Trance Energy 2010: Střípky trancové energie

Svátek všech trancerů opět nabídl nesmírně širokou paletu různých odstínů tohoto stylu elektronické taneční hudby. Na utrechtském výstavišti znovu ukázala své umění užší světová špička a nakonec u toho nechyběla ani aktuální globální jednička, Armin van Buuren.

13.4. 2010 09:22:09 | reporty | Paya

Trance Energy 2010: Střípky trancové energie

Foto: www.trance-energy.com

O Trance Energy jsem v minulosti referoval už čtyřikrát za sebou a ani letos si nemohu na kvalitu organizace největší světové indoorové trancové party stěžovat. Za adekvátní vstupné dostane fanoušek trance music neuvěřitelný nášup toho nejkvalitnějšího, co současná globální scéna nabízí, a to vše společnost ID&T servíruje tak nenuceným způsobem, že i po letech nezbývá nic jiného, než Holanďany obdivovat a možná i stále závidět. Promyšlené prostorové nastavení, adekvátní vybavení, invenční výzdoba a světelný a laserový park, silný zvuk, fantastická atmosféra, to vše k Trance Energy již dlouhá léta neodmyslitelně patří. Pravda, jako už téměř pamětník musím dosvědčit, že rok od roku se laťka trochu snižuje, ale pořád se jedná o zdaleka největší výkon za peníze návštěvníků, který široko daleko naleznete. I proto už několikátým rokem z Prahy vyrazila větší skupinka trance fans, aby si svátek užila ve společnosti pestré směsice všemožných světových národností a reprezentovala české barvy.

Na rozjezd Dave202

Zdá se, že tentokrát TE nebyla vyprodaná, přesto se však akce zúčastnily desítky tisíc partypeople, kteří se znovu mohli těšit z nesmírně širokého merchandisingu. Mnohé se obešlo bez jakýchkoliv front, podobně hladce bylo možné procházet skrze davy na zajímavější pozice před jednotlivými pódii. Přátelskost domácích netřeba zdůrazňovat. Genialitu lockerboxů netřeba opakovat. A tak tedy, jak bylo? Poučeni z loňského roku jsme zamířili do vstupní haly ještě před devátou hodinou, abychom s úderem prvního beatu vstoupili na hard stage, kterou svým zábavným setem otevřel Dave202. Na úvod jsme si zajásali u klasik, jako jsou Out of the Blue, Explode, Going Wrong, Madagascar nebo Home v podání Paula van Dyka a Johnnyho McDaida. Sympatický Švýcar nám hned zkraje zlepšil náladu. Začátek setu projektu Ernesto vs. Bastian nás naopak nezaujal, sice jsme ocenili Faithless  -  God is a DJ, ale vzápětí už jsme pelášili směr Mainstage. Cestou nás přitom ohromila krásně vyvedená High Contrast Stage, jejíž výzdoba sestávala s desítek a desítek discokoulí, které v kombinaci se světelným a laserovým parkem tvořily nevídané efekty.

Dash Berlin naživo

Hlavní scénu ovládal úvodní DJ Nic Chagall, který předvedl například vlastní Monday Bar, Cosmic Gate Remix na hlavní motiv z filmu Avatar (James Horner feat. Leona Lewis  -  I See You), Laidback Luke Remix na Out Of The Blue a ve finále vlastní pecku What You Need. Pro mne osobně překvapivě skvělé vystoupení. Zato následující BT, legenda světové taneční hudby, příliš nepotěšil, pobavila mne především totální klasika Flaming June, kterou v poslední době do svých sad znovu zařazují Ferry Corsten i Paul van Dyk. BTho hraní mne ovšem za srdce nechytilo a z hlavní scény jsem po nástupu následujícího Marka Schulze utekl. A myslím, že jsem udělal dobře: Future Stage aneb síň slávy aktuálních deejayských talentů impresivně dobyla nastupující hvězda Dash Berlin. Sada nabitá jeho vlastní produkcí obsahovala takové pecky, jako Janeiro, Till the Sky Falls Down v kombinaci s Universal Nation a především naživo vyvedený singl Waiting  -  zpěvačka Emma Hewitt byla prostě úžasná, live vocals velmi, velmi oceňuji.

Antireklama na Vodafone

Odskočil jsem si na hlavní scénu, abych byl svědkem přenosu newyorského vystoupení Armina van Buurena. Společnost Vodafone se tedy zrovna nevyznamenala, došlo k trapnému výpadku spojení. Ani ten ovšem nezabránil diskusím na téma živý či předtočený materiál. Armin nicméně ve dvaceti minutách vystřihl nové Faithless ve vlastním remixu, Rank 1 vs. Jochen Miller  -  The Great Escape nebo vlastní In and Out of Love. A Holandsko mu leželo u nohou. Za DJský pult poté vyskočila kompletní trojka Above & Beyond a spustila Good 4 Me. Mne to však táhlo zpět k trancovým nadějím, a opět si myslím, že jsem udělal dobře  -  skandinávští Super8 & DJTab odehráli skvělé vystoupení. Jeho vrcholy tvořila klasika Nothing But You od Paula van Dyka, vlastní Elektra a nebo ultraklasika od The Prodigy. Zpět k Above & Beyond a jejich finálovému Satellite. Přátelé, kteří se účastnili celého jejich hraní, hovoří o nesmírně povedeném setu. Marca V, Sandera van Doorna, Cosmic Gate a Ferryho Taylea jsem jen proběhl, těšil jsem se na Scot Project.

Král Gareth, řezník Richard

Vlastním jménem Frank Zenker ovšem vyměkl a předvedl něco, co mne vysloveně zklamalo, smutně jsem se proto vrátil na konec Doorna a doufal ve zvrat. Gareth Emery, král O2 Areny, vskutku nezklamal. Skvělé. Hned zkraje On a Metropolis Day, následně části Lethal Industry, kombinace Find the Great Escape, jeho vlastní Exposure, Ottavianiho vize We Are One, ultraklasika Platinum, tleskám, tleskám. Sympatický Anglán si v mém soukromém žebříčku opět mocně polepšil. Nastoupivší dvojku Simon Patterson & Sean Tyas jsem ovšem opustil a vydal se k finále mé letošní pouti po Trance Energy. Zaslechl jsem fantastické Neodaemmerung z rukou šíleného Protea a všechno vsadil na Richarda Duranda. Nohy vypovídaly službu, ovšem řezník Ríša stejně bohužel neměl den (pravda, dobře, alespoň zaznělo Made of Love a For an Angel a pobavil i Traffic), takže jsme si s kamarádem spíše odpočinuli a vyrazili směr domů. A propos, autorem letošní hymny, songu Renegade, byl Sander van Doorn. Co dodat? Uvidíme se za rok :-).

PARTYINFO

Trance Energy

03.04.2010 Jaarbeurs, Utrecht
DJs: Above & Beyond, Markus Schulz, Sander van Doorn, Gareth Emery, Simon Patterson + Sean Tyas, BT, Nic Chagall, Marco V, Cosmic Gate, Andy Moor, Richard Durand, Sied van Riel, Jochen Miller, Cliff Coenraad, Scot Project, Kamui, Proteus, Dave202, Artento Divini + Fausto, Ernesto + Bastian, Mark Sherry, Alex Kidd, W & W, Dash Berlin, Daniel Wanrooy, Super8 + DJTab, Ferry Tayle, Daniel Kandi, Arnej
Cena: 47,5 €
REKLAMAREKLAMA