VanVega: Přijel jsem s jedním kufrem a 10 deskami

Ruský VanVega přijel z Jekatěrinburgu do Česka na studia, aniž by měl představu, jak to u nás vypadá, a pár let tu zůstal :-). Jak vypadají parties v Rusku, třeba taková, kdy se 2 dny plulo na řece na parníku?

1.12. 2009 06:57:06 | rozhovory | mikeware

- mikeware: Ahoj Vane. Jsi jeden z mála ruských DJs žijící v Česku, co tě sem přilákalo?
- VanVega: Co mne přilákalo? Dobrá otázka, přijel jsem tady studovat s jedním kufrem a 10 deskami. Hrát jsem v tu dobu ještě moc neuměl, ale už jsem si několikrát zahrál na home akcích v Rusku. Mně bylo 16 let, vůbec jsem nevěděl jaká je v Česku scéna. Nic špatného jsem neočekával, ale dobrého jsem taky moc neznal.

A co potom?
Po 2 letech jsem se vrátil do Ruska na 3 měsíce a hodně se tam změnilo. Otevřely se nové prostory pro různé lidi s různou peněženkou, hlavně 60 procent klubů (ne bary) a v mém městě jich je kolem třiceti se vstupem zdarma. Za vstup platí kvalitní sponzoři. Znám klub, který je kousek od mého města, kde mají každou hodinu dopravu do centra zdarma.

Kde ses vlastně v Rusku narodil a žil?
Narodil jsem se v Jekatěrinburgu, město slavné tanky a letadly pro armádu, takže dobrými producenty.

Kdy jsi začal hrát jako DJ?
Hrát jsem začal v roce 2006.

Jsi znám svým typickým progresivním temným ruským zvukem, co tě na tomto stylu nejvíce přitahuje?
Za takovým progressivem se skrývá velká čistá energie, ne každý to slyší, ale je to tak. Progressive se "píše" s chytrým a krásným úmyslem, když to tak není, tak to není progressive. Harmonie zvuku, estetické groovy a nádherné vokály + čistá energie, to mně láká.

V Rusku máte spousty kvalitních producentů, které můžeš doporučit?
Je to pravda. S mnohými jsem se setkal a jsou to výborní lidé, je super když hraješ to, co nikdo na světě nemá a ty ukazuješ lidem směr. Mohu doporučit Arthur Deep, 4Mal (prodali 5000 vinylů po celém světě), Alex Sthealthy, Alex Rize, Armency Michael & Levan se svým labelem Mystique music atd. Prostě hodně.

Jaké producenty z Česka znáš?
Znám osobně jenom slovenského Haverlíka, více ne.

Znáš v Praze působícího DJe dMIT.Ryje?
Ne, neznám.

Jednou jsi mi vyprávěl o dvoudenní party na lodi, kdy jste během celé té doby pluli po řece, kolik kilometrů jste za tu dobu urazili?
Bylo to skvělé, vynikající organizace, bohatí sponzoři a progressive na celé lodi. Museli jsme jet 500 km k řece Kama, tam nás čekala loď pro 300 lidí. V Rusku znám lidi z agency Welcome Music a ti mně pozvali. Progressive, voda, noc, byli jsme tam 48 hodin, z nich já hrál 16. Poslední den jsme hráli ve třech 8 hodin od 3 rána do 11 dopoledne a potom jsme měli hodinu na úklid. Bylo to super. Za tu dobu jsme urazili 1000 kilometrů na lodi a dalších 1000 autobusem.

U nás v Česku si to moc představit neumíme, jak se Vám tohleto podařilo?
Hlavně mít bohatého sponzora a správné lidi kolem. Každý musí dělat svou práci, to znamená, že DJ musí hrát, promotér organizovat a sponzor mít zisk. Míchání těchto věcí není dobré. Můžete vyzkoušet. Ale asi nemáte takovou řeku.

Nedávno jsi mne zval na seskok padákem, už jsi skákal?
Ano, týden po akci na lodi jsme si řekli, že chceme vyzkoušet sami sebe. Náš tým byl složen z 8 lidí, promotéři, DJs a art directors. Čistý skok z 800 metrů, zaznamenali jsme to na video a potom večer slavili ve velkém v klubu, kde jsme to za noc promítali asi desetkrát. Opravdu zajímavý pocit, měl jsem z toho "husi kůž".

Co bylo pro tebe jedním z příjemných zážitků?
Jednou jsem hrál a zažil věc, kdy holky mluvily o progressive hudbě a vypadaly jako modelky z časopisu, to bylo good. Lepší než mluvit o R'n'B.

Jaké máš plány do budoucna?
Rozvíjet svou radioshow Estetique Sens, kupovat kvalitní vinyl, hrát v Česku, po celé Evropě a celém světě, někdy snad teda.

Tak teda díky a zatím.
Ahoj, VanVega - makes your life more progressive!

MP3
stahuj VanVega - Estetique Sens
stahuj VanVega - Symphony of Desire

linky
www.idj.cz/vanvega

video: Party from Russia

PARTYINFO

Jam!

12.12.2009 Klid, Ostrava
DJs: Deepress, VanVega, Danny May, Marco Biary, David Wave
Cena: zdarma
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně