Kick-ass: těžce vyhypovaný lehký nadprůměr

Někdo si toto slovní spojení přeloží jako "nakopat do zadku", ale jeho význam znamená taky "nářez". Již v úvodu recenze musím říct, že se jedná o jeden z největších filmových hypů, jaké jsem zatím zažil (Temný rytíř totiž očekávání v něj vkládaná bezezbytku splnil).

19.5. 2010 06:39:40 | film & video | Miloslav "Kombajn" Hamřík

Kick-ass: těžce vyhypovaný lehký nadprůměr

 V současnosti tento film okupuje zhruba 150.té místo v žebříčku na ČSFD, což rozhodně nelze nazývat nijak jinak, než omylem. Možná i proto jsem z touhy po trošku větší spravedlnosti film lehce podhodnotil. Vemte to, prosím, v potaz.

Kick-Ass totiž rozhodně není ani zdaleka tak velký průšvih, jako třeba Souboj titánů z letošního roku. Naopak je to nadprůměrně dobře natočená akce s průměrným scénářem, pomalým začátkem a mohu zaručit, že se i párkrát zasmějete, což se vám dnes nemusí poštěstit ani když jdete na komedii. Finále filmu je strhující, za předpokladu, že přistoupíte na následující hru. Jedenáctiletá holčička v kostýmu, kterou předchozích 6 let po návratu z vězení (kam se dostal neprávem) cvičil tatínek v boji, dokáže vybít ozbrojenou mafii z New Yorku, co jede v obchodu s kokainem. Pokud vám ani tohle nezní blbě a berete takto rozdané karty, užijete si film o mnoho víc.

Palec nahoru za výběr muziky

Nicméně abych jen nehanil, crazykomedie v comicsovém stylu tu dlouho nebyla a tahle navíc předkládá divákům záběry, u kterých se musel tetelit blahem i Tarantino. Ano, když někoho bodnete do břicha, krvácí. Když někomu strčíte do pusy pistoli a stisknete kohoutek, asi lehce zaneřádíte místnost. A tak to má být, protože fakt, že ve filmu vystupuje jedenáctiletá holčička automaticky neznamená, že by se nemohla umazat od krve. Na své si přijdou i příznivci mikrovlnek na sušení dřeva. Tohle všechno jsou plusy, které jsem ve svém hodnocení nevzal v úvahu. Jsem moc rád, že režisér Matthew Vaughn, jehož práci diváci mohou znát z pohádky Hvězdný prach a akčního filmu Po krk v extázi, měl tu sílu, aby si prosadil krev a přišel tak s vyšší přístupností filmu o zisky ze vstupenek od rodin s dětmi. I když stejně všichni víme, že děti které to budou chtít vidět, si pak někde seženou DVD. Producenti jistě doufají, že legální kopii. Bohužel jsem se ale nemohl zbavit dojmu, že některé scény a triky působí víc amatérsky než by měli. Mám zkrátka takový dojem, že z toho šlo vyždímat ještě víc. Palec nahoru za výběr muziky do filmu a palec nahoru za Hit girl.

Kick-Ass opravdu není špatný film. Není ale ani klenotem, který by měl mít právo být v žebříčku nejlepších filmů světa. Pokud jste získali z mediální masáže na internetu pocit, že to prostě musíte vidět, tak se bojím, že budete opravdu zklamáni. Pokud jste o filmu ale doposud neslyšeli, můžete být naopak velmi příjemně překvapení. Lepší akční záběry se hned tak nevidí. V jiných filmech v poslední době tolik oblíbená roztřesená pseudo reality se držící kamera se totiž časem zají. Jen aby ten, v závěru avízovaný druhý díl, byl alespoň stejně dobrý jako tahle jednička.

Kick Ass New Extended Movie Trailer

Kick-Ass
Akční / komedie / comics
UK / USA, 117 minut

REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně