Tvyks: Z Berlína se ti zatočí hlava

"Ich bin ein Berliner," si teď říká česká klubová legenda DJ Tvyks. Jak se mu v Mecce evropské taneční kultury daří, o jeho nové berlínské noci i Vibrátoru v Roxy, práci ve studiu... na to vše se ptal Porňák.

19.4. 2010 17:05:21 | rozhovory | Porňák

Tvyks: Z Berlína se ti zatočí hlava

Foto: Vendula Knopová & Jan Khür

- Porňák: Ahoj Ondro, jak se máš? Jsi momentálně v Praze nebo v Berlíně?

- Tvyks: Ahoj Romane, mám se fajn. Jsem zrovna na pár dnů v Praze, protože s Gregorym dokončujeme náš Reply! remix pro Kazety.

Jaké to je v Berlíně? Můžeš nám sdělit nějaké své dojmy z kulturního života tam a u nás?

Přiznám se, že poslední dobou hodně cestuju, takže si tolik kultury v Berlíně neužívám. Ovšem město samo o sobě nabízí celou škálu vyžití, až se ti z toho může hlava zatočit. Pro mne je hlavně důležité tam být. Berlín mne velice inspiruje. Ta jeho uvolněná atmosféra je prostě vynikající!

Pořádáš v Berlíně party... Jaké to je být tamním promotérem?

Loni jsem pro klub Magnet připravoval akce Kiss Me! I’m Electric, kde jsem měl na starosti hudební dramaturgii. A jsem rád, že se mi podařilo dovézt do města pár svěžích jmen jako jsou Proxy, Toddla T, Totally Enourmous Extinct Dinosaurs, Schlachthofbronx, Riton, L-Vis 1990 nebo Man Like Me. Ale jako promotér si úplně nepřipadám, ty klasické promotérské aktivity přenechávám zkušenějším.

Jak jsi se k tomu dostal, spolupracuješ s někým?

Už před dvěma lety jsem dostal nabídku na spolupráci přímo od Magnetu. Letos v březnu se zrovna přestěhovali na nové místo v Kreuzbergu, hned vedle Watergate, a ve stejné budově se otevírá nový klub Comet. A právě tam chystáme společně s Finckobotem a Mike Genius pravidelné čtvrteční akce Get Wavey. Podle všeho startujeme už koncem dubna.

Kdy budeme moci slyšet zmíněný remix pro kapelu Kazety?

Po téměř 3leté pauze jsme s Gregorym vzkřísili projekt Reply! a remix by měl být společně s ostatními k dispozici během dubna/května na labelu X Production.

Můžeš nám něco o svém studiu prozradit? Jaké mašinky či softy používáš?

Zkoušel jsem už několik programů, a v posledním roce mi nejvíc vyhovuje Ableton Live. Mám docela dost zajímavých VST nástrojů a svůj oblíbený microKorg XL.

Tvůj nejoblíbenější kopák? Roland 909 nebo 808?

Zvuk kopáku měním vždy podle toho, co se k určitě skladbě nejlépe hodí. Většinou je jich víc přes sebe, hraje to zajímavěji. A podle všeho v Kazetách zrovna používáme 909.

V blízké době chystáš druhé pokračování party Vibrátor s DJ Zincem. Dozvíme se i něco více, co do budoucna plánuješ, nejen ohledně parties, remixů nebo máš i nějaký nový koníček?

Jsem moc rád, že pořady Vibrátor mají i své pravidelně taneční akce v klubu Roxy. Naším cílem je představovat zvuk pořadu naživo. Kromě hvězdných hostů z venku bych moc rád dal prostor i českým nebo slovenským DJs a live actům. Cítím, že je u nás produkce čím dál zajímavější a moc rádi naši scénu s Vibrátorem podpoříme. Ohledně vlastní produkce bych rád letos vydal minimálně jeden sólo singl. Takže by bylo lepší si dát s remixy na čas přestávku a koncentrovat se na své věci.

S live projektem Popper-C jsi už vystupoval. Prozradíš nám na ně něco intimního?

Co může být ještě intimního na duu s tak výřečným názvem?

Jaké 3 nejlepší vály momentálně nejčastěji hraješ?

Jen 3? Aj jaj!

Sinden & SBTRKT - Kind Of Familiar
Boy 8-Bit - The Keep
The Oddword - Oouch!

Stahuj MP3:

PARTYINFO

Zasuň a Tanči!

23.04.2010 Mersey, Brno
DJs: Tvyks, Electronic Bitches, Popper-C (live),
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně