Buďte jasná, buďte zářivá, buďte Akari

Bylo nebylo.. Klára Krchová měla kdysi oblíbenou sukni. Tu nosila a nosila.. až se sukně nosit nedala. Pak si šikovná Klára sedla k šicímu stroji a ušila sukni úplně stejnou. A Klára šila dál.. Svým sukním dala japonské jméno Akari, protože jejich design je světlý, jasný a zářivý.. je to Klářin design a směr jejích myšlenek.

23.3. 2010 07:02:24 | móda | Cattie

Klára dostala impulz k šití sukní mnohem dříve, než je začala prodávat. Vysvětluje to velmi jednoduše, když říká, že se jí vždy líbilo vypadat hezky v sukních, ale nabídka obchodů ji neuspokojovala. My můžeme této mladé studentce Právnické fakulty jen závidět její zručnost a nadání. Nikdy šití ani módu nestudovala, a přesto má dnes na svém webu velmi slušnou nabídku ručně šitého oblečení.

Sukně pro každou příležitost

Když půjdete na výlet (model 1203 Pop art ), když vyrazíte nakupovat (Blue lagoon revisited), když budete mít pracovní schůzku (Ms.Office nebo Katagami) nebo když pojedete na dovolenou (Creta Fresh). Každá příležitost vyžaduje jiné oblečení, ale nabídka Akari vás nenechá na holičkách. A nejenže budete vypadat skvěle, ale budete se tak i cítit! Tyto sukně jsou vyrobeny z pohodlných a lehkých látek. Klára ráda kombinuje takové materiály, které dohromady nedávají moc smysl, ale ona jim ten smysl umí dát. Zkouší např. kombinaci textilu a PVC. U většiny jejích sukní je v popise poznámka, že vrchní lem je z jemné lycry a že se dají nosit na boky i do pasu, takže můžete sama zvolit délku sukně a nebude vás to nikde škrtit ani nepříjemně škrábat. Navíc jsou ušité tak, aby se neotáčely a nezasekávaly o punčochy. Zkrátka je ušila žena, která sukně ráda a často nosí a ví, jakou neplechu občas dělají. A tyhle nešvary odstranila.

Ukažte své nohy

Možná vás - stejně jako mě - napadne: "No jo, to se jí to nosí krátké sukně, když má dlouhé nohy." Ne všem z nás příroda nadělila hezké nohy a tak z ohledu k okolí někdy raději volíme dlouhé sukně, nebo se sukním vyhýbáme úplně a i léto trávíme v kalhotách. Ale Klára mě vyvedla z omylu. Má vyzkoušené, že ať si o sobě zákaznice myslí cokoli, "…vždy je lepší nohy ukázat, než je zakrýt. V dlouhých nebo polodlouhých sukních se nohy zbytečně opticky zkracují." Ale nebojte, pokud si to budete vyloženě přát, Klára vám ušije sukni na míru, vymyslí ten správný střih přímo pro vaši postavu.

"Záleží mi na mých zákaznicích"

Věřte mi, že se budete cítit příjemně nejen v sukních Akari, ale také při jednání s jejich tvůrkyní. Klára se k vám bude chovat mile, "protože není nic horšího, než znuděná a otrávená prodávající", jak sama tvrdí. Můžete si to sami ověřit na akci CodeMode druhý víkend v dubnu, kde bude Akari stánek s jarní kolekcí. A nečeká vás tam jen spousta sukní - Klára rozšířila svou nabídku i o šaty a topy.

Linky:

REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně