DJ Agent: Prostě žádný cajdání

V sobotu se ve zrekonstruovaném brněnském klubu Perpetuum představí jeden z matadorů české techno scény - DJ Agent. Co chystá na léto, z čeho nyní hraje a jaký techno sound ho baví, se dozvíte v následujícím rozhovoru.

10.3. 2010 06:48:16 | rozhovory | Nois

- Nois: Ahoj Martine, s techno klubovkami to u nás v poslední době není žádná sláva, a proto už většina lidí vzhlíží k letním festivalům. Chystáš nebo podílíš se letos na nějakém open-airu?

- Agent: Ano, připravujeme na víkend 6. a 7. srpna open-air PigFest, který bude zase na letišti v Rokycanech. Koncepci jsme trochu překopali, protože ať se nám to líbí nebo ne, nemůžeme v této době konkurovat festivalům s miliónovými sponzory, kteří pak mohou tlačit cenu lístku na úroveň kam my se nemůžeme dostat.

Také se podílím na festivalu Pleasure Island, který bude ve festival parku v Hradci Králové 24. července. Zastřešuji celou techno stage, která ponese název „Techno Masters aréna“ a půjde o obří stan přivezený z Holandska s kapacitou 5.000 lidí. Line up, který tam bude, bude nejsilnějším techno line upem v ČR všech dob.

Díky zastoupení německou agenturou Kne´Deep cestuješ za hraním po celé Evropě. Mohl bys z těchto zkušeností nějak popsat aktuální trendy v technu a především, jak na ně reagují zahraniční clubbeři?

Tak v poslední době toho moc nenacestuju. Jezdím v průměru jednou za měsíc zahrát ven a dost často na stejná místa. Teď mám sice naplánovaných pár nových zastávek v klubech, ve kterých jsem ještě nehrál... Těžko něco hodnotit, publikum je v každé zemí jiné. Cítím ale odklon hard techno DJů směrem ke klasickému technu, které se ale také posunulo jinam než bývalo. Minimal techno nebyl nikdy můj šálek kávy a, co takhle sleduju a mám možnost vidět, tak bych řekl, že už je taky po bublině.

Před několika měsíci byl firmou Pioneer představen nový model CD playeru - CDJ-2000. Jakožto oficiální Pioneer DJ jsi měl možnost vyzkoušet si tuto novinku mezi prvními a prý jsi z něj byl opravdu nadšený. V čem je pro tebe tak revoluční? Přemýšlíš o tom, že bys začal na akce chodit jen s USB flashkou?

Ano je převratný a to především v komfortu pro DJe. Pokud by mě znali čtenáři lépe, věděli by, že dokážu být někdy opravdu hodně línej. Né vážně… není pochyb, že Pioneer zase ukazuje směr v této kategorii equipmentu pro Dje a je opravdovým průkopníkem. Inženýři od Pioneeru dokáží skloubit potřebné a žádané novinky s tradiční kvalitou a přehledností ovládání. Není sporu, že CDJ-2000 bude novým etalonem. K druhé části otázky asi takto. Díky podpoře mé osoby, dnes již i centrálou Pioneer World, mám CDJ-2000 k dispozici a také na ně již hraji. Samozřejmě že je využívám na 100% a tedy i chodím na akce hrát s jednou flashkou nabitou kvantem kvalitního techna.

Čím si, podle Tebe, musí DJ projít a dokázat, aby obstál mezi tzv. elitou? Ať už českou nebo evropskou…

V tomto pořadí: práce, nasazení, štěstí, talent

V Brně se představíš 13. března na party Octagon, která bude otevíračkou zrekonstruovaného klubu Perpetuum. Na jaký sound se od Tebe můžeme těšit?

Samozřejmě čekejte našláplé techno s tučnou basovou linkou. Prostě žádný cajdání.

Linky:

PARTYINFO

Octagon

13.03.2010 Perpetuum, Brno
DJs: Agent, goLPe + Scarpo, Jack&Joker (LJ Doxster + Wire), Nois + Upgrade etc.
house: Javas, Oli_N, Mart-Ravine, LJ Doxster
chill out: Mehdi.
Cena: 70
REKLAMAREKLAMA