Nugget Scratch aneb pionýři a básníci na Flédě

Páteční hip hop byl jako koláč napečený ze tří ingrediencí. A ať do něj kousnete z jakékoliv strany, bude chutnat vždy jinak a lákat pokaždé různou vůní. Ale pořád to bude ten jeden a ten samý koláč, ten samý hip hop.

10.3. 2010 06:48:15 | reporty | Jan „ian“ Hromek

foto: heck [www.phatbeatz.cz]

Je večer a pomalu se přesunujeme na Flédu. Noční ulicí se ozve vyzváněcí tón - volá sestra a chce něco řešit.

- Nemůžu, jdu na koncert
- Na co?
- Na hip hop!
- Hahá, jsem si myslela, že už pomalu dostárneš do jiných věcí, bratře :-).

Ségra, když oni na Flédě hrají moji vrstevníci Pio Squad a budou učit brněnská děcka dělat bordel.

Nedá se čekat nával jako na Kontrafakt, ale i tak je Fléda vcelku slušně naplněná - BPM mají hity, Lara novou desku a jihlavští Pionýři jsou prostě chuligáni a originálové, na které je vždy škoda nejít.

Kavárenský rap? Ale kdeže!

Program je vcelku logicky poskládán, od večer začínajících poetů čekám sofistikovaný přednes, pauzy na cigárko a sklenky vína. Ale ouha, oba kluci z BPM sice mluví spisovně a říkají místo můžu „mohu“, ale jinak předvedou docela živou show; hadry jeden Berlín, druhý hip hop, veselé „temeraf“ narážky na Kontrafakt (snad oba mlíčňáky mocný kápo Rytmus nepojede vychovat proliskáním), host se saxofonem a sóla na bigbíťáckou Smoke on the watter. Madam Poezie, Chill, Hlídky noci, část Příběhu z předměstí, „ta věc, co jim dělal Wich“, totálně rozbíjející beat Černá s bílou. Prostě hodně dobrý koncert, kde to akorát nezní mužnými pózami, ale noční samotou, podzimními alejemi a deštěm.

Maska za maskou

Lara vyběhne na pódium posílená o mně neznámého hypera za mikrofonem (omlouvám se, že jsem nechytil jméno) a DJe Opiu za mixem, předvádí show k nové desce, kterou pomocí přátel, co na pódium nakráčeli maskovaní ve stejných obličejových maskách, úspěšně pokřtí. Koncert se tedy nese v duchu alba a ať můžu mít výhrady k jeho obsahu, na koncertě to funguje: Lara má zajímavý hlas, hodně dobrou techniku, na pódiu jí tu sluší a dlouhé dredy se jí houpu až skoro někam pod zadek. United styles, 13. komnata, Máma a poslední Poslední. Tak ať se deska líbí a prodává.

Hajzle, my sme z Jihlavy

Vrchol večera, Pio Squad ve výborné formě na pódiu, kotel fans pod ním. Hity stále ještě nové i starší, quasi katalánský (nebo jaký) freestyle, a když dochází na společnou věc, co udělali s Vecem, střihnou si v Turistovi i Veckovu slovenskou sloku. Efkovy plouživé výlety k publiku se kterým se donekonečna zdraví s každým, kdo se přihlásí; Přítel, Pamatuju, Tajemství… a když dávají Pionýři tyhle pecky, mávám rukou tak, že by se za mě sestra určitě styděla.

Super večer a kdo neslyšel ceremoniáře, tak vzkaz pro něj: 9.4. doletí na křídlech lásky kapitán Cole, který na palubu vezme zlého výrostka Huga Toxxxe.

Na odchodu krátká šťuchanice v části publika, kde padne místo argumentů pár facek, a před klubem si to nocí v několikastupňovém mrazu rázují fanoušci, kteří od pasu nahoru mají jen letní trička s logem Pio Squad.. Prostě toto je hip hop.

Linky:

PARTYINFO

Nugget Scratch

05.03.2010 Fléda, Brno
Live: Pio Squad, Lara 303, BPM
Cena: 140 (předprodej) / 180
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně