Rock for People: letos s nejdražším lineupem ve své historii

Letošní léto se budeme muset obejít hned bez několika festivalů. Rock for People mezi ně patřit nebude. Naopak - chlubí se tím nejdražším lineupem, který kdy měl!

28.4. 2010 15:07:39 | informace | mia

Rock for People: letos s nejdražším lineupem ve své historii

Foto: Pavlíček [www.studiou.cz]

Jedničkou Prodigy

Tím největším tahákem zejména pro naše čtenáře by měli být britští dinosauři Prodigy, za které také pořadatelé zaplatí historicky nejvíce. Z oblasti alespoň trochu blízké taneční muzice byste mohli přivítat také Trickyho, Morcheebu či Dreadzone. Mezi další velká jména patří Editors, Skunk Anansie, Dos It Offend You, Yeah?, či čeští zástupci Kryštof, Čechomor, Aneta Langerová, Divokej Bill a Vypsaná fixa, dalo by se řícti český festivalový standard. Vystupujících je zatím 170 na osmi scénách, ale s dalšími cizími velkými jmény se ještě jedná a můžeme se prý ještě dočkat velkého překvapení! Bohužel žádný taneční stan či scéna se tentokrát na festivale neplánuje, ale na druhou stranu jde přece o „Rock“ for People.

Ekologie se nezanedbává

Nás velmi zaujal ekologický program festivalu. Ten totiž dokáže během čtyř dnů vyprodukovat tolik odpadu jako menší městečko a je skutečně chvályhodné, že pořadatelům to leží na srdci a rozhodli se veškeré odpady třídit a vytřídit tak až dvě třetiny veškerého odpadu. Věříme, že účastníci festivalu jim v tom budou nápomocni a dobře si rozmyslí, kam co odhazují! Skutečně do důsledku má ekologickou myšlenku dovedena kapela The Ginger Ninjas, která dojede z Ameriky lodí, pak bude pokračovat na kole a aby jste ji slyšeli a ozvučení fungovalo, budou muset posluchači šlápnout do pedálů a vyrobit tak elektřinu na místě! Sponzor Staropramen zase slibuje, že točit se bude pouze do ekologicky rozložitelných kelímků.

A ještě termín, pokud vás festival zaujal, přijeďte se podívat 3-6. července do festivalového parku v Hradci Králové. Více informací na www.rockforpeople.cz.

PARTYINFO

Rock for People 2010

03.07.2010 - 06.07.2010 Festival Park, Hradec Králové
Live: Muse, The Prodigy, Editors, Does it Offend You, Yeah?, Morcheeba, Tricky, Archive, Suicidal Tendencies, Juliette Lewis, Dreadzone, Rekoner, illBilly Hitec, Skunk Anansie, Skyline, Horkýže Slíže etc.
Cena: 1.290 - 1.570 (předprodej)
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně