Fler - největší virtuální tržiště

Tisíce autorů a značek pod jednou "střechou". České nápady, ruční výroba, oděvy pro ženy, muže i děti, doplňky do bytu, na svátky i pro naše mazlíčky, hračky, umění, zdraví a krása, Fler Facebook, Fler TV. Vítejte na serveru, ve kterém naleznete dílka designérů, začínajících umělců, kreativců a řemeslníků. Vítejte ve světě jménem Fler.

4.5. 2010 06:53:48 | móda | Irca

Kreativní svět

Grafik Jiří Kubeš založil Fler neboli kreativní svět v únoru 2008. Od té doby se rozrostl na neuvěřitelných dvanáct tisíc umělců. Přestože jsou cílovou skupinou především ženy kolem 25 - 40 let, v módě si zde najde "to své" opravdu každý. Web je důkazem, že navrhování, vynalézání a rukodělné techniky nejsou jen výsadou několika "geniálních",  ale že pořekadlo šikovné české ručičky prostě platí. Představují se nám tu jak háčkované šaty a korále, plstěné náušnice či šálovolány, tak i ručně malovaná pouzdra na mobil či brýle nebo sukně, sukénky a halenky s našitými a vešitými jedinečnými a neopakovatelnými motivy.

Se samotnými tvůrci a jejich příběhy se setkáte na Fler TV, kde se mimo jiné dozvíte, jakým způsobem vytváří své skvosty.

V zahraničí jsou obdobnými tržišti umění například americký Etsy.com nebo evropská Dawanda. Na Slovensku ale vévodí opět Fler.

Top stars

Nejvíce zastoupenou a nejžádanější kategorií jsou šperky a kabelky, prvenství v nich získala Amélka, která působí na Fleru od jeho vzniku. Stříbrné šperky zalévané pryskyřicí jsou jejím objevem a tedy světovým prvenstvím. Vyrábí také dekorace, v obrázcích převládají ptačí motivy - symboly svobody, která stejně jako ptáčci na Fleru letí.

Jiří Kubeš a dvě věty na závěr

"Chci, aby si lidé stále více a více oblíbili ručně vytvářené výrobky, módu, design. Aby viděli, že v tomto zboží je ‚duše‘ a ukázali záda masově produkovaným výrobkům."

Linky:

REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně