Je libo peněženku?

Italská návrhářka, designér z Jeruzaléma, alternativa z Ameriky... Co mají společného? Navrhování a ruční výrobu pozoruhodných peněženek, z materiálů, z jakých byste to nečekali, a v provedení, které v žádné kožené galanterii neseženete.

27.4. 2010 07:00:23 | móda | Irca

Je libo peněženku?

Peněženky z Marsu, doplňky z Venuše

Road Side projekt je dílem nezávislé umělkyně a 3D ilustrátorky Jayme McGowan, která vytváří unikátní metodou kromě peněženek také obrázky. K vzhledu portmonek jí pomáhá technika, která dokáže trojrozměrné dílo z tvrdého papíru převést na dvojrozměrný potisk. Autorka využívá digitální fotografie, své originály vyrobené a slepené z papíru nejdříve fotí a poté upravuje speciálním programem do formátu, který zachová dojem prostorovosti a zároveň je vhodný pro tisk.

Pozadu nezůstává ani Italka Marcella Foschi, která vyrábí i různé bytové doplňky z věcí, které by jinak čekal vyhazov. Jejím krédem je neodstraňovat ale dávat nový smysl. Private Circle Design je kolekce věnována starým, na první pohled již nepotřebným drobnostema materiálům, kterým je vdechnut nový život. Setkáme se tak s vtipnými, někdy až geniálními doplňky, jakým je například opěrátko od klasické dřevěné židle umístěné na zdi a sloužící jako věšák nebo část rukávu košile používaná místo ubrousku. Za zmínku tak jednoznačně stojí "kazetové" peněženky, které jsou vyrobené ze starých dobrých magnetofonových pásek. Co kus to originál a vzpomínka na pohádky počínaje po nejoblíbenější kapelu konče.

Jeruzalémská škola

Mladý Izraelský návrhář Itay Laniado nabízí svérázné dřevěné peněženky vhodné pro menší obnosy a kreditní karty. Uvítat by je tak mohli milovníci javorového, dubového nebo bukového dřeva a všichni, kteří chtějí vyzkoušet něco zvláštního.

Nintendo nostalgie

Vyznavači her si přijdou na své s peněženkou,která je věrnou kopií Nintendo Controller. Zářivě stříbrná retro úložna na mince, papírovky i karty pochází z dílny Hot Topic. I přesto, že je společnost spíše známá svým gothic a punk stylem, podařilo se ji dát do oběhu opravdovou trendy libůstku.

Bacon wallet aneb slanina nade vše

Nejen pro labužníky byla vytvořena série bizarních koženýchpeněženek. Slaninové image, mnoho přihrádek a cena deseti dolarů je prostě bezkonkurenční. Nápad se zrodil v týmu společnosti Archie McPhee, která zásobí trh podobnými úlety již od roku 1983.

Pokud vás Mr Bacon zaujal na tolik, že nyní už neuděláte bez "zadního" ani krok, vězte, že v  "nezdravé" sérii naleznete mimo jiné slaninové tašky, pásky, hodinky a dokonce i obvazy nebo osvěžovače vzduchu.

Linky:

REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně