Klára Vytisková z Toxique: Hodně kombinuji staré s novým..

Je jednou z nejvýrazněji oblékaných známých osobností na české scéně. Je nepřehlédnutelná, originální, čiší z ní velká vlna pozitivní energie, má vlastní kapelu a svým nezaměnitelným natupírovaným účesem, nápadným líčením a skvěle kombinovaným oblečením je vzorem pro mnoho dam v naší zemi.

12.3. 2010 07:18:55 | rozhovory | Charlotte

Řeč je samozřejmě o Kláře Vytiskové, se kterou jsme si popovídaly o tom, kde nakupuje, jaké oblečení má nejraději doma v civilu, o jejím hudebním vkusu a chystané nové desce její kapely Toxique.

- Charlotte: Ahoj Kláro, v prvé řadě chci poděkovat za tvůj čas a vstřícnost pro spáchání tohoto rozhovoru :-). První otázka, která mě napadá, když se na tebe podívám a poslechnu si abum od tvojí kapely Toxique, se týká hudby. Jakou hudbu ty sama doma v soukromí posloucháš, případně jaké album tě v poslední době nejvíc oslovilo?

- Klára: Vyrůstala jsem na starých nahrávkách z Motownu- Stevie Wonder, The Supremes, Marvin Gaye, Jacksons 5... Michael Jackson je můj velký oblíbenec. No a první kazeta, kterou jsem si asi ve třinácti koupila, byla od Fugees... No a teď mě hodně baví Alphabeat, The XX, Owl City, Daniel Merriweather , Marina and The Diamonds....

Veřejnost tě zná jako extravagantně, originálně a odvážně oblečenou zpěvačku Toxique, která se nebojí použít větší množství líčidel – tohle všechno jsou tvé nápady nebo je kolem tebe tým vizážistů a stylistů, kteří tu image vytvářejí?

Žádný tým... Jen moje kamarádka Kamila a já :-).

Oblečení, které nosíš – kde to všechno nakupuješ :-)? Poradíš našim čtenářkám nějaký obchůdek v Praze nebo si všechno tohle pořizuješ spíše někde v zahraničí?

No hodně kombinuji staré s novým. Starší věci hledám u babičkek na půdách i když tam už je celkem vybráno, jinak tedy samozřejmě sekáče (skvělý je třeba v Husitské ulici na Žižkově, kde mají hodně divadelních kostýmů) no a nové nakupuji buď v klasické konfekci, supr věci má H&M, no a samozřejmě mám ráda autorskou módu, naposledy jsem si třeba koupila supr zimní šaty od holek z Leedy.

Jak dlouho trvá příprava na koncert? Tím myslím kompletní příprava vaší originální scény a samozřejmě i výběr tvých šatů, účesu a líčení?

Tak dvě až tři hodiny. Ale umím to i expresně, tak za půl hoďky, to mě naučily letní festivaly :-).

Kde může běžný občan České republiky nejčastěji potkat Kláru Vytiskovou, pokud pomineme koncertní pódia?

Tak určitě v centru Prahy - v sekáči, při nákupu rohlíků, s kamarády v hospodě... a teď díky Medúze i jednou týdně v Ostravě.

Jak vypadáš v civilu? To znamená, jestli si i doma potrpíš na ty parádní krásné šaty nebo si dáváš klídek ve volných teplákách, tričku, bez make-upu, s culíkem a v pohodlných botech? A když jdeš na nákup, jsou to džíny a triko nebo opět nepřehlédnutelná originalita?

Většinou mám natupírovaný vlasy, protože když je hodně koncertů za sebou, nebaví mě je rozčesávat :-). Jinak doma chodím jak kdy, ale v šatech ne, mám supr sekáčový trička za 5 korun a k tomu legíny nebo tepláky, ale na nohou stoprocentně babiččiny pletené ponožky :-). No, ale samozřejmě, když je hraní denně, tak zůstávám v pyžamu až do tý doby, než se jede hrát.

Už se někdy stalo, že se vám během koncertu „ztratila“ nějaká rekvizita z pódia? Přece jen tam máte spoustu zajímavých věcí, které nejsou jen tak k sehnání :-).

Bohužel už několikrát! Ztratil se náš maskot Toxík, několik srdíčkových polštářků a hlavně úžasný žlutý brikety po mámě, ty mě hodně mrzí...

Kdy můžeme čekat nové abum?

Na podzim! Hurá! S novou deskou budou i nové kostýmy a kompletně nové vybavení pódia, na tom všem spolupracujeme se studiem Najbrt, moc se těšim!

Máš konkrétně ty sama za sebe vzkaz pro naše čtenářky, které mají rády módu a rády by vypadaly třeba zrovna jako ty?

Neřešit :-D! Jo a buďte barvoslepí, haha!

Linky:

REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně