Deja-Vu: Návrat do minulosti

Název možná evokuje ranní pořad na Evropě 2, ale není tomu tak. Móda v dnešní době mi často připomíná film pro pamětníky nebo klasické francouzské déjà vu. Časopisy hlásají, že letí retro už hezkou řádku let. Snad jen období, které zdárně módně kopírujeme, se mění. Záleží na trendu, božském to pojmu, kteří mnozí zatracují a jiní milují. Letošním trendem masové módy jsou vycpávky v ramenou, džínové "křiváky" nebo celebritami tolik oslavované brýle ve stylu Cat Eye.

20.4. 2010 06:57:26 | móda | Marbulka

Deja-Vu: Návrat do minulosti

Módní  vykradači

Historie už viděla leccos od krajky, hippie motivů, bokových i vyšších sedů, folklorních halen, blyštivých flitrů až po latex. Dnešní návrháři, už nemají moc možností přijít s něčím novým, mohou jen zdárně a originálně předělat produkty našich dějin. Modely aktuálních kolekcí jsou směsicí historie a talentu návrháře, který použije nové materiály, zkombinuje vzory, často i doladí linie modelu k obrazu dnešní doby.

Inspirace minulostí je patrná i u tvorby Lídy Richterové a Evy Skopalové. Tyto nadané slečny spolu založily značku Deja-Vu. Jejich nově otevřený internetový obchod je spásou pro ty, kteří postrádají jejich stylový krámek na Žižkově - o této tragédii se dozvíte více na jejich webu. Kromě internetového obchodu bylo možné si jejich práce objednat a koupit na Prague Free Fashion Weekendu - Code Mode, kde se pravidelně s velkým úspěchem prezentují.

Letošní  trendy, jak z mámina šatníku

Letošní  trendy: cvoky, kožené bundičky, cyklistické legíny šílených barev a vzorů, krajka a mnou tolik nenáviděné ramenní vycpávky. Je to, jako bych otevřela album fotek z puberty mojí mámy. Kožené bundy a cvoky jsou jako kapitola jejího života, kdy poslouchala skupinu Depeche Mode, nosila řetězy, cvoky a chodila celá v černém zahalená do kožené bundy snad po dědovi. Ke krajkám a ramenním vycpávkám bych se snad raději neměla dostávat, protože to ve mně vyvolává asociace na jedinou osobu a tou je Ivetka Bartošová. Její fanoušky určité potěší, že i ona je jakýmsi déjà vu.

REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně