Neskutečně svůdné pin-up girls

Krásné, smyslné, se sexy tělem a v dokonalém, často hodně úsporném, oblečení. Přesně takové byly, jsou a určitě i budou Pin-up girls, neboli holky z plakátu, které jsou inspirací pro americkou retro módu stejného názvu.

17.5. 2010 06:51:15 | móda | Iska

Neskutečně svůdné pin-up girls

Přišpendlené krasavice

Módní návrháři  se rádi vracejí do minulosti a vytvářejí retro modely. Přesně toto je případ oblečení ve stylu Pin-up girls. Nejdříve bude asi nejlepší zmínit, co nebo spíše kdo jsou pin-up girls. Doslova jsou to holky k připíchnutí na zeď, samozřejmě pouze na plakátech, reklamách nebo nástěnných kalendářích, nejedná se o žádné mučení ani zvrhlé praktiky. Jde o modelky nebo ženské ikony dané doby, které pózují na atraktivních masově produkovaných fotografiích nebo obrázcích. Vzhledem k tomu, že se jedná o módní ideály, pin-up modely se velmi často mění. Nejde ovšem o nějaké výrazně umělecké ztvárnění modelu, ale cílem těchto fotografíí je buď propagace zboží nebo prezentace atraktivního sex symbolu, která zaujme co nejširší okruh lidí.

Mezi tváře, které měly to privilegium objevit se na plakátech, patří například Marylin Monroe, Brigitte Bardot, Sophia Loren, Goldie Hawn, Daryl Hannah nebo Dita von Teese.

Ženskost a smyslnost. Prostě neodolatelné

Jak už je zmíněno výše,  za  pin-up módou se skrývá retro, nejčastěji léta třicátá až padesátá, takže jde o modely vyzdvihující ženskost a smyslnost. Důraz je kladen, jak jinak, na ňadra a zadek. Typické oblečky z této doby jsou šaty bez ramínek se širokou bohatě nabíranou sukní pouzdrové nebo naopak pekelně uplé pouzdrové sukně, propínací svetříky, halenky a topy s hlubokým výstřihem. Samozřejmostí jsou botky na vysokém podpatku nebo klínu a nemůže chybět ani stylové spodní prádlo s divokým vzorem nebo alespoň výrazné barvy a krajkou, spoustou krajky. Z doplňků je třeba zmínit široké pásky, velké sluneční brýle, umělé květy ve vlasech a nepřehlédnutelné šperky. Ukázkou pin-up girl fashion je v současnosti třeba Amy Winehouse  nebo Christina Aguilera ve svém klipu Candy Man.

Na své si přijdou i pánové, ovšem nabídka není tak bohatá, jako pro ženy. V pánské sekci se nejvíce objevují pruhovaná trička, bowlingové košile a to, co určitě nesmí chybět, je spousta pomády ve vlasech!

Kde se můžete „připíchnout“

Asi největší nabídku oblečení  v retro stylu najdete na stránkách americké společnosti Pin-Up Girl Clothing a je zde opravdu z čeho vybírat. Pokud Vám to ale přijde zbytečně daleko, můžete si  přijít na své i u nás v ČR a to díky pražskému obchodu Mr.Creep, případně v internetovém shopu této značky. Zboží z Mr. Creep je zaměřeno na 30-50. léta v USA, období právě pin-up ladies, swingu a boogie woogie. Všechny  kousky pocházejí ze Spojených států a  jde o rockabilly (nejstarší styl rock-and-rollu) značky jako třeba Lucky 13, Collective, Toxico nebo Rocksteady. Vedle oblečení  je tu i nabídka doplňků do bytu nebo auta pro opravdové nadšence. Podobných obchodů u nás najdete více, ale Mr. Creep je specifický tím, že je jediný opravdu rockabilly obchod v naší republice. Ostatní prodejci tento styl kombinují ještě s jinými směry, nejčastěji s punkem nebo metalem,  Mr. Creep nikoliv. Jestli se cítíte dost odvážní na nošení  retro oblečků, prodejnu můžete navštívit osobně v Praze na ulici Přístavní 1244/43 nebo si  z pohodlí domova vybrat na stránkách www.mrcreep.eu.

Vzhůru do minulosti :-).

Linky:

REKLAMAREKLAMA