného. Žádná akce nemá takovou jedinečnou atmosféru jako právě Sensation.

Díky tomu, že pocházíš též z Francie, jsi velmi často srovnáván s Davidem Guettou a již několikrát se o Tobě psalo jako o jeho nástupci. Lichotí Ti toto přirovnání?

Samozřejmě, je to pro mě velká pocta. Osobně bych si něco takového nedovolil nikdy říct, ale už jsem to taky hodně často slyšel. V každém případě jsem velmi rád. (smích)

Máš  vůbec rád jeho hudbu a produkci?

Určitě mám, i když musím přiznat, že jeho starší tracky se mi líbí víc. Z těch novějších mě ale hodně baví „Memories“, myslím si, že to je fakt hodně velká pecka. Rozhodně patří Davidu Guettovi obrovský dík zato, že se mu povedlo propojit elektronickou hudbu s popem a mainstreamem a oslovit tak další skupinu potencionálních fanoušků. Navíc nám, Francouzům, otevřel tak trošku bránu do celého světa.

Ty ale s vlastní produkcí taky nezahálíš. Poslední singl s Dragonette „Boys & Girls” byl opravdu velkým hitem, takže co bude dál?

Právě dodělávám  úplně nový singl a věř nebo ne, právě pražská zastávka Sensation bude tou akcí, kde svůj nový singl představím úplně poprvé. Takže s klidným srdcem do toho článku můžeš napsat, že bude mít v Praze světovou premiéru.

To zní  super a je to pro nás velká  pocta. Jak jsi se vlastně dostal k djingu a produkci vlastní muziky? Pokud vezmu v potaz, že rodiče Tě od malička vedli ke klasice, asi to nebylo příliš jednoduché…

To je pravda, rodiče mi od malička servírovali jen vážnou hudbu, ale když jsem se dostal do puberty, začala mě zajímat vlastně každá  hudba. Rock, pop, trance, techno, prostě všechno, co tehdy frčelo. Pak jsem začal chodit do klubů a velmi záhy poznal, co je mi nejbližší.

Máš  vůbec nějaké hudební vzory?

Tak mám určitě  rád mnoho francouzských umělců, v tomhle jsem celkem patriot, ale pokud se ptáš na ty světové, tak rozhodně je to Prince a Lenny Kravitz.

To je dost vzdálené  od electra, které hraješ…

To sice ano, ale já  mám hodně velký rozsah, co se hudby týče a nebojím se ani v mých setech experimentovat. Proto taky hodně sampluju a hraju bootlegy.

Tobě  je teď 33 let, jak dlouho si myslíš, že by měl člověk dělat dje, aby se nestal pro lidi nudným?

Já si nemyslím, že je to o věku. I když to asi zní jako pěkný klišé, jde podle mě hlavně o to, na kolik se ten dotyčný cítí duševně. Podívej se třeba na Carla Coxe, Davida Guettu nebo Fatboye Slima. Všem je hodně přes čtyřicet a přitom jim to lidi stále zobou z ruky. Já to mám stejně, budu hrát, dokud mě to bude bavit a budu vidět, že to baví i publikum. Pokud vycítím, že je čas odejít, zabalím to.

Co Tě  v nejbližších dnech, tedy do Sensation čeká?

Teď o víkendu budu natáčet nový videoklip, ale protože jsem teď opravdu hodně na cestách, mám na to jen jeden den, což je fakt dost málo. Máme sice přesný scénář, ale i tak je to tlak, který nemám moc rád. Zbytek času budu jen hrát a hrát…(smích)

Jak vlastně  vypadá Tvůj normální  den?

(Smích) Co to je? To jsem fakt za poslední léta nezažil. Když už to vypadá, že opravdu budu mít den jen pro sebe, tak do toho vždycky něco vleze, nebo se něco pokazí. Takže si opravdu nepamatuji, že bych nějaký takový den za poslední léta zažil.

Tak snad si letos dopřeješ nějakou dovolenou, nebo ne?

To jo, letos rozhodně  na dovolenou pojedu a už jsem si i vybral místo. Asi to bude znít vcelku bizardně, ale rozhodl jsem se, že pojedu minimálně  na týden do Řecka. Vím, že to teď není moc populární  místo, ale pro mě se i přes tu jejich krizi nic nemění  a moc se tam už těším.

My se pro změnu těšíme moc na Tebe. Co bys na závěr vzkázal všem, kteří se na Sensation těší, nebo ještě váhají, zda přijít nebo ne?

Tak především chci pozdravit všechny fanoušky v Čechách. Strašně tuhle zemi mám rád a moc se k Vám zase těším. A co se Sensation týče, tak rozhodně všichni přijděte, bude to obrovská párty. Je úplně jedno, zda jste už na Sensation někdy v minulosti byli nebo ne, tahle akce je každý rok úplně jiné a v mnoha směrech nevšední a jedinečná. Miluju její dekoraci, efekty a celé to schéma založené na bílé barvě mě hrozně baví…

Martine, díky za rozhovor a 29. května se na Tebe v O2 těšíme… 

Video: Martin Solveig feat. Dragonette - Boys & Girls

PARTYINFO

Sensation Wicked Wonderland

29.05.2010 O2-Arena, Praha
DJs: Martin Solveig, Marco V, Jerome Isma-Ae, Erick E, Mr. White, Michael Burian
Cena: 1.090 - 1.690 (předprodej) / 4.500 (VIP)
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně