H&M - když móda nejen sluší, ale i pomáhá

Letos, tedy už třetí rok po sobě, se značka H&M rozhodla bojovat proti nemoci AIDS a viru HIV. Módní návrháři nejsou sice lékaři, ale když se chce, tak jde všechno. A oni chtějí pomoci, a tak to udělali po svém - navrhli kolekci H&M against AIDS.

14.5. 2010 06:25:24 | móda | Cattie

H&M - když móda nejen sluší, ale i pomáhá

Jak to funguje

Pokud od 20. května letošního roku zamíříte do některého z obchodů H&M a koupíte si cokoli z této kolekce, tak 25% z tržby půjde na projekty, které posílí vědomí mládeže o problematice HIV/AIDS a důležitosti bezpečného sexu. Takže vlastně budete odměněni dvakrát - přibyde vám stylový kousek v šatníku a zúčastníte se akce, která pomáhá ostatním.

Inspirací byly festivaly

Protože letní období je plné festivalů, tato kolekce je inspirována právě festivalovou módou a lidmi, kteří tato místa navštěvují. Festival je o svobodě projevu a o sdílení zkušeností, můžete na nich na chvilku uniknout z reálného světa, a právě proto tam přechází móda do popředí - každý tím tak vyjádří přesně to, kým je. Vedoucí návrhářka H&M Ann-Sofie Johansson sama říká, že právě „festivaly jsou jedinečným místem, protože spojují hudbu i módu.“ To, že tam může potkat kreativní lidi z celého světa s odlišným stylem oblékání, ji inspiruje.

Čím vás kolekce nadchne?

Hlavním pilířem této kolekce je mix rocku a etnických prvků. Velmi mě zaujaly bílé šaty v kombinaci s koženou bundičkou. Už aby bylo dvacátého! Šaty u mě sice vedou, ale jsem si jistá, že neodolám ani vyšívaným tunikám se vzorovanými legínami. Celé to můžete dovést k dokonalosti gladiátorskými botami, koženými pásky a doplňky z korálků. Muži budou vypadat jako členové rockové kapely, což je také záměrem návrhářů této kolekce. Sepraným záplatovaným džínám, zdobeným vestám a svetrům s kašmírovým vzorem nasadíte korunu typickým rockerským kloboukem. A teď vás trochu překvapím: v kolekci H&M against AIDS najdete i stan, skládací židličku a spací pytel!

Má to úspěch

Jak jsem zmínila už na začátku, tato kampaň trvá již třetím rokem a za tu dobu vynesla v přepočtu 78 milionu českých korun! Tyto peníze byly rozděleny mezi neziskovou organizaci Designers against AIDS (DAA), nadaci MTV Staying Alive Foundation a Populační fond OSN. Zakladatel organizace DAA Ninette Murk k tomu říká: „Móda proti AIDS s H&M je skvělý způsob, jak oslovit miliony mladých lidí…“ Tak co? Oslovila tato móda i vás?

REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně