Festival krásných slečen a skvělé hudby? Miss Agro!

"Dobré odpoledne, já jsem Tereza, je mi 23 let a mými zálibami je focení a cestování", představovala se do mikrofonu mírně třesoucím se hlasem štíhlá blondýnka. Ve slunečném květnovém odpoledni právě začínal letošní 11. ročník studentského festivalu Miss Agro.

20.5. 2009 07:13:29 | reporty | SueCZ

Hlavním bodem programu v areálu České zemědělské univerzity v Praze na Suchdole bylo dobře se bavit - a to především volbou královny krásy ČZU a poslechem skvělých kapel.

Jedna misska, druhá misska...
Většině ze třinácti finalistek soutěže krásy, které se na začátku akce jednotlivě představovaly na pódiu, se klepal hlas a měly co dělat, aby na vtipné a záludné otázky moderátorů v úvodním rozhovoru vymyslely pohotovou odpověď. Nervozita na pódiu kontrastovala s pohodou pod ním. Hloučky postávajících studentů popíjejících pivo dění na pódiu příliš pozornosti nevěnovali, protože většina z nich si svou favoritku už vybrala podle profilů slečen na internetu. Pozornost všech ale upoutalo představování Namibijky Pauliny. Nejenže působila mezi ostatními dívkami exoticky, ale také všechny rozesmála, když lámanou češtinou vyprávěla, že první věta, kterou se česky naučila, byla "Kte je sáchod?". Potlesk, hlavně od dívčí části publika si vysloužila také pihatá brunetka Michaela, která se prezentovala heslem "Shozené kilo oslav žranicí".

Rozjezd s Nightwork
Po představování missek namísto mírně nejistých křehkých slečen nastoupila na pódium partička hodně uvolněných chlápků. Příchod kapely Nightwork doprovázel veliký potlesk - bylo vidět, že originální písničky této pánské šestice jsou studentům místní zemědělky dobře známé. Kluci v čele s Vojtěchem Dykem v nabíraných balonových kraťasech rozehřívali publikum nejroztodivnějšími melodiemi, zvuky a pazvuky a tanečními kreacemi. Frontman Dyk si hrál s hlasem, chvílemi zněl, jako kdyby imitoval Xaviera Baumaxu, ale jindy předváděl takový rozsah svého podmanivého hlasu, že minimálně ženská část publika lapala po dechu. A když simuloval hodinku aerobiku a předcvičoval na jevišti vzorový steptáč, jen málokdo by věřil, že neměl pár soukromých lekcí u Olgy Šípkové.


Kapele Nightwork to prostě šlapalo, o což se kromě Dyka postaral kytarista Jakub Prachař s tmavými brýlemi, basák Jakub Antl, klávesista Jan Maxián celý v bílém, a bubeník Ondřej Sluka se svým typickým baretem. Ani tentokrát tahle partička nezklamala a po setu anglických a méně známých českých písniček zahrála za veliké podpory publika hitovku Máju a na úplný konec také svou hymnu Globální oteplování s jediným poselstvím "jsem gay".

Zvířata na Zemědělce
Pak už se Nightwork rozloučili a pódium patřilo opět adeptkám soutěže krásy. Ty se ucházely o sympatie diváků promenádou v montérkách, flanelových košilích a puntíkatých šátcích snažíce se co nejvěrněji napodobit proces dojení krávy. Těžko říct, která ze slečen by v JZD byla nejschopnější, ale slušelo by to zaručeně všem. Nicméně missky musely šetřit síly, protože ta nejnáročnější disciplína je teprve čekala. Nabírat nové síly mohly slečny, zatímco štafetu programu převzala skupina Sto zvířat. S blížícím se vystoupením Zvířat začínaly do areálu ČZU proudit davy fanoušků a fronty na pivo a klobásy se povážlivě prodlužovaly. Bylo vidět, že hudební vystoupení jako tradiční doprovod volby královny krásy jsou pro mnohé tím hlavním lákadlem celé akce. Není se čemu divit, na Miss Agro totiž již tradičně vystupují kvalitní kapely, které jsou mezi studenty velmi oblíbené. Minulé ročníky doprovázeli například Horkýže Slíže, Polemic, Divokej Bill, Mňága a Žďorp, Skyline nebo Medvěd 009. Letošní výběr kapel tradici skvělého hudebního doprovodu jedině posílí. Příchod kapely Sto Zvířat přivítali studenti hlasitým pískotem. Spolu s prvními tóny v rytmu ska se začalo tancovat a vlnění boků ustalo až s posledními zvuky závěrečné Dámy s čápem.

Missky na stěně
Tentokrát ale hladina adrenalinu v žilách roztančeného publika po koncertě neopadla, naopak byla přiživena poslední disciplínou soutěže o korunku krásy. Dívky měly za úkol v co nejkratším čase zdolat horolezeckou stěnu ve tvaru láhve. A to nebyla žádná hračka vhledem k tomu, že láhev byla nafukovací a při jakémkoli pokusu o dosažení vyšších chytů se prohýbala a toho, kdo se jí pokoušel zdolat, shazovala. Dívky se nechávaly jedna po druhé uvázat do sedáků a přichytit na lano a za povzbuzování dvojice moderátorů se šplhaly do stanovené výšky. Většina z nich dosáhla na etiketu na láhvi během několika málo vteřin.

Zdolání láhve bylo pro slečny poslední příležitostí jak se ukázat v tom nejlepším světle a zaujmout porotu i diváky. Pak už jim nezbylo než upravit make-up, obléci šaty od návrhářky Dany Dobřichovské a se zaťatými pěstmi čekat na vyhlášení vítězek.

Miss Agro 2009 se stává...
Netrvalo dlouho a moderátoři oznámili, že porota, složená z děkanů jednotlivých fakult v čele s rektorem ČZU, se usnesla na výsledku soutěže, a pozvali dívky naposledy na pódium ke slavnostnímu vyhlášení. To bylo nejšťastnější pro blondýnku Terezu Kučerovou, která se stala Miss Agro 2009. Korunku pro první vicemiss dostala pihatá brunetka Michaela Baierová a za ní se umístila černoška Paulina Nakashole. Podle velikého potlesku se dalo soudit, že byli studenti s novopečenými misskami spokojeni. Volba královny krásy byla sice u konce, ale Miss Agro ještě zdaleka ne. Vrcholem akce měl být koncert skupiny Monkey Bussines.

Ladí, neladí, ladí!!!
Právě před vyvrcholením ale přišla první hluchá chvíle jinak velmi akčního odpoledne. Zvuková zkouška kapely se totiž protáhla celkem na hodinu. Studenti, kteří se hned po vyhlášení miss natlačili k pódiu, aby měli dobrý výhled, mohli šedesát minut pozorovat pouze černou oponu a litovat, že radši nešli do fronty na pivo. Některé dokonce dlouhé přípravy odradily úplně. Vše ale bylo odpuštěno ve chvíli, kdy byl závěs odtažen a Monkey Business spustili svojí funky show.

Ruppert ve fialovém smokingu s fialovým kloboukem dostal svými kousky unavené studenty opět rychle do varu. Barevně sladěná Tonya Graves, v sexy saténové halence a fialovém baretu, podbarvovala svým hlubokým hlasem Ruperrtovy exhibiconistické výstřelky a za chvíli už nikdo nepochyboval, že čekání se vyplatilo. Kapela předvedla to nejlepší ze svojí tvorby. Publiku se líbily skladby z posledního alba Twilight of Jesters? jako například Who Killed My Libido? a King Of The Discotheque, ale také straší songy jako Kiss Me On My Ego, Saturday Night Is Over nebo Piece Of My Life. Energický koncert a celou letošní Miss Agro uzavřeli Monkey Business klasikou Slim Jim.

Jede se domů. Jede?
Pak už byla Miss Agro skutečně u konce a na programu nezbylo nic kromě cesty domů. Ta se stala překvapivě velmi dobrodružnou, vhledem k tomu, že většina ze zhruba 12 000 návštěvníků akce se snažila nacpat do čtyř autobusů, které představovaly jedinou možnost jak se mezi jedenáctou a dvanáctou dostat veřejnou dopravou ze Suchdola do Dejvic. Na Suchdole tak nastal menší dopravní kolaps. Šťastlivci, kteří přijeli autem, se snažili proplést mezi rozjařenými studenty, ale ti je zastavovali ve snaze obsadit jejich volná místa a nacpat se jim do aut. Ti solidární studenty nabírali, ti opatrnější radši nestavili a snažili se co nejrychleji a bez úhony na voze zmizet. Mnohým nezbylo než se z vršku suchdolského kopce, kde ČZU sídlí, vydat do Dejvic, kde je nejbližší stanice metra a tramvají, pěšky, a večer tak završit pětikilometrovou "procházkou".

RAVEFASHION.CZ - trička, mikiny, kšiltovky, čepice, oblečení na party

Pořadatel akce Vojtěch Dvořák vysvětlil nepříjemnosti s dopravou druhý den na webu Miss Agro takto: "V minulých letech jsem kontaktoval DPP ohledně Miss Agro, ale dostalo se mi odpovědi, že zdarma nepošlou žádný autobus. Výše kalkulace, kterou mi DPP připravili, byla přibližně 20% rozpočtu celé akce a takovou částku my prostě nemáme." Pro příští rok ale slibuje, že vyřešení dopravy bude jednou z hlavních priorit organizátorů.

Pozvěte si kapelu na příští rok
A jaké kapely by hlavní organizátor letošního ročníku pan Dvořák pozval na příští rok? "Omlouvám se, 24 hodin po akci a pár hodin po uklízení areálu o tom opravdu nepřemýšlím. Ale jsme otevřeni jakýmkoli návrhům studentů." Tak jestli chcete, aby volbu miss České zemědělské univerzity v Praze doprovázela příští rok vaše oblíbená kapela, neváhejte a napište si o ní.

PARTYINFO

Miss Agro 2009

13.05.2009 Areál ČZU, Praha
Live: Monkey Business, Sto Zvířat, Nightwork
Cena: zdarma
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně