Blanq - látkové a přesto luxusní náhrdelníky

Uragán v podobě výjimečných a elegantních náhrdelníků vtrhl na českou módní půdu díky designérce Blance Procházkové. Během necelého roku si látkové šperky získaly srdce žen všech věkových kategorií.

13.5. 2010 06:16:08 | móda | Irca

Blanq - látkové a přesto luxusní náhrdelníky

 Vlastní kolekce pro Flamingopark,  spolupráce s návrhářkou a kreativní ředitelkou galerie Hard-de-core Josefinou Bakošovou, účast na Code mode... Značka jménem Blanq se prohání módní scénou jako vichřice.

První dáma aneb Blanq creator

Blanka Procházková vystudovala managament muzeí a galerií. Nyní je produkční prestižního časopisu Flash Art Czech&Slovak Edition a pracuje také pro nadaci Prague Biennale. Ke kreativní činnosti měla blízko již od dětství, ale s vlastní výrobou náhrdelníků začala teprve nedávno. Zprvu se chtěla jen trochu lišit, její návrhy však upoutaly nejen pozornost ale setkaly se i s velkým ohlasem. Rozhodla se tedy, že začne vytvářet poklady z látek profesionálně.

Co kus to originál

Na výrobu látkových skvostů „padnou“ nejrůznější druhy textilií, které jsou doplněny o perličky, zlaté lístečky nebo stříbrně se lesknoucí drobnůstky rozličných tvarů. Náhrdelníky nejlépe vyniknou na jednobarevných šatech či topech. Můžete s nimi sladit další doplňky nebo je nechat vévodit samotné. Někdo je rád nosí na slavnostnější příležitosti, jiní bez nich neudělají ani krok. Barvy jdou ruku v ruce s návrháři, kteří určili pro letošní rok, že „in“ bude starorůžová, odstíny modře a červená.

Milé, ženské, pozitivní.. prostě Blanq

Autorka nenechala nic náhodě a fotografie ke kolekci Blanq exclusive  jí dělala kamarádka, studentka fotografie Markéta Dlouhá Márová, se kterou mají stejný módní vkus. Výsledkem je zajímavé, místy umělecky pojaté, představení „látkových krásek“.

Jelikož náhrdelníky patří do luxusního, a jak sám název napovídá, do exkluzivního zboží, hedvábné, úpletové, semišové či nylonové kousky tak najdete od osmi do dvanácti set korun. Šperky jsou decentní i nepřehlédnutelné a pro všechny, kteří se chtějí lišit.

Linky:

REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně