Flow - máme rádi muziku, co dobře mlaská

Tak definují muziku, co mají rádi, Roman Rai a Fatty M. Tito dva pánové stojí za ideou noci Flow, jejíž třetí díl čeká v sobotu Roxy. Nejen o hvězdě tohoto víkendu, kterým bude Němec Sascha Funke, je tento článek.

19.5. 2010 06:39:41 | rozhovory | pop84

Flow - máme rádi muziku, co dobře mlaská

(foto: atmosféra na první noci byla opravdu elektrizující)

Jak vznikla idea k pořádání noci Flow?

Roman Rai: Ideu jsem už nosil v hlavě dlouho. Chtěl jsem mít svou noc, která by nebyla zatížena nějakou hudební škatulí a já měl svázaný ruce ve zvaní hostů atd. Nějakou dobu jsme to formovali, já přibral Fattyho, abych na to nebyl sám :) A od tý doby jedem ..

Začali jste opravdu hvězdně, Paul Kalkbrenner byl opravdovým tahákem, narvané Roxy po strop tomu bylo důkazem. Překvapil vás ten zájem? Užili jste si to pořádně?

Fatty M: Jasnačka, že užili :)  Celá party se myslím povedla.. Abych se přiznal, trošku jsem se bál. Přeci jenom tady nebylo ani Berlin Calling uvedeno do oficiální distribuce a jako producenta ho tady taky nezná tolik lidi asi. No ale obavy jsem měl naštěstí zbytečné.

Druhý díl byl poznamenán islandskou sopkou a nepříjezdem Sebastiena Légera. Řekl bych po emotivním rozjezdu tvrdý pád. Jak vám bylo?

Roman Rai + Fatty M: V pohodě. To se holt nedalo svítit. Zavřená byla půlka Evropy a starty letadel se ze dne na den oddalovaly. Léger určo dorazí někdy na podzim. Takže fandové našláplýho techhouseu se maj pořád na co těšit.

V sobotu zavítá do Roxy Sascha Funke, zdatný to producent a remixér. Čím byste lidi přesvědčili, aby opět naplnili Roxy?

Roman Rai + Fatty M: Sascha Funke je hlavně skvělej DJ. Některé jeho sety jsou na netu už úplně legendární.
Pokud máte rádi opravdu kvalitní taneční elektroniku a skvěle atmosférické sety, neměli byste na Flow chybět. Taky budeme mit novou výzdobu a Video Mapingem. Upravené velké nafukovací kvádry, na které pomocí projektoru budou Vjs promítat. Nebude samozřejme chybět obrovská videoprojekce, takže i audiovizuálni zážitek zajistěn :)

Všichni doposud pozvaní jsou vyborní producenti ci remixéry. Budete v této tradici pokračovat i nadále, na koho se můžeme těšit.

Roman Rai + Fatty M: Urcitě.. Nám jde hlavně o hudbu a o mejdan samozřejmě, kterej ale plyne z kvalitní hudby a atmošky tím docílené. Takže v hledáčku máme spoustu skvělých jmen, ale moc neradi bychom je všechny prozrazovali.
Co vám ale už můžeme potvrdit, je že naše pozvání na poslední Flow před velkou rekonstrukcí klubu přijala jedna z největších legend německé scény DJ T. Člověk, kterej spolu s Booka Shade a M.A.N.D.Y založil label GET PHYSICAL, několikrát oceněn jako nejlepší label. Též zakladatel prestižního časopisu Groove a DJ, který brázdí kluby po celém světě nějakých 20 let. Tahle Flow bude veliká :)

Nedá mi se nezeptat na jednu věc. Jaký hudební styl svých hostů budete dále preferovat? Romana díky předešlé residentni noci mají návštěvníci možná spíše zaškatulkovaného více k progresive, než-li jsou aktuální hosté.

Roman: Nikdy jsem sám sebe moc neškatulkoval. Baví mě prostě kvalitní dobrá klubová hudba. Jak už jsem i výše odpovídal, Flow vznikla právě proto, aby nová noc nebyla spojena s tím nebo oním. Máme rádi především house a techno a všechny možné jeho podoby. Spoustu jeho podob zase naopak nemůžeme vystát :) Jak říkáme s Fatym máme rádi hlavně muziku, co dobře mlaská :)

Fatty M: Mno přesně tak.. Navíc takovej Kalkbrenner by se do progressive dal docela šoupnout, ale o tom to přesně není.
Dnes jsou navíc styly tak propojený, že máš v jedné skladbě od toho něco a od tohodle též. Nemá smysl toto řešit .. Škatule jsou dobrý jen na základní roztřídění na Beatportu třeba :)


Roman Rai – Flowing 002

Stahuj zde www.solstice-records.com/audio/roman_rai_flowing002.mp3

Tracklist
1. CHAIM - LOCATIONS
2. KING ROC, DIMITRI NAKOV - JARDIN NIGHTS
3. ANTE PERRY, OLIVIER GREGOIRE - IAM SO
4. TIL VON SEIN -- SUNDOWN - DYED SOUNDROOM AND SHONKY REMIX
5. SUPERLOUNGE, ALEX NIGEMANN - CHIP CHIP
6. OXIA, NICOLASS MASSEYEFF - KEEP THE DRUMS
7. MAYA, JANE COLES - FULL SWING
8. LUNA CITY EXPRESS - DIAMONDS AND PEARLS - MATHIAS KADEN REMIX
9. ROMAN RAI - FORGIVE ME FATHER FOR
10. CORRIE AND GRUNBOX - BULLY TRASH
11. RADIOSLAVE - I DONT NEED A CURE FOR THIS
12. FOG AGARA - PALMAFLAVA - MENDO REMIX
13. SIS - BREAKDOWNSascha Funke

Sascha Funke Mango live: www.youtube.com/watch?v=OZWCwZAjuQ0

Na začátku 90. let, odkojen euro dance popem, se Sascha poprvé prostřednictvím Marushina pořadu Rave Satellite dostává k technu a je ohromen. Vzápětí kupuje svoji první techno nahrávku - od koho jiného než od legendárních Underground Resistance. Atmosféru techno parties poprvé ochutná v roce 1993 v berlínském klubu Wahlfisch a je tak ohromen, že hned o rok později se ve východním Berlíně pouští do vlastních večerů. Po roli promotéra ochutná i roli DJe, první desky na jeho gramofonech v klubu jsou tranceové.

O začátku opravdové kariéry však můžeme mluvit teprve v roce 1997, kdy se Funke stává rezidentem v klubech Discount a so36. Dalším logickým postupem je o rok později studiová práce, nejdříve na vypůjčeném vybavení a ve společném studiu, světe div se, s Paulem Kalkbrennerem. Postupem času se oba čím dál více prosazují, postupně nakupují vlastní studiové vybavení a pracují na vlastním zvuku. Zlom přichází ve chvíli, kdy o tvorbu obou projeví zájem německé labely B Pitch Control a Kompakt, s prvním jmenovaným pak oba pevně spojí svoji tvorbu.

Sascha na B Pitch Control v roce 2003 vydává svoji dlouhohrající prvotinu "Bravo" a nikdo nepochybuje o tom, že se jedná o největší talent celé stáje. Následuje celá řada nabídek na remixy, za všechny zmiňme A. Kowalskiho nebo Kompakt 100. Předloni vyšla netrpělivě očekávaná deska "Mango", na níž Sascha potvrdil, že nové nápady mu rozhodně nedochází. "Mango" figurovalo v mnoha žebříčcích roku 2008, u nás třeba u Josefa Sedloně nebo Romana Raie, a titulní skladba z desky to dotáhla až na soundtrack k filmu "Berlin Calling".

Sascha nezahálel ani na DJském poli. Do diáře si napsal všechny možné evropské štace, ve všech berlínských klubech byl a je jako doma, má za sebou míchané kompilace "Boogybytes 02" a "Watergate 02". V legendárním klubu Watergate je zároveň rezidentem. Letos ho čekají hraní na těch nejlepších evropských festivalech - Meltu (s Ellen Alien), Sonaru a nemine ho ani Ibiza. Co dodat? Pokud chcete být v obraze, co se zrovna děje na německé taneční scéně, nesmíte 22.5. na Flow chybět.

Další info najdete na:

www.myspace.com/saschafunke

www.bpitchcontrol.com

PARTYINFO

Flow

22.05.2010 Roxy, Praha
DJs: Sascha Funke (Ger), Roman Rai, Fatty M
Cena: 150 (předprodej) / 200
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně