Sebastian Ingrosso: ...na bodu varu mejdan teprve začíná!

V pražském SaSaZu zahraje na party Very Very Hungry Models! švédský mafián Sebastian Ingrosso - tady je s ním krátký rozhovor.

9.3. 2010 10:05:16 | rozhovory | Petr Tajčman

- Petr: Jakého úspěchu si ve své kariéře vážíš nejvíce?

- Sebastian Ingrosso: Ve Švédsku jsme vyhráli nejednu velkou hudební cenu, což pro mě znamenalo opravdu moc. Dostali jsme ocenění pro nejlepší nováčky na scéně v roce 2005 a tu samou kategorii jsme vyhráli i na Ibize. Také první hraní v Pache společně s Ericem Morillem byla neskuteční jízda. To nám bylo teprve 21!

Co se nejčastěji dere z reproduktorů, když jim zavelí Sebastian Ingrosso?

Na prvním místě vždycky house, ale nejraději bych odpověděl, že vždy něco z každého druhu taneční hudby - progressive house, tech-house, techno, vocal house. Je to o lidech, když cítím, že to chtěj, tak do dostanou. Vše, co přinutí lidi se hýbat, se dá zneužít ;).

Co tě dokáže při hraní nejvíc naštvat?

Ani ti nevím. Špatná zvuková aparatura a odposlechy, limitéry, …prostě všechno, co mi alespoň trochu brání hrát naplno tak, jak chci. A taky amatéři u světel. Jinak mi vadí, když mi zapomenou přinést mikrofon.

Kluby nebo raději festivaly?

Potřebuju a mám rád obojí - a moc!

S tvým kolegou ze Swedish House Mafia, Stevem Angelem, máte dlouhodobé přátelství. Projevilo se to nějak v tvé tvorbě, pomáháte si hodně?

Steve a já jsme spolu vyrůstali a známe se asi od šesti let. To ovlivnění přišlo ale až s Axwellem a založením Swedish House Mafia. Je to jako bych měl při hraní vedle sebe dva bratry, dokonale si rozumíme a proto nás SHM tolik baví. A když tři blázny, jako jsme my, něco baví, tak to nikdy nemůže dopadnout špatně ;).

Tancuješ rád nebo jsi ten typ věčně soustředěného DJe přikovaného k pultu?

Miluju tanec, pokud nemůžu tancovat, tak z toho někdy fakt šílím… Patří to k tomu, cítit to podobně s těmi, pro které hraji. Je důležité si pak najít ten správný bod varu, aby mohla party konečně začít ;)

V čem je podle tebe tajemství dobrého tracku?

Asi melodie…, nic víc někdy není třeba, jen melodie.

Čím se odlišuje tvůj zvuk od tvých kolegů producentů a DJů?

To je těžké definovat, protože každý z náš čerpá z rozdílných hudebních vlivů, který mi si prošel. A i když se sejdeme u stejného hudební škatulky, tak ty tyhle základy jsou tam vždy znát. To, co dělá tento výsledek unikátním u každého, je vždy v motivaci. Pokud nemáte ten pocit a nejste sami 100% přesvědčení, že to lidi dostane, nemá cenu s tím vylézt ani ze studia, natož před lidi. Tím se řídíme i ve Swedish House Mafia. Pak když máte za sebou hraní jako v Brixton Academy a vidíte ten dav, tak víte, že recept to je správný.

Video: Swedish House Mafia @ 02 Academy Brixton 2009

PARTYINFO

Very Very Hungry Models!

12.03.2010 SaSaZu, Praha
DJs: Sebastian Ingrosso (Swe), Loutka, Mia, Pete Walk, Marshall, Adam Cloud, Revis, Lazy & Doctor, John Culter
Cena: 450 (předprodej) / 620 (VIP)
REKLAMAREKLAMA