Imperium bude dobrá techno klubovka!

Zdá se, že ještě nedávno tolik oblíbený styl techno přišel během uplynulých pár let snad o většinu fanoušků. Možná je to tím, že pro některé "vyšel z módy", jiným začaly více vyhovovat škatulky jako electro-house, minimal či dokonce "schranz". Tak či tak, u techna zůstali pouze pravověrní.

20.3. 2009 07:08:47 | rozhovory | PePe

A právě mezi ně patří pořadatel techno party Imperium Vlasta Kroupa známý také jako producent Bloodstar. Zahraje James Ruskin pro plný sál Flédy?

-PePe: Ahoj. Začít bychom asi měli tím, kdo party dělá. Za Imperiem by měl stát úplně nový produkční team. Můžeš vás představit?
- Bloodstar: Ahoj, neřekl bych úplně nový produkční team. Imperium jsme společně s ostatními společníky zakládali ve 4 lidech v roce 2005. Od té doby uběhlo spousta vody, každý se postupně vydal svojí cestou, team se zeštíhloval až do fáze, kdy jsem na to zůstal defacto sám. Jmenuju se Vlasta Kroupa, lidi mně můžou znát i pod pseudonymem Bloodstar, který používám pro hraní a produkci.

Ani se nepamatuju kdy jsem byl naposled na Flédě na techno party. Vybavuješ si nějakou ty?
No jo, když se tak člověk zamyslí, tak moc techno parties na Flédě nebylo. Osobně si vybavuju skvělou noc s Inigo Kennedym, a dál v historii určitě skvělá akce Foundation, kde byl tehdy neuvěřitelně nabouchanej line-up. Dělám maximum pro to, aby si lidi po letošním 3. dubnu při položení stejné otázky vybavili hlavně Imperium :).

Proč jste se vrátili k názvu Impérium? Nebylo by lepší začít úplně znovu, s novou akcí, s novým jménem?
Přesně touhle otázkou jsem se chvíli zabýval, ale nakonec zvítězil nápad pokračovat v Imperiu a navázat na to, co jsme před 4 lety začali.

Imperium má za sebou tři díly, které se odehrály v Bobycentru a i s odstupem času lze říct, že šlo o úspěšný koncept "trochu jiné" techno party, zvláště na výkony DJs z "íčka" dvojky vzpomíná hodně lidí s nostalgickou slzou v oku. Co si klade za cíl club edition na Flédě?
Přesně jsi vystihl myšlenku, se kterou se Imperium pořádalo. Cílem bylo udělat tak trochu alternativu k ostatním akcím. Nesoustředit se jen na jednoho zahraničního headlinera, ale představit lidem více zajímavých jmen a nejen komerčních taháků. Osobně mně hodně potěšilo, že lidem se tahle koncepce líbí, takže jsem přesvědčenej, že je nezklame ani to dubnový s Jamesem Ruskinem, který bude v klubovější podobě, ale bude to pořád Imperium!

S rozmachem tzv. "minimalu" v několika uplynulých letech se rozšířil názor, že techno, jak jsme ho znali, je mrtvé. Co si o tom myslíš ty jako pořadatel techno party, která by asi měla oslovit hlavně lidi ze staré školy?
Myslím, že není mrtvé a že jenom prochází naprosto přirozeným vývojem, kterým si prošla spousta jiných hudebních stylů. Je tu nová generace producentů používající nové technologie, takže zvuk se částečně změnil, zaznamenali jsme silnou schranzovou a "minimalovou" vlnu. Schranz byl pro spoustu lidí dlouhodobě neakceptovatelný, hlavně kvůli přehnané drsnosti na úkor promyšlených aranžmá, naopak "minimal" sice nabídl propracovanější zvuk a lepší vývoj tracku, ale možná se tempem a aranží až moc odklonil od techna blíže k houseu/tech-houseu. To zase techno fanouškům nedávalo to, co od techno hudby očekávali. Ve světě je ale pořád spousta producentů, kteří se věnují klasickému technu, takže mrtvé určitě není.

Jaký bude další osud Imperia, pokud se party vydaří? Já věřím, že osud bude jen ten nejlepší, a že až se lidi dozví jaká jména mám v hledáčku na další podzimní "klubové" Imperium, tak jim spadne brada :).

Zůstane u "club edition" nebo se plánuje třeba "hall edition" :)?
Halové Imperium momentálně není prioritou, všichni víme v jakém stavu je nyní ekonomika, a že jednání s partnery je teď nesrovnatelně složitější než jak tomu bylo před několika lety. Nějaká jednání o uspořádání "halového" Imperia jsou v brzké době ještě v plánu, takže nic není úplně vyloučeno ;-).

- PePe: Máš nějaké ohlasy, jak lidi na Impérium vzpomínají?
Ohlasy byly naprosto skvělý a jsou i teď na dubnový "klubový" Imperium na Flédě. Lidi, co na Imperiu byli už v minulosti, určitě vzpomínají na svoje oblíbence. Jsem rád, že po internetu pořád kolují sety z Imperia, o té akci se pořád debatuje na diskusních forech.

Na serveru iDJ.cz jsi vyhlásil soutěž, kdy DJs zasílali sety a vítěz si zahraje právě na Imperiu. Co bys řekl k úrovni soutěžících a už se rýsuje favorit?
Sešlo se poměrně slušné množství dobré muziky. Osobně mě překvapila vcelku vysoká kvalita zaslaných setů. Já už svýho favorita mám, ale zatím si ho ještě nechám pro sebe :-). Oficiální zveřejnění 2 výherců soutěže, kteří se připojí do lajnapu na hlavní a 2. stage, bude 20. března.

RAVEFASHION.CZ - trička, mikiny, kšiltovky, čepice, oblečení na party

V poslední době došlo ke "znovuvzkříšení" parties, které měly v minulosti zvučné jméno, speciálně v Brně. Co si o tom myslíš? Nejsou již fanoušci tohoto soundu příliš rozmlsaní?
Pokud máš na mysli Orion Hall a Citadelu, tak tam to znovuvzkříšení přišlo v úplně jiném duchu, než asi mnozí doufali, z čehož mohli být následně zklamaní. Lidi asi, vzhledem k historii obou akcí, očekávali že line up bude více "technoidní", což se nestalo. Na druhou stranu je jenom dobře, že je nabídka stylově různorodých akcí, takže si lidi můžou vybrat kam jít či nejít. Imperium jim dává alternativu zajít si na dobrou techno klubovku s legendárním Jamesem Ruskinem v čele.

Komu by podle tebe nemělo Imperium s Ruskinem ujít a komu naopak doporučuješ, aby raději zůstal doma?
Určitě by nemělo ujít všem těm, co se nudí a nadávají, že nemají kam jít a že se nikde nehraje techno takové jako dřív, dále všem, podle kterých je prý techno mrtvé, samozřejmě fajnšmekrům a technoinženům, producentům a DJs, kluberům, partypeople i náhodným kolemjdoucím. Doma ať raději zůstanou všichni milovníci minimal country a hard folku :-).

Díky za odpovědi, budu se těšit na viděnou v klubu!
Já děkuju za otázky. Uvidíme se na Flédě!

PARTYINFO

Imperium Club Edition

03.04.2009 Fléda, Brno
DJs: James Ruskin (UK), Voidloss (live PA; UK), Steen & The Keeper, Scorn, Nois, goLPe, Franke
2nd: Daliu, Shala, Peter Pea, Upgrade, Deivis, Drex
Cena: 250
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně